Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz Karma #3828 üzenetére

    Rábíztam az android studiora :B Igazából meg se néztem, csak elfogadtam.

    Meg kell valljam picit rövidítettem. Leszedtem 3 oktatóvideót is, de gondoltam kis gyakorlattal csak meg tudok csinálni akármit.
    Visual Studio-ban C#-al ment. De kezdem érezni, hogy ez *picit* bonyolultabb.

    Egyébként szomorú látni ennyi év távlatából, hogy nem előrefelé fejlődik a programozás bonyolultság terén :( Visszatérve egy szimpla timerre, delphiben csak kihúztam a tervezői nézetből a grafikus felületre, majd kétszer rákattintottam, amitől még az OnTick eseményt is kigenerálta. És ez volt..atya isten vagy 10 éve. Visual Studio-nál vagy 5 évet kellett még várni, hogy ennyire alapvető dolgokat belerakjanak. Ha akkor megkérdeztek, azt mondtam volna, hogy 10 év múlva olyan IDE-k lesznek, amikkel már kb. drag&drop módszerrel egy általános iskolás is össze tud rakni egy alap programot (pl: Game Maker).

    Szóval nekiülök az oktató videóknak, mert úgy néz ki, hogy máshogy ez nem fog menni.

    Ja amit föllinkeltem, annak az a baja, hogy a gui frissítéséhez el kéne érnie a guit, amihez nem lehet az eljárás static. A szolgáltatásos class-ban meg csak úgy tudok arra hivatkozni, ha static-ra állítom. Szóval vagy látja egymást a két class eljárása de a gui-t nem, vagy fordítva.

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák