Hirdetés

2019. június 17., hétfő

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-31 14:24:47

PROHARDVER!

Utoljára frissítve: 2019.01.31.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#49001) junkpod válasza blakey (#48998) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Nálam is 1kor kapcsol ki. Volt egy pár elhúzódó mozi közbeni váratlan leállás mire beálltam az 1 órás időpontra. :D
Én pl az áramszünet után sem engedem újraindulni, mert ezek a sorozat szünetek tuti kinyirnák.
Ez persze csak egy otthoni fájlszerver, nincs sok elvárás felé üzemidőre.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#49002) DoItYourself válasza Kroni1 (#48996) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Szintén 5 év, nagyrészt 0-24-ben. Az elején még variáltam, hogy hajnal 1-kor kapcsoljon ki, aztán amikor megcsúsztam vmi filmmel, jött a meglepi wtf, aztán meg a homlokracsapás. :)

(#49003) Kroni1

Kroni1
(PH! kedvence)

Úgy néz ki nem a NAS okozta a gondot, most reset után is néha csinál fura dolgokat a Z6. Filmből kilépésnél néha fekete képernyő marad, és nem reagál semmire, csak újraindítás segít. Ma már több fagyásom volt vele, mint a Raspberry-vel az elmúlt évek alatt. :(
Más nem tapasztalt ilyesmit CE alatt Z6+-on? Igaz nightly van fent, de pont ez volt ajánlottabb mint a 8.95.6-os.

(#49004) blakey válasza Kroni1 (#49003) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Nem, hibátlanul működik. Gyári tápot használsz?

[képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#49005) jkutya válasza Kroni1 (#49003) üzenetére

jkutya
(kvázi-tag)

8.95.6 van fenn, megy hibátlanul.

(#49006) Kroni1 válasza blakey (#49004) üzenetére

Kroni1
(PH! kedvence)

Egyenlőre még igen, sajna csak akkor rendeltem egy jobbat mikor már a box megjött és az még nem ért ide. Elképzelhető, hogy a tápja gyengesége okozza ezt? Mondjuk azt nem vágom eddig miért ment napokig gond nélkül, de cserélem amint tudom és meglátjuk..

(#49007) blakey válasza Kroni1 (#49006) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Szerintem táp hiba, legfrissebb Nightlyval hibátlanul megy, semmilyen fagyás nincs.

(#49009) Gee777

Gee777
(újonc)

Valakinek esetleg van tapasztalata a sunvell T95z max-szal?
Eddig ez tunik a legszimpatikusabbnak a kinezett boxok kozul (S912 2G+16G vagy 3G+32G), ha valakinek van esetleg jobb alternativaja ne habozzon megosztani.
Elore is koszonom.

(#49010) kenand válasza castiels (#49008) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

Le fogják venni, hirdetni nem szabad, max írd be az aláírásodba

(#49011) jkutya válasza blakey (#49007) üzenetére

jkutya
(kvázi-tag)

Lehet érdemes lenne egy telefontöltővel megtáplálni valamelyik USB porton keresztül.

(#49012) Kroni1 válasza jkutya (#49011) üzenetére

Kroni1
(PH! kedvence)

Gondolod?! Nem hiszem, hogy usb-n venné a töltést..

Más: fHD tévén meg lehet jeleniteni CE-n a 4K filmeket? Kell hozzá valamit beállítani? Ha abból indulok ki, hogy a 720-as HD tévén mennek a 1080 anyagok, akkor gondolom a 4K-t is meg lehet jeleníteni. :F

(#49013) kenand válasza Kroni1 (#49012) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

Persze, FullHD-ben fog megjelenni, a lejátszó érzékei a kimenetet a film attól még lehet 4K (csak felesleges)

(#49014) Kroni1 válasza kenand (#49013) üzenetére

Kroni1
(PH! kedvence)

persze, de a véletlenül ilyenben kapott anyag legalább nem jött feleslegesen.. :) :R

(#49015) Beni2360 válasza Kroni1 (#49012) üzenetére

Beni2360
(PH! kedvence)

Nekem anno az RPI2+B-nél ha rádugtam egy 3.5 HDD-t táppal az rásegített a rendszernek amikor jelezte, hogy gyenge a táp. Egy próbát megér ha van otthon egy külső házas HDD-d.

Béni ---Bluboo Xtouch -- Acer Aspire 5 A515-51G --LG OLED55C8PLA - EPSON EH-TW5210 - DENON AVR-X 2400H - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - Zyxel NSA325 v2 - Mini MX-G - ZIDOO X10 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth.

(#49016) tobias40

tobias40
(PH! addikt)

Ha a CE kiírja induláskor hogy talált frissítést de nem tölti le,ezt hol tudom kézzel megtenni?
Most 8.85.5 van rajta.

(#49017) kenand válasza tobias40 (#49016) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

Ha update akkor a .tar kell neked. sambán tedd az Update mappága és restert

(#49018) jkutya válasza Kroni1 (#49012) üzenetére

jkutya
(kvázi-tag)

igen.próbálni mindenképp érdemes - de én asszem újrahúznám a rendszert is

(#49019) tobias40 válasza kenand (#49017) üzenetére

tobias40
(PH! addikt)

Köszi,azt gondoltam hogy letölti magának a frissítést (és telepíti) mint az addonok a Kodi alatt...

CoreELEC-S905.arm-8.95.6.tar ez kell nekem ,igaz?
A többi mire való?

[ Szerkesztve ]

(#49020) Imi1981 válasza Kroni1 (#49012) üzenetére

Imi1981
(PH! addikt)

Nekem x96 mini-re (s905w) külső hdd volt kötve aminek saját tápja volt és bizony rásegített a tv boxnak! Ha jól emlékszem ha kihúztam a tv boxból a saját tapját még akkor is működött az usb-n kapott áramtól(de ebben nem vagyok biztos hogy jól emlékszem) .

(#49021) kenand válasza tobias40 (#49019) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

Van több egyedi változat, ha olyan boxod van az kell, de általában az amit írtál.

(#49022) kenand

kenand
(PH! kedvence)

Ilyen kütyüt próbált már valaki?
Nem tudni mennyire kamu 905x....
LAN nincs, ki tudja TV USB portja elég-e neki (nem biztos) (mutatnak tápot, de a képen meg USB power mutogatnak)
Esetleg projektor okosítónak...(nem komplett házimozihoz pl nyaralóba régi projektor+ez TV helyett)

[ Szerkesztve ]

(#49023) Truman válasza DoItYourself (#48972) üzenetére

Truman
(senior tag)

Köszi! Akkor nem érdemes felrakni a nightly -t ezek szerint, mert ott is rossz a legtöbb avi?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#49024) kenand válasza kenand (#49022) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

Úgy tűnik ez is kamu 905x, mivel 1.2GHz-n megy, itt egy teszt bár bár 60fps 4K-ra is azt írják OK...(w-meg annyit nem tud)

[ Szerkesztve ]

(#49025) kgymac válasza kenand (#49022) üzenetére

kgymac
(senior tag)

Márton kolléga küzd/küzdött egy s905x-szel.

(#49026) mexel válasza vargalex (#48754) üzenetére

mexel
(PH! kedvence)

Szia! Közben kimatradt a megoldás, hogy hogyan kell megcsinálni hogy az RTLmost-ban lejátszon minden sorozatot? Az Elif lesz itt is ami fontos a szülőnek :)

(#49027) DoItYourself válasza Truman (#49023) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Friss nightly-t még nem próbáltam, amit írtam, az 11.03-as volt, november elejéről.

(#49028) tobias40 válasza kenand (#49021) üzenetére

tobias40
(PH! addikt)

Köszi!
Felraktam a frissítést de most meg nincs távom.
Mecool M8S pro+,mit kell tennem hogy jó legyen? :U

(#49029) rooney8 válasza tobias40 (#49028) üzenetére

rooney8
(fanatikus tag)

utolsó bekezdés

(#49030) tobias40 válasza rooney8 (#49029) üzenetére

tobias40
(PH! addikt)

Danke! :R

És blakey-nek is a megoldásért!

(#49031) sziku69

sziku69
(senior tag)

Sziasztok!
Nem tudom hova írjam, de itt talán tudtok segíteni!

A Yatse távirányítónál miért nem tudom használni a navigációs gombokat, és a touchpadot? kell hozzá még valamit telepíteni? A Yatse egy Samsung S6-on fut.
Kodi 18 van fönn a boxon. CE nightly alatt. A box egy Alfawise Z1.

(#49032) Nerazim

Nerazim
(őstag)

Bocsi előre is a nagyon offért, de Pi Zero-ra van elérhető CE nem tudja vki?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#49033) Truman válasza DoItYourself (#49027) üzenetére

Truman
(senior tag)

Most megnéztem egy 2018.12.23 -as nightly-val. Ugyan olyan sz@r rajta az avi. Ez fura. Vagy annyira kihaltnak gondolják ezt a formátumot, hogy nem is tesztelik már vele, mielőtt új verziót adnak ki? :F

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#49034) dugesz77 válasza Nerazim (#49032) üzenetére

dugesz77
(őstag)

Saját topikja van a Rasperrynek. Azokra van OSMC, OpenElec de van rá LE is.

[ Szerkesztve ]

(#49035) Nerazim válasza dugesz77 (#49034) üzenetére

Nerazim
(őstag)

Tudom, hogy van saját topikja, előtte tájékozódtam ott is, de nem tudtak segíteni. Engem kifejezetten a CE érdekel.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#49036) Pelican válasza Kroni1 (#49003) üzenetére

Pelican
(őstag)
LOGOUT blog

A nightly sohasem ajánlottabb a release-nél.
A nightly az új funkciók tesztelésére van, hogy ha valami elromlik, akkor csak a pár tesztelőnél legyen gond, ne a teljes userbázisnál.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#49037) Pelican válasza Nerazim (#49032) üzenetére

Pelican
(őstag)
LOGOUT blog

A Pi zero nagyon gyengécske hardware nem való médialejátszónak.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#49038) Elemental válasza sziku69 (#49031) üzenetére

Elemental
(őstag)

Yatsenak alapból működnie kellene. Nálam nincs gond. Esetleg yatse újratelepítés?

"Mikor mondhatjuk valakiről, hogy már felnőtt? (...) Amikor már nem szükséges, hogy hazudjunk neki bármiről is."

(#49039) junkpod válasza sziku69 (#49031) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Engedélyezve van kodiban a távirányítás?
Yatse kapcsolódik a Kodi-hoz?

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#49040) junkpod válasza Truman (#49033) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Milyen AVI nem megy? Média infó?

(#49041) blakey válasza Truman (#49033) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Konkrét avi gondod van? Mert van néhány avim de azokkkal semmi gond. Küldj egy linket, hogy megnézhessem.

(#49042) Kroni1 válasza Pelican (#49036) üzenetére

Kroni1
(PH! kedvence)

Nyilván tudom, hogy így van, de Csicsóka tanácsa alapján tettem fel a nightly-t mégis..

(#49043) vargalex válasza Pelican (#49037) üzenetére

vargalex
(Topikgazda)

A Pi Zero-ban pontosan ugyan az a GPU van, mint bármelyik másik példányban. CPU pedig az, mint a Pi 1 model B-ben, ráadásul emelt órajellel (700 MHz helyett 1 GHz-en jár).
Összefoglalva, FullHD-ig kizárólag média lejátszás tekintetében ugyan olyan jó, mint bármelyik másik Pi.

Alex

(#49044) mexel

mexel
(PH! kedvence)

Mit kellene telepítenem pontosan hogy a drm tartalom menjen kodi alatt? ( sony tv)

(#49045) DroiDMester válasza Truman (#49033) üzenetére

DroiDMester
(PH! kedvence)

ki néz már manapság avi.t és DVD.t? Én már nem is emlékezem mikor néztem ilyet talán 15.éve! Én már akkor is MKV.t használtam mikor még nem is létezett LCD/Plazma TV

Ezzel sz.tem az userek 98%a így van tehát érthető hogy az avi már 1000.éve elavult! Amúgy is már egy 100.centis TV.n(nem hogy 130-150) is kín szenvedés nézni egy ótvar pixeles szart, nem értem mért kell ezt erőltetni?

(#49046) Mezga Aladár válasza DroiDMester (#49045) üzenetére

Mezga Aladár
(PH! kedvence)

Ez rövidlátás. Hegyekben állnak itthon az avik. Tudod családi videók. ;)
Egyébként meg tökéletesen müxik nálam.

[ Szerkesztve ]

(#49047) xtend válasza DroiDMester (#49045) üzenetére

xtend
(senior tag)

Ki néz .avi-t? Több ezer ember! Például, ha felnézel az egyik legnagyobb magyar "khmmm" oldalra, akkor csak hogy példával éljek, A védelmező c. film 2014-es, több mint 200-an "akarják megnézni" jelenleg is, több ezren fel"-felé nézik"!! John Wick ugyanez, stb, stb...szóval azért nézik még az emberek. Az egyértelmű, hogy egyre jobban szorul ki az .mkv mellől!

[ Szerkesztve ]

F*ck the POLICE!

(#49048) DroiDMester válasza Mezga Aladár (#49046) üzenetére

DroiDMester
(PH! kedvence)

Nem éppen, inkább jövőbelátás, nekem is vannak családi videók amik több mint 10.évesek, de mind MKV ba vannak, mint mondtam én már 15.éve se aviba mentettem! És már kb ~2.éve pedig csak h265 HEVC.t használok!

a virág bolti sorozatok éppúgy megtalálhatók mkv.ba is az avi azoknak jó, akik megelégszenek a fostalicska minőséggel és nem szeretnek vissza felé megosztani!

[ Szerkesztve ]

(#49049) Mezga Aladár válasza DroiDMester (#49048) üzenetére

Mezga Aladár
(PH! kedvence)

Te ezek szerint jövőbelátó vagy. :P Azért enged meg nekem, hogy az avi felvételeimet ne konvertálgassam.
(DV avi)

(#49050) denko

denko
(senior tag)

Sziasztok,
CoreElechez hozzáadtam a NASom SMB-n keresztül, viszont minden eggyes kodi elindulás után, ha beakarok lépni a folderbe, mindig bekéri a nas admin jelszavát, nem lehet ezt valahogy beleégetni?

LibreEleccel nem volt ilyen gondom

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.