Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-31 14:24:47

PROHARDVER!

Utoljára frissítve: 2019.01.31.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#7001) azozo válasza azbest (#6999) üzenetére

azozo
(senior tag)

Nekem már itt van
;]
Sima androidot állítom be most ...3g usb modemet próbáltam most de csak tárolóként látja...
Kodi 16.1, van rajta google is, meg aptodei apk telepító ....
Kodin vitte a streameket bár csak sd és HD próbáltam.
:U

[ Szerkesztve ]

(#7002) tozso76 válasza Chal (#6965) üzenetére

tozso76
(fanatikus tag)

Más táppal próbáltad, vagy csak a hozzá adottal? Nekem ue csinálta egy himedia klón lejátszó és annak csak egy másik táp kocka kellett.

(#7003) Chal válasza tozso76 (#7002) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

Persze, de írtam is.

(#7004) interstate76 válasza DroiDMester (#6998) üzenetére

interstate76
(PH! addikt)

DoItYourself írt erről korábban.

Eladó Live Gold, Game Pass, digitális játékok, fitnesz karóra bringás kiegészítőkkel és lemezes játék: Resident Evil 5 Xbox360-ra - http://hardverapro.hu/tag/interstate76

(#7005) horeee válasza azbest (#6930) üzenetére

horeee
(kvázi-tag)

Ez a KodiMate az enyémen is rajt van, de még el sem indítottam. Ezek szerint ne is? Nem jó semmire?

A Kodi az első indításnál amúgy megkérdezte, hogy kérek-e hozzá addonokat. Először kértem, feladott vagy 50 szemetet. Visszaálltás után aztán már nem kértem, teljesen kopasz Kodit kaptam, jobb ez így.

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#7006) Szatura

Szatura
(tag)

Sziasztok
Elolvastam az összefoglalót de mint kezdő számára ez nem elég :)
Mi a nagy előnye az LE -nek? mint hétköznapi használó kérdezem ezt, nagy részt a kodi féle tv miatt rendeltem egy Beelink MXIII-at

(#7007) interstate76 válasza Szatura (#7006) üzenetére

interstate76
(PH! addikt)

Kevesebb erőforrást használ, gyorsabb, többféle anyagot játszik le, kadenciahelyes, mennek vele a hd hangok. Ennyi jut eszembe, de lehet, hogy van még egyéb előnye is.

Eladó Live Gold, Game Pass, digitális játékok, fitnesz karóra bringás kiegészítőkkel és lemezes játék: Resident Evil 5 Xbox360-ra - http://hardverapro.hu/tag/interstate76

(#7008) Surda-

Surda-
(őstag)

Beelink MiniMXIII rendelés előtt állok,icipicit nekem videok alapján gagyisztikusnak tűnik a felépítése.
Van ennél jobb vétel picit drágábban? Mondjuk 20ezerig?
Ha csak pár ezerrel lenne drágább egy minőségibb,inkább azt venném.

(Esetleg beleírhatnátok az összefoglalóba pár konkrétan ajánlott és nem ajánlott készüléket linkkel :B , a kávés fúrumon ezt csináltuk, konkrétan leírtuk mik az ajánlott gépek és mik nem)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#7009) a8l válasza Surda- (#7008) üzenetére

a8l
(senior tag)

Az a lényeg hogy hogyan működik. Egyébként szerintem nem gagyi élőben. Kis kocka lekerekített oldalakkal. A teteje matt az oldala fényes fekete, még súlyban se pille, az mxq sokkal könnyebb.
Olyan mint a Gt1 pont akkor pont ugyanolyan csak annak más színű az oldala meg a teteje.
A legfontosabb hogy jól működik szerintem.

(#7010) Surda- válasza a8l (#7009) üzenetére

Surda-
(őstag)

Persze,szerintem is,azt mondod,hogy akkor hasonló árban nincs jobb?

(#7011) pinnacle válasza Surda- (#7008) üzenetére

pinnacle
(PH! kedvence)

Beírták az ajánlott típusokat. Nem tudom, hogy volt-e már valakinek gondja a MiniMXIII-al. Lehet, hogy az M18 a fémháza miatt jobb. Akinek van, majd talán beírja.

[ Szerkesztve ]

(#7012) interstate76 válasza Surda- (#7010) üzenetére

interstate76
(PH! addikt)

Van olyan, amelyiknek némileg erősebb a wifije (külső antennás és az 5GHz-et is tudja), fém házban van és több gomb van a távirányítóján, ill. van rajta AV-kimenet (Beelink M18).

(#7013) w.miki válasza bostone (#6986) üzenetére

w.miki
(PH! addikt)

Tényleg GT1 ügyében még egyetlen tulaj sem reklamált, hogy ez így nem okés?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#7014) Surda- válasza pinnacle (#7011) üzenetére

Surda-
(őstag)

Köszi,igen ez jól néz ki,Eu raktáron mondjuk nincs,de ezen elgondolkozom.

(#7015) RedCat

RedCat
(senior tag)

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_349815.html

Erre van Libreelec, ami kacenciahelyesen visz mindent? Érdemes ezt megvenni? Vagy mit ajánlotok helyette?

(#7016) kuthim válasza azbest (#6999) üzenetére

kuthim
(kvázi-tag)

Az engem is erdekel hogy ramegy-e az LE. En is ugyanolyan boxot rendeltem, most van vamolas alatt.
Remelem nem vamoljak meg mert csak 20 dollart fizettem erte.

(#7017) TCr válasza Surda- (#7008) üzenetére

TCr
(PH! kedvence)

Nekem is gagyinak tűnt videók, illetve képek alapján, de valójában nem az.
A súlya meg rendesen meglepett a méretéhez képest.

War has changed.

(#7018) Beni2360 válasza Surda- (#7008) üzenetére

Beni2360
(PH! kedvence)

Hát nekem van az 1 gb és a 2gb változatból is.
2gb-t lemértem és 18 dkg volt. ezekbe van elég vastag nyák stb.
Volt egy NEXBOX A95X boxom is és az 7 dkg nyomott na arra lehetett volna inkább mondani, hogy soványka.

[ Szerkesztve ]

Béni ---Bluboo Xtouch -- Acer Aspire 5 A515-51G --LG OLED55C8PLA - EPSON EH-TW5210 - DENON AVR-X 2400H - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - Zyxel NSA325 v2 - Mini MX-G - ZIDOO X10 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth.

(#7019) Surda- válasza TCr (#7017) üzenetére

Surda-
(őstag)

:R MOst elgondolkostam a Beelink M18 -on, jobban tetszik,csak az meg nem Eu raktáras :O Denehézazéééletttt :O :O :DDD

(#7020) junkpod válasza Surda- (#7008) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

hát szerintem mind így néz ki, az én mx64-esem egy barna üveglap mögött van a tv alatti szekrényben, csak a világító ledjét látom piros vagy kék színben, de azt se mindig, mert a tetején van.
Az hogy hogy néz ki leginkább a tv-n fog látszani, hiszen azt nézed nema boxot :)

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#7021) Surda- válasza junkpod (#7020) üzenetére

Surda-
(őstag)

:DDD utánaolvasva látom rengetegen filóztak Beelink MiniMXIII és Beelink M18 között :)
Xiaomi wifin tudja a 2,4 és az 5Ghz wifit is,emiatt is hajlok az M18felé,de vacilálok.
Valami szaki monnya már meg,hogy melyik a jobb :DDD :B

(#7022) sp8787 válasza Surda- (#7021) üzenetére

sp8787
(őstag)

Rendelj mindkettot. :DD
En most rendeltem pluszba egy M18-at is az mxiii melle. Legyen egy s905 tartalekba ha behalna, kifogyna , nem lenne LE ujabb keszulekekre..etc.

Amire pl. nekem szuksegem van (HP microserverrol lejatszas, sport addonok..etc.) arra ez meg sztem evekig tokeletes lesz.

(#7023) Surda- válasza sp8787 (#7022) üzenetére

Surda-
(őstag)

:DDD ezjó. Megkérdezhetem honnan rendelted?

Mekkora Sd kártyát érdemes ezekbe venni?

[ Szerkesztve ]

(#7024) sp8787 válasza Surda- (#7023) üzenetére

sp8787
(őstag)

En Alirol rendeltem de inkabb azt nem ajanlanam.

A legkisebb amit lehet kapni sztem eleg csak sebesseg miatt egy jobb nem art sztem.
Pl. en Samsung C10 16GB-os rendeltem az cca 5-6USD.
Az mxiii-ban Samsung C10 32-es van.

majd a tobbiek kijavitanak ha nem jol mondom.

[ Szerkesztve ]

(#7025) Chal válasza sp8787 (#7024) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

A fiók alján talált bármekkora, bármilyen sebességű megteszi. Lényegtelen hogy milyen, csak micro SD legyen. szerk.: egy boot és egy system partíciót csinál, ha jól rémlik 32MB + 512MB méretben, szóval egy 1GB-s kártya azért kell :)

[ Szerkesztve ]

(#7026) Surda- válasza Chal (#7025) üzenetére

Surda-
(őstag)

:R Beelink MiniMXIII és Beelink M18 közül melyik mellett döntenél?

(#7027) interstate76 válasza Surda- (#7026) üzenetére

interstate76
(PH! addikt)

Ezt neked kell eldöntened. Ha pl. társasházban használod, ráadásul wifin és nem LAN-on keresztül, akkor Beelink M18, ha viszont vezetékes netet kap és nem érdekel az AV-kimenet, a távirányító és a fém ház, akkor Mini MXIII.

Nálam vezetékes netet kap, a hang hdmi-n megy ki belőle és nem használom a távot, a fém ház miatt pedig nem voltam hajlandó felárat fizetni, így Mini MXIII-ast vettem (most van úton felém a második).

(#7028) Chal válasza Surda- (#7026) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

Ha vezetékes netet fog kapni és mediaplayernek kell csak, akkor a mellett ami a legolcsóbb, leggyorsabban itt van. Mindegyik tróger kínai hulladék, ne várj tőle csodákat, de arra tökéletesek hogy eldugod a TV mögé, és el is felejted. Gondolj arra hogy telepítettél a TV-re egy Kodit :)

Nekem Mini MX van (illetve volt, mert beszart), volt alkalmam látni belülről. Ez nagyjából ugyanaz ugye mint a MiniMXIII csak kevesebb a ram. Totál gány belül, a forrasztások rettenetesek, a wifi és a BT antennája meg csak valami rossz vicc lehet. Csinálok róla majd fotót, mintha egy óraszíj tengely lenne elvágva, és a panelbe forrasztva merőlegesen. A végén még ilyen kis rúgós benyomható rész is van, teljesen értelmezhetetlen számomra a dolog :) Le is fogom majd mérni, talán lambda/4-edes dipól lehetett az alapötlet, de szemre nem annyinak tűnt méretre. Nem is csoda hogy közel használhatatlan a wifije.

Az M18 wifije a normális antenna miatt ennél csak jobb lehet, de ezt majd erősítse meg akinek van vele gyakorlati tapasztalata.

Ja és amúgy azért van súlyuk a dobozoknak, mert egy böszme fém lap van a tetejükbe csavarozva belül. Ez egyetlen ponton érintkezik a panellel, mégpedig az s905 soc-nál. egy vaskos hővezető szivacson keresztül. Ennek szerintem sok értelme nincs.

[ Szerkesztve ]

(#7029) DroiDMester válasza Surda- (#7021) üzenetére

DroiDMester
(PH! kedvence)

Én is filóztam hogy M18 vagy MiniMX III legyen! Nálam az döntött hogy a MiniMX III volt EU raktárban! Mivel az előző 2 boxomat is megcsípték a vámon nem akartam harmadszor is eljáccani ezt!

Egyébként az M18 ba csak CSÖVES 5GHz(65.Mbps) Wifi van, ami kb szarabb mint a sima 2,4GHz így ez végett nem igen érdemes azt venni! Ha lényeg a 5Ghz wifi akkor KIII.at vegyél abban normális AC-s wifi van!

Az meg marhára ne tévesszen meg melyik box nak mekkora a tömege! ezeknek a 1,5.Centi vastag boxoknak elbaszott egy hűtésük van!

Van benne az alján egy baromi vastag rozsdamentes fém tömb!

ami tényleg baromi vastag

És magának a BOX nak több mint a fele súlyát(közel 9.deka) ez a darab vas teszi ki!

És maga a Box még úgysincs akkora súlyba hogy tettem rá egy nagyobb alu bordát az SOC -ra, mint maga a vas darab az aljában

Amúgy meg elég jól össze vannak rakva a Beelink BOX ok láttam már sokkal rosszabbat is, bár itt is akadnak gyenge alkatrészek az enyémbe 1.napos korában meg adta magát a MicroSD kártya foglalat., benyomom de nem kattan be és vissza kiköpi a kártyát, kb 2-3.ki-be rakást bírt ki és ez lett a vége! hiába szedtem szét maga a rugós bekattanó részénél van gond! :O

Nekem most így néz ki hogy ki operáltam a bumszli vasat az aljából!

[ Szerkesztve ]

(#7030) Chal válasza DroiDMester (#7029) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

Hoppácska. A sima Mini MX-ben nincs borda, csak egy elbaszott thermopad, azzal van odapréselve a fém lemezhez. Akkor lehet hogy ettől lett BGA-s az enyém is.

Valamint itt az elkúrt "óraszíj tengely" wifi antennát sem látom, érdekes. Ezeket leszámítva az MX és az MXIII panelje tök ugyanaz így szemre.

[ Szerkesztve ]

(#7031) Csicsóka válasza Chal (#7025) üzenetére

Csicsóka
(őstag)

Ez nem teljesen igaz. Addig 512 mega a system ameddig el nem indul az LE. Első lépésben, még a kodi indulása előtt átméretezi, max elérhető méretre, majd rebbotol. Az 1G is karcsú kicsit, minden addon és a média tár oda kerül, hamar betelik. A sebesség viszont lényeges Class 10 ajánlott, mivel a média tár, és a borító, háttér képek beolvasása csak akkor villám gyors. Szerintem 4-16 GB a jó megoldás.

(#7032) Chal válasza Csicsóka (#7031) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

Ahh, sorry. Magamból indultam ki, én nem használok mediatárat, mert 99%-ban remote szerverről streamelek, nem akarom hogy nyalogassa, illetve napi szinten változik a tartalma (megnéz->töröl elven mozizok).

(#7033) Surda- válasza Chal (#7028) üzenetére

Surda-
(őstag)

Köszi szépen a kimerítő választ neked is,DroiDMesternek és interstate76 -nak is!
Akartam már kérdezni,hogy miért megy ezekbe majdnem minden képen vezetékes net.
Nekem nagyon nem lenne praktikus a tv felé elvezetni, ha lehet a wifijét használnám.
Ez akkor eldönti a kérdést M18 felé?
Vagy az is szar ebből a szempontból? :DDD és legyen KIII ? :B

[ Szerkesztve ]

(#7034) DroiDMester válasza Surda- (#7033) üzenetére

DroiDMester
(PH! kedvence)

írtam hogy az M18 ba csak KACAT 5GHz Wifi van semmivel nem gyorsabb mint a sima 2,4GHz es ugyan úgy 65.Mbps -t tud 5GHz en is ami már egy 15-20.gigás mkv videóhoz is éppen hogy csak elég ha ott van a rútertól fél méterre a box ha már útközbe van szekrény ne adj isten egy fal a 5GHz es wifi sokkal többet veszít az erejéből mint a 2,4 es társa!

Ha mindenképp wifit akarsz a box ra kizárólag 5GHz AC Wifist vegyél azok általában tudják a 433.Mbps -t még ha annyira rosszak a körülmények hogy csak fele sebességet tudja akor is viszonylag jó vagy! De ha ránk hallgatsz csak vezetékes hálózaton használod a boxot!

Vedd meg a KIII -at azzal jobban jársz, és hűtés szempontból is jobb!

*********************************************************************************
Chal : az alu borda az SOC -n a képemen, NEM gyári tartozék, gyárilag ugye le van árnyékolva az egész SOC+RAM terület egy vékony lemezzel és az soc ról egy vékony GAP pad viszi a hőt a vékony lemezre és ez a vékony lemez már csak sima hővezető szilikon pasztával érintkezik a box alján lévő nagy fém darabbal! elég elbaszott egy megoldás, próbáltam hogy a hővezető zsír helyett teszek vékony GAP padot hátha az jobban át adja a hőt a vastag fém darabnak de kb 1-2.fokkal lett csak jobb! nem igen jó ez a dupla hő átadásos megoldás most hogy csak az a kis alu borda van az SOC-n kevésbé melegedik az aljából meg kidobtam a nagy vastag fém darabot!

