Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz pufancska #17687 üzenetére

    Most váltok én is, mert a jelenlegi helyen kevés a meló, engedik a maszekolást, de annyira gáz volt a nyár, h nincs hova kockáztatni, bár az ősz/tél erősebb szokott lenni, de akkor sem. Másrészt a bejelentés is problémás volt, az új helyen 8 óra, full fizuval bejelentva. Szigorúan veszik az ottartózkodást, kevésbé kreatív meló, de bejelentve a teljes fizura már ajándék. Igaz vidéken is jellemző, h lehetőleg 2 diplomás, 2-5 nyelven beszélő támogatott munkanélküli legyél, aki lehetőleg számlaképes és bruttó 300 Ft/óráért, saját géppel dolgozol...

    Progikhoz: PS alapos ismeret, RGB/CMYK ismeretek, fogalmak ismerete (kifutó, margó, pagina, overprint, stb...), ezen túl Corel ismerete, kicsi Illustrator, InDesign ismeret kell, persze munkakörtől is függ, h milyen arányban. Egy-egy proginál az ember hamar korlátokba ütközik, rákényszerül mást is használni. Nem nehéz, hasonlóak, azért vannak, h a jóember termeljen vele, szal. 95%-ban értelmesen vannak kitalálva a dolgok.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • BonFire

    veterán

    válasz pufancska #17687 üzenetére

    Mondjuk a helyesírás az alap, ha szövegekkel dolgozol, viszont van néhány dolog, amire csak a tipográfiai ismeretek hívják fel a figyelmet (mi a különbség az angolszász és a magyar idézőjelek között; három pont vagy „hárompont”; kötőjel vs. gondolatjel; helyes dátum- és időformátumok stb.), mert az általánosban ezeket nem tanítják. Persze, ha valamiben bizonytalan az ember, akkor lehet lesni a webről, de azért alapvetően jónak kell az ortográfiában lenni.

    Én legszívesebben most valamilyen reklámszakmát tanulnék. Most már van annyi szoftveres ismeretem, hogy el tudjam készíteni a reklámokat, már csak a know how kéne mögé. De rokkantként esély sincs rá, hogy bármilyen tanfolyamot is elvégezzek, ugyanis évekkel ezelőtt kikerültem a munkaerő-piacról, ráadásul mindenhol falba ütközöm, hogy nincs érettségim (én még anno szakmát tanultam). Most minden munkakörbe érettségi szükséges, ha grafikusként, ha reklámszakemberként kívánnék elhelyezkedni, labdába se tudok rúgni… :(((

    Mondjuk azt sem értettem sose, hogy esztergályosként mi a f*sznak kell történelemből szakmunkásvizsgát tenni.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák