Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    Kedves Csicsóka és többiek!

    Tegnap kivettem az sd kártyát az MMC slotból és kipróbáltam az USB3-as slotban lévő USB3-as memóriakártyaolvasóban.
    Hosszú tesztet nem végeztem, mert úgy láttam nincs is sok értelme.
    A boot idő (lehet csak az első indítás miatt) lassabb is volt, mint MMC slotból.
    A torrent letöltés nem lett fürgébb. Az addonok használata közben sem érzékeltem semmiféle gyorsulást. Az első leállítás fagyiba is ment át, azaz már kialudt a VFD, de a tv-n csak a feketeség maradt, semmi korábban szokásos "nincs jel" felirat. Áram ki-be.
    Szóval marad az MMC slotban. Nálam úgy néz ki nincs jelentős különbség, hogy sd slotból, vagy usb-ről megy a CE, annak ellenére sem, hogy ez az sd slot elég lassúcska (még usb2 sebesség alatt is lehet)
    Elég csenevész teszt volt, de ennél több időt most erre nem akarok elcseszni, csak kíváncsi voltam jelentős lehet-e a gyorsulás az USB3 slotból, de úgy néz ki itt nem....de így is használható sebességű bőven (X99 Max+).

    Viszont az érkező X96 Max+-ra szeretném feltenni a "felezős ext4" rendszert. Ezen akarok majd "tesztelni".

    Erről lenne szó ugye: [link] (bár már néha én is belekeveredek :DD )

    Ez a (tavaly októberi) módszer még mindig így ahogy van aktuális és működőképes?
    9.2.2 és 9.2.3 CE-vel is? Nem kell frissíteni rajta? (kernel, *img, meg ilyenek...)

    Valaki használta mostanában? Kerestem, de nem igazán találtam róla semmit.

    Itt elég egy lassú 4GB-os SD is, igaz?

    Meg azt is olvastam, hogy nem kell felezni, lehet 80-20 arányban is.

    Telepítés előtt módosítani kell az install_ng_ext4.sh fájlban a 11. sort erre?
    HALFSIZE=$(($ SIZE /4))

    Azán ezt menteni és utána futtatni?

    Még egy kérdés:

    Rendeltem thermal padokat is. 1,5mm és 0,5mm. Lehet hülyeséget csináltam, de arra gondoltam, hogy egymásra pakolgatom és akkor pont kijönne, hogy mekkora is kell. Tudom, hogy 3 és 3,5mm lenne az ideális...de mégis így rendeltem. Ez működhet így, vagy inkább ne is várjam ezt a rendelést? :D Ha nem jó így, akkor hagyom a fenébe a hűtést egyelőre....

    Köszi. :R

Új hozzászólás Aktív témák