(#7035) dugesz77 válasza Chal (#7028) üzenetére

dugesz77
(őstag)

Belestem én a belsejébe a MiniMx-nek. Most már értem mire érted az óra szíj tengelyre :D

matrica(igen ez az újabb nyákos):

hűtés(már ha annak lehet ezt így nevezni):

(#7036) Surda- válasza DroiDMester (#7034) üzenetére

Surda-
(őstag)

Köszi,akkor KII lesz, Bangoodon a pontjaimmal 16ezer. Ez jó ár szerintem.
Ez az,ugye? Csakhogy nehogy valami mást vegyek véletlenül , mondjuk 1 betű eltérés miatt. :B

(#7037) DroiDMester válasza Surda- (#7036) üzenetére

DroiDMester
(PH! kedvence)

K II írtál de jót linkeltél K3.at igen ő az! :K

(#7038) Pelican válasza DroiDMester (#6998) üzenetére

Pelican
(őstag)
LOGOUT blog

Próbáltad kétszer egymásután futtatni?

" If you have different stock partition layout you should use installtointernal twice (second and next after reboot) and that way your box will have the new layout." - kszaq

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#7039) Surda- válasza DroiDMester (#7037) üzenetére

Surda-
(őstag)

:R igérem míg meg nem jön nem zaklatlak titeket :D

(#7040) pinnacle

pinnacle
(PH! kedvence)

kszaq csak a WeTek Hub-ot ajánlja, de most nem találom a hozzászólását. Neki is van.

[ Szerkesztve ]

(#7041) pinnacle

pinnacle
(PH! kedvence)

Itt van. Egyébként a "Stutter-free 23.976fps playback" csak a WeTek-re vonatkozik? Illetve inkább a 7.0.2.007-re.

[ Szerkesztve ]

(#7042) DroiDMester válasza Pelican (#7038) üzenetére

DroiDMester
(PH! kedvence)

igen ahogy leírták próbáltam kivártam a 2.percet még bogarászik valamit majd egy csomó hiba üzenet hogy nem sikerült neki a helyre állítás!

Majd még 1X indítani SD ről és újra elindítani a telepítést, de semmi ugyan az lett a vége!

Viszont ma láttam van friss 2016-10-11-devel verzió, gyorsan meg is próbáltam annyival kiegészítve hogy van a tools mappában egy installtointernal szkipt, ez lementettem és ezt is felmásoltam az elkészült SD re és ezután ugyan azzal a módszerrel amit tegnap próbáltam SSH.n kiadni a installtointernal parancsot gyönyörűen feltelepítette magát a NAND -ra! kicsit másképp is ment a telepítés mert most resetelte a DATA partíciót is tegnap ilyet nem láttam hogy csinált volna!

De a lényeg már a NAND on van a legfrissebb 2016-10-11.edikei developer verzió és szépen működik minden! :K

(#7043) paparazzi2 válasza DroiDMester (#6960) üzenetére

paparazzi2
(kvázi-tag)

(#7044) DroiDMester válasza paparazzi2 (#7043) üzenetére

DroiDMester
(PH! kedvence)

igen ilyen kell! De itt is érvényes az arany szabály ahogy a telefonok töltéséhez használt kábeleknél is! A lehető leg rövidebb verziót vedd, én nem vennék 1.Méternél hosszabbat!

Egyébként biztosan van a háznál egy normálisabb USB <=> MicroUSB kábeled akkor pedig elég egy ilyen átalakító adapter is

[ Szerkesztve ]

(#7045) junkpod válasza Chal (#7025) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Azért egy pár GB nem árt, a kodi userdata hajlamos a hízásra ha sok film van a média tárban.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#7046) Hyperion

Hyperion
(senior tag)

Sziasztok!

Mi a véleményetek az új Xiaomi MI Box-ról?
[link]

Leginkább Full-HD Netflix-re, FHD mkv-k lejátszására, valamint Youtube-ra kellene. Plussz Spotify.

(#7047) paparazzi2 válasza DroiDMester (#7044) üzenetére

paparazzi2
(kvázi-tag)

Koszi
Megrendeltem.

(#7048) junkpod válasza Hyperion (#7046) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Azt se merik kiírni milyen soc van benne csak hogy A53... Ez korrekt...

(#7049) XtremLor válasza junkpod (#7048) üzenetére

XtremLor
(őstag)

Soha nem tuntetik fel, de mindig meglehet nezni mi van benne. [link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#7050) Hyperion válasza Hyperion (#7046) üzenetére

Hyperion
(senior tag)

Már csak a cast miatt is megérné. Tervben volt egy chromecast vásárlása is.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.