- Azonnali informatikai kérdések órája
- Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Nem tudja garantálni a TSMC a tiltólistás cégek kizárását
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Riasztó topik
- Házimozi belépő szinten
- Hobby elektronika
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- OLED monitor topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
Zsoci31
újonc
Hello MIndenkinek
Lenne nekem is egy ilyen ALcor snugbook n1431 gépecske az a bajom vele ha el akarom inditani csak a ledek világitanak
semmi mást nem csinál mi lehet a baj ? -
Hello,
Valaki tudja, milyen LCD van ebben? Ismerős cserélné, de addig nem szednék szét, amíg nem tudjuk, érdemes-e. N1431-es...
Köszi
-
Api0109
újonc
Javításra került hozzám egy ilyen eszköz. A zsanérok pár év alatt teljesen beálltak, a rézanyákat tartó perselyek ízzé-porrá mentek. Akkucserére is rákényszerül (zárlatos, felpüffedt és akksi nélkül természetesen nem működik.): Magyarországon nem beszerezhető, mert az egyetlen márkaképviselet csak szervizre fogad be készüléket, alkatrészt nem ad, alkatrészt egyébként sehonnan nem találok hozzá. Ritka modell, még bontottat sem! A következő lépés egy SSD fejlesztés lett volna, ha már egyszer a Windows éppen elfér az 32GB-os integrált merevlemezen, de látom az itt hozzászólóktól, hogy ez is kész mission impossible ennél az "olcsóhúsnakhígaleve" kacatnál.
-
mistvan68
tag
válasz
Harbinger85 #9 üzenetére
Sziasztok!
Nekem is van egy ilyen,de ebben 64Gb az eMMC tárhely és van benne még egy 240Gb-sata SSD is.
Nekem az eMMC-n 40Gb most a szabad hely,de még teszek rá pár dolgot majd.Elvileg ez elég,de majd megpróbálom Acronis-al vagy Macrium reflect-tel ráklónozni az eMMC-t.Más notebook-ok esetében ez sikeres volt.Üdv.István -
Harbinger85
aktív tag
Üdv!
Bár lehet a miylen notebookot vegyek topicba előbb kapok választ, de kíváncsi vagyok a leírtak után is kinek miylen tapasztalat van a Alcor notebookokkal. Amiből 3 model is van.
Én személy szerint a N1431 modelre lennék kíváncsi. Csak második gépnek szeretném, amiről netezek, online dolgokat intézzek (utalás, számlák, hivatalos dolgok), esetleg filmnézés. Azért "vágyom" eme modelre, mert a Vodafone-nál most havi 5000 Ft-os részletre behúzható, a következő notebook havi részlete ennek már a duplája. -
Amilo02
aktív tag
Tettem bele egy SSD-t. Erre szeretnék telepíteni windowst, de nem engedi. Nekem is ezt írja a windows telepítésénél mikor lemezt szeretnénk kijelölni a telepítési helynek: : a telepítő nem támogatja az usb vagy az ieee 1394-es port használatával csatlakoztatott lemezek konfigurálását és az azokra való telepítést.
Van már rá valami megoldás?
-
PistiSan
addikt
Egyik ismerős vett egy ilyen "laptopot" intel atom processzor van benne, teljesen meghalt rajta az operációs rendszer, nem töltött be. Újratelepítéskor a fenti 30gb-os partícióra lehetett csak windows 10-et telepíteni, az újratelepítés végeztével, sem LAN, WIFI, HANG, ki tudja még milyen drivert nem ismert fel, az ALCOR oldalán nincs fent driver az adott típushoz, INTEL-től letöltött driver nem hajlandó települni. Felhívtuk az alcor telefonos ügyfélszolgálatot, hogy a driverek elérhetőségéről adjanak valami tippet, próbálom szó szerint idézni a választ: "Nem adhatunk ki semmilyen drivert, amennyiben az adott készülék még garanciával rendelkezik, úgy küldjék vissza a szervizbe, és majd mi telepítünk rá windows és megfelelően fel is driverezzük".
Amikor meg láttam a márkajelzést a laptopon, gondoltam hogy nem lesz egyszerű, de azt nem gondoltam, hogy egyáltalán semmit nem lehet vele majd kezdeni. -
Lovag1
csendes tag
Üdv!
A windows illetve a microsoft nem támogatja az usb és az IEEE1394 buszon csatlakoztatott meghajtókra telepítést és futtatást.
Linux alapon USB-n futtatott virtualizációs környezetbe tudsz külső meghajtóról windowst varázsolni, vagy valami linuxos oprendszert telepíthetsz a külső meghajtóra.
Ebben a gépben nem tudsz SSD chipet se cserélni mert ha jól emlékszem az alaplapra van integrálva (forrasztva). Max ha elviszed egy olyan szervizbe ahol hajlandóak kicserélni de az olyan árban lesz amiért egy másik gépet is lehet venni. -
finesz
csendes tag
Üdv!
Egy második windowst szeretnék az ALCOR Snugbook Q1411s típusú laptopomra telepíteni, de ezt írja ki: a telepítő nem támogatja az usb vagy az ieee 1394-es port használatával csatlakoztatott lemezek konfigurálását és az azokra való telepítést.Azért szeretnék másikat is felrakni rá mert a gyári tárhely csak 32GB-os és az kevés. Bele tettem egy 240GB-os SSD-t, de IEEE1394-en csatlakozik és ezt úgy látszik nem szereti. Van esetleg megoldás rá?
Előre is köszönöm!
-
finesz
csendes tag
Belépő szintű notebook, kis teljesítménnyel, de gyönyörű kijelzővel és alacsony fogyasztással.
Vannak kérdések és tapasztalatok, amit itt megbeszélhetünk.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ZSÍR Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 16/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- ZSÍR Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 32/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- Macbook air m4, 1 hetes új, 3év garancia
- JÁTÉKOS Dell 15 NVIDIA 2gb Intel core i5-7200 8gb ddr4 256gb ssd win11 Magyar bill VILÁ
- GAMING LEGION 17col 144HZ RTX 2070 8gb i7-8750H 16gb ram 500gb ssd Win11
- Telefon felváráslás!! Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 14T, Xiaomi 14T Pro
- DELL PowerEdge R640 rack szerver - 2xGold 6138 (20c/40t, 2.0/3.7GHz), 64GB RAM,4x1G, H730 1GB, áfás
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÚJ LENOVO ThinkPad P16s Gen 2 - 16" WUXGA IPS Érintő - Ryzen 7 PRO 7840U - 32GB - 1TB -3 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520 R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest