Hirdetés

2019. június 26., szerda

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-31 14:24:47

PROHARDVER!

Utoljára frissítve: 2019.01.31.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#16001) junkpod válasza mamago1972 (#15998) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Múltkor ugyan azt írtam, hogy minden napos használatra ok az LE-Krypton, meg Blakey is dícséri... de... Azért mostanában vannak fenntartásaim, úgy általában a GUI döcögős lett (8.0c-ben talán ezt javították), néha előfordul fagyás (leginkább csak addonok használata közben és ekkor is magától újraindul a Kodi), meg van egy olyan érzésem, hogy mintha a lejátszás sem lenne mindig olyan sima, bár állítólag nincs frame-drop és még én se tudtam rajtakapni, de akkor is...
Amúgy folyamatosan javul verzióról verzióra.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#16002) Osynho válasza Technoman (#15999) üzenetére

Osynho
(PH! addikt)

LE alatt 33-35MB/sec-el másolok az M18-asomra, ennyit tud az USB2.

(#16003) blakey válasza mamago1972 (#15998) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Szerintem friss telepítés legyen. Egyik kártyán frissítettem, a másikon friss telepítés volt és az utóbbi jobban teljesít.

[képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#16004) mamago1972 válasza junkpod (#16001) üzenetére

mamago1972
(tag)

Akkor még várok vele. Folyamatosan olvaslak titeket itt, azt hiszem marad az, hogy kipróbálom android alatt, meg laptopon, aztán tapasztalat alapján cserélem LE-t vagy sem. Köszi.

Do I make myself clear?

(#16005) djnice válasza junkpod (#16000) üzenetére

djnice
(PH! addikt)

A bandingot és a chroma upscaling minőségét ezzel érdemes tesztelni: [link]
Itt a leírás hozzá mit kell nézni: [link]
Upsampling-nál ezeket a részeket érdemes figyelni: Low Frequency Zone Plate, High Frequency Diagonal Burst
A bandingot pedig közvetve a Chroma Alignment és az Upsampling okozza.

Az összes lejátszónak meg kell oldania valahogy a chroma upscaling-ot, mert a HDMI szabvány 1080p esetén 4.2:2 és 4:4:4 színteret tud csak, a bluray-en lévő stream pedig 4:2:0-ban van rögzítve. Ezért is lehet különbség még 1080p24 esetén is különbőző lejátszóknál, mert más-más algoritmusokkal dolgoznak.
Tudom sokszor ez túl van lihegve, de pl egy madVR NGU Low beállítással is sokkal szebb képet ad mint egy egyszerű lejátszó ahol csak Nearest Neighbor algo van.

[ Szerkesztve ]

(#16006) blakey válasza mamago1972 (#16004) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Mit próbálsz ki Androidon illetve a laptopon? Android alatt a Krypton használhatatlan és elvétve találni olyan apk-t vagy rendszert amin egyáltalán vállalható. Laptopon is más lesz a szitu. Én bátran ajánlom a 8.0.0b-től, szerintem már van olyan jó ha nem jobb mint a Jarvis buildek. Nálam az egyetlen build ami minden tesztfájlt hibátlanul visz legyen az kép vagy hang, Jarvis alatt van olyan anyag ami röcög.

(#16007) djnice válasza djnice (#16005) üzenetére

djnice
(PH! addikt)

Annyit kifelejtettem a banding-nál, hogy az YCbCr -> RGB -> YCbCr konverzió is okozhatja, hiszen az OSD esetén a SoC RGB-t kell hogy használjon.

(#16008) mamago1972 válasza blakey (#16006) üzenetére

mamago1972
(tag)

Köszönöm mindkét válaszodat. Igazad van, más platform, így mire is mennék vele. Hétvégén próbálkozom.

Do I make myself clear?

(#16009) Technoman válasza Osynho (#16002) üzenetére

Technoman
(őstag)

Köszi. Ez a sebesség, a fenti értékeket figyelembe véve, már istenes lenne nekem.

(#16010) blakey válasza junkpod (#16000) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

TV függő is a dolog, több összetevője van.
Ha linkelsz egy részletet akkor megnézem én is. Kevés esetben találkoztam bandinggel és ha kicseréltem a forrást egy jobbra akkor gyakorlatilag láthatatlan volt.
Az S905X boxoknál lévő sötétedés is a megjelenítökre vezethető vissza, nem mindegyik kezeli megfelelően.
Tegnap érkezett frissítés a TV-re ami javította a HDMI dinamikatartományát és valóban érzékelhető a javulás.

(#16011) djnice válasza blakey (#16010) üzenetére

djnice
(PH! addikt)

Pont erre való az általam linkelt tesztvideó. A túlzott tömörítésből adódó banding nem releváns.

(#16012) blakey válasza djnice (#16011) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Nálam azzal nincs semmi gond. Pontosabban eddig nem volt gond, de majd megnézem az új LE-vel illetve hamarosan az új Minix XBMC-vel.

[ Szerkesztve ]

(#16013) hackeeeee válasza adi1234 (#15835) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Nem tudom, hogy aktuális-e még, hogy, ha a HDMI audióformátumot bitstream-re teszed, akkor nem jó?

Nekem így működik.

Vagyis, a V10 pro, megy a TV-be, a TV-re pedig egy samsung hangprojektor megy optikai kábellel.

A Boxban beállítottam a hangtovábbítást, Dolby-ra, és DTS-re, és a beállításokban a hdmi audióformátum bitfolyamra van állítva, így, hangsávtól függően az audióformátumot Dolby-ra, vagy DTS-re tudom váltani.

Véleményem szubjektív... - Astro A50 Wireless headset eladó

(#16014) djnice válasza blakey (#16012) üzenetére

djnice
(PH! addikt)

Nálam az S905 + legújabb Krypton buildnál tisztán látszik, csináltam gyorsan két képet telóval:

madVR NGU Low
S905 + LibreELEC 8

Érdemes teljes méretben megnézni, a fő különbség a bal felső ferdén csíkos négyzetben lévő vonalak lépcsőzetessége, és a vastag kék vízszintes kétoldalt sötétedő csík sávossága, főleg a sötétebb részeken.

[ Szerkesztve ]

(#16015) blakey válasza djnice (#16014) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Megnézem ha lesz egy kis időm.

(#16016) junkpod válasza mamago1972 (#16004) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Nem releváns az össze hasonlitas.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#16017) junkpod válasza blakey (#16010) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Adele live at the Royal Albert Hall, nyito jelenet, Adele egy vászon előtt áll sötétben és csak egy fejlampa világítja meg. A lámpa fenyköre borzalmasan bandingol...

(#16018) szabi__memo

szabi__memo
(PH! kedvence)

Android alatti javaslatnál olyan ritkán jön elő a Wetek.
Érdekes

(#16019) DariusTrox

DariusTrox
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Először is elnézést kérek a tudatlanságomért de szeretnék segítséget kérni
tőletek.
Nemrégiben vásároltam egy X96 (S905X) smartboxot.
Ezt egy ASUS O play mini v2 utódjának gondoltam.(az internetes hozzáférés miatt).
Az új box nem küldi át az SBS(egymás melletti)3D filmet a projektorra.
Vagyis a projektoron(BENQ W1070) átlehetett váltani SBS vagy OU módot a régi ASUSSAL,
de jelenleg az x96-osnál a projektor menüjében nem lehet kiválasztani az egymás mellett
menüpontot.(halvány marad).
A beépített lejátszók mindegyikével próbáltam de egyik sem működik az ilyen típusú filmmel.
Remélem nem írtam túl nagy hülyeségeket és lesz valaki aki tudna erre a problémámra
választ adni.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

I will take what is mine, with Fire and Blood!

(#16020) Beni2360 válasza darvinya (#15987) üzenetére

Beni2360
(PH! kedvence)

itt kereshetsz. garival

[ Szerkesztve ]

Béni ---Bluboo Xtouch -- Acer Aspire 5 A515-51G --LG OLED55C8PLA - EPSON EH-TW5210 - DENON AVR-X 2400H - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - Zyxel NSA325 v2 - Mini MX-G - ZIDOO X10 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth.

(#16021) darvinya válasza Beni2360 (#16020) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Nem ér annyit a garancia, hogy ennyiért vegyek.
Főleg azért is, mert van T95N M8S Pro 2/8-as.

Csak egy gondom van vele, hogy távirányítója vezérli Amiko HD8260+ box-ot.
De remélem IRPlus app-al áttudom íratni másik távirányítóra.[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI A2 v9 Fekete… temetkezési vállalkozó lettem!

(#16022) zetecR válasza darvinya (#16021) üzenetére

zetecR
(PH! addikt)

Miért nem cseréled le az Amiko-t egy USB-stickre?

What are the bumps around a girl's nipples? Braille for "SUCK ME"

(#16023) blakey válasza djnice (#16014) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Na, megnéztem, legújabb LE van fent és nálam is ilyen, megnéztem Android alatt XBMC-vel és ugyanaz a helyzet, majd megnézem BS Playerrel illetve más lejátszó programmal is. Megnéztem MrMC-vel (Kodi fork) az ATV4-en, ott hibátlan, Krypton alatt a gépen (Mac) is hibátlan, de ennek ellenére a legújabb build még jobb lett az elődnél és annyira nem érzékelhető ez a banding filmnézés közben.
Jarvis buildek alatt is ilyen? Én már nem emlékszem és követni sem tudom, túl sok a "Kodi" a házban. :)

(#16017) junkpod
Ezt be kell szereznem, szerencsére az utóbbi időben nem nagyon találkoztam a jelenséggel filmnézés közben.

[ Szerkesztve ]

(#16024) DoItYourself válasza DariusTrox (#16019) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Próbáld úgy, hogy a fájlnévben legyen benne a "3D SBS".

(#16025) darvinya válasza zetecR (#16022) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Mert USB stick -be nem tudok kártyát dugni.
Kártyás USB stick meg nagyon drága ahhoz képest.

(#16026) DoItYourself válasza szabi__memo (#16018) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Kevés tulaj van, vagy nem írnak, szóval nincs apostola. :)

(#16027) Mankó

Mankó
(PH! kedvence)

Külföldi fórumon láttam, hogy van már 3d képes kodi.
Beelink mini mx3-am van (2/16) legyalult droid, nandra rakott libreelec, hang kep hdmi-vel erősítőre.
Meg tudjátok erősíteni vagy cáfolni a 3d képességet, illetve ha igaz, akkor van már stabil verzió a Beelinkre? (link?)
Köszi

(#16028) envagyok válasza Mankó (#16027) üzenetére

envagyok
(PH! addikt)

Mindig is tudta a libreelec.
ou, sbs videók mennek, állítólag az mvc-t is átkódolja ou-ra

Az error 90%-ban user error

(#16029) DoItYourself válasza envagyok (#16028) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Ezt írja kszaq a 009-hez:
kernel updated from latest LibreELEC Amlogic sources and cleaned up a bit, enabled 3D in kernel config

Ezt pedig a 8.0-hoz:
3D and HDR are not supported!

Ha valaki tudja, próbálja ki. :)

(#16030) envagyok válasza DoItYourself (#16029) üzenetére

envagyok
(PH! addikt)

Most nandban 12h 7-es le van, sdn meg 8-as c
Mindegyik viszi az ou és az sbs filmeket. Sbs-nél szétcsúszik a GUI, de az nem zavar be.
Mvc 3d-t csak 2dben játszik.

Az error 90%-ban user error

(#16031) Pelican válasza DoItYourself (#16029) üzenetére

Pelican
(őstag)
LOGOUT blog

Majdnem minden verzióhoz azt írja, hogy nem támogatott, mert neki nincs 3D tévéje és nem tudja kipróbálni, de attól még működik.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#16032) DoItYourself

DoItYourself
(Topikgazda)

009-el kipróbáltam én is a 3D-t, működött. A jelzett szöveg félreérthető az újabb buildeknél.

(#16033) junkpod válasza darvinya (#16021) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Vegyél elő egy régi távot, csinálj neki egy új remote.conf fájlt és boldog leszel.

(#16034) junkpod válasza mamago1972 (#16004) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Hát nekem a 8c sem lett gyorsabb, egy hangyabokanyit sem...

(#16035) blakey válasza junkpod (#16034) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Fura, mert nekem a menüben való lépkedés sokkal gyorsabb és nem akadt meg, eddig. De majd ma tovább próbálom, gyári skint használok.

(#16036) blakey válasza blakey (#16035) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Még valami, mindkét kártyát először frissítettem 7.95beta6-ról, ott voltak akadozó menü de nem volt vészes illetve volt Kodi újraindulás is, napi rendszerességgel, a 8.0.0b-t egyik kártyán friss felépítéssel újra feltettem és az újraindulások megszűntek valamint frissítés után gyorsabb lett a menüben való lépkedés, legalábbis eddig.

(#16037) the radish válasza junkpod (#16033) üzenetére

the radish
(senior tag)

Először is bocs, hogy válaszként írok, de távirányítóval kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

Adott egy Mini MXIII II készülék, melyhez adtak egy kurzorokkal együtt 13 gombos távirányítót.
Vettem egy Rii i8 távot is, azonban nem igazán nőtt a szívemhez. Viszont van pár funkció, amit szeretnék IR távon keresztül elérni. (Pl. "Y", "O", stb.)
Van-e lehetőség, hogy egy akármilyen, vagy tanítható IR távra adoptálni ezen funkciókat? Próbáltam egy ilyennel játszadozni, de csak a meglévő funkciókat tudom rávarázsolni, esetleg keymap editorral cserélni, de többet nem tudok hozzáadni. (Nem tudom érthetően írtam-e.)

Szóval van erre valamilyen lehetőség?

(#16038) gg72 válasza blakey (#16036) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

A beállításaimat hogyan tudom átvinni az új rendszerre (én is LE 7-ről 8-ra váltanék friss telepítéssel, új SD kártyára)?

(#16039) zetecR válasza darvinya (#16025) üzenetére

zetecR
(PH! addikt)

Ja, akkor nem Digi... pedig óriási kényelem. ;)
Mintha láttam volna különálló USB-s kártyaolvasóval is beröffenteni a DVB tunert, de már nem tudom, hol. :/

What are the bumps around a girl's nipples? Braille for "SUCK ME"

(#16040) blakey válasza gg72 (#16038) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Szerintem teljesen friss legyen, át lett írva a Krypton, nem biztos, hogy minden megmarad. Backup add-on-nal lehet elmenteni.

(#16041) darvinya válasza junkpod (#16033) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Pont azt szeretnék csinálni, azaz IRPlus app remélem megcsinálja.

(#16042) gg72 válasza blakey (#16040) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Köszönöm.

(#16043) mamago1972 válasza junkpod (#16034) üzenetére

mamago1972
(tag)

Tegnap felraktam én is a 8c-ét. Érdekes volt rájönni egy-két dologra, hogyan is kell beállítani. Még nagyon sok beállítást vadásznom kell, hogyan is, de majd hétvégén foglalkozom vele. Egyelőre nem tudok mit mondani, amiket beállítottam, azok mennek. Nem volt lehetőségem még 15 percnél többet nézni rajta tartalmat. De, ugyanúgy megmaradt egy bizonyos hiba live tv tekintetében. Mindig akad.

Do I make myself clear?

(#16044) blakey válasza mamago1972 (#16043) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Nem használok live tv-t de azt hiszem, hogy ki kell kapcsolni az mpeg2 gyorsítást.

(#16045) beluudj

beluudj
(PH! addikt)

usb 3 as box

[ Szerkesztve ]

ASUS TRANSFORMER T100TA KODI 17.4 / Lg G2 / Xiaomi mi band 2 https://www.facebook.com/Radiomixek/ HomeRadioGroove mixeim https://drive.google.com/folderview?id=0B4a-_qHpvC6acnZ5aXB4dDdwS1E

(#16046) Arolotifar válasza beluudj (#16045) üzenetére

Arolotifar
(senior tag)

Nem kötekedés, de azért a linkhez írhattál volna egy sort, hogy pl. mi található rajta :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#16047) mamago1972 válasza blakey (#16044) üzenetére

mamago1972
(tag)

Köszi, este megnézem.

Do I make myself clear?

(#16048) XtremLor válasza beluudj (#16045) üzenetére

XtremLor
(őstag)

Antutu betyaroknak kivalo, legtobben viszont mp-nek hasznaljuk, arra valoszinu alkalmatlan. :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#16049) beluudj válasza XtremLor (#16048) üzenetére

beluudj
(PH! addikt)

en betyar vagyok....

ASUS TRANSFORMER T100TA KODI 17.4 / Lg G2 / Xiaomi mi band 2 https://www.facebook.com/Radiomixek/ HomeRadioGroove mixeim https://drive.google.com/folderview?id=0B4a-_qHpvC6acnZ5aXB4dDdwS1E

(#16050) djnice válasza mamago1972 (#16043) üzenetére

djnice
(PH! addikt)

Nekem a Live TV tökéletes DVB-C és S2 tunerrel rendelkező enigma2-es boxról nézve a VU+ pluginnel. Nem kellett kikapcsolni az mpeg2 gyorsítást. Mind az SD mpeg2 és a HD H.264 is jól megy, akadás nélkül, akár UPC kábelen, akár UPC Direct műholdon keresztül.
Ha TVHeadend-et használsz, próbáld ki a VDR-t.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.