Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz awexco #3302 üzenetére

    Nem teljesen értem a kérdést. mármint az alapján, amely posztra válaszolva feltetted.

    Ettől függetlenül én olvastem pro és kontra véleményeket.
    Ezek között szerepel olyan, hogy
    - az AMD nem fogja felborítani az ütemterveit, hiszen az oem gyártók épp arra építenek, hogy az ütemtervek stabilak és tarthatók.
    - Ellenérv, hogy az OEM-ek örülnenek, hogy jobb terméket kapnak
    - Ellenérv, hogy az OEM-ek nem örülnek egy kicsit később érkező, de jobb terméknek.

    Azt is mondják, hogy atekintetben, hogy az AMD mit használjon, a TSMC diktál. Tehát vagy gyártanak valamit 5nm-en, vagy elviszi más a kapacitást. Eközben az AMD-nek elvileg saját enhanced node.-ja van. Szóval nem tudom, hogy áll össze.

    másik azt mondják, hogy a Milan tesztelés miatt nem lehet már borítani az asztalt. Ezért a Milan a tervezett 7nm-en készül, a Ryzen és a TR meg 5nm.
    Szerintem ez azért nem valószínű, mert eddig épp az volt a chiplet előnye, hogy ki tudták válogatni a gyengébbb minőséget és el tudták adni Ryzenként. TEhát akkor hová teszik a gyengébb 7nm-es zen3 példányokat?

    Megint mások arra spekulálnak, hogy 5nm-en a Frontier alkatrészei készülnek majd.
    Azt mondják, a Frontier egy egyedi zen3 design úgyis.

    Ha az AMD eddigi semi-custom (konzol) működéséből indulok ki, akkor esetleg egy olyat el tudok képzelni, hogy a Vermeer és a Milan (zen3) 7nm-en érkezik a megvásárolható piacra.
    És lesz egy zen3+ jellegű chip, ami 5nm-en készül már majd a Frontierbe. Pár aprósággal felturbózva. Nem állítom az, de például olyasmivel, mint az SMT4. De mondom, nem mondom, hogy az, ez csak egy példa volt.
    Aztán a Frontierbe érkező 5nm-es zen3+ban látott egyediségek csodák-csodájára visszaköszönnek majd a szintén 5nm-en gyártott zen4-ben, vagy valamelyik zen3-as apuban.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák