Hirdetés
- Saját márkás HDD-ket követel meg az egyes NAS-okhoz a Synology
- Gyári tuningot kínál az Intel az egyes Core Ultra 200S CPU-khoz
- Értékesítené a nemrég felvásárolt ZT Systems gyárát az AMD?
- Bemutatkozott az ASUS ROG Crosshair X870E Apex alaplap
- 5K-s monitor a ViewSonic portfóliójából, akár Mac-ekhez is
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen alaplapot vegyek?
- Samsung LCD és LED TV-k
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- MSI Prestige 13 AI+ EVO ultrabook: grammozás mindenáron
- ZIDOO médialejátszók
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Melyik tápegységet vegyem?
- Saját márkás HDD-ket követel meg az egyes NAS-okhoz a Synology
- iPad topik
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
Jester01 #24379 üzenetére
A bejelentkező képernyőn van hangikon és működnek a média gombok a notebookon. Amint belépek, a beállításokban nincs hangkártya, miközben az alsamixer működik és zenét hallgatok, böngészőben van hang. Persze, ha leveszem a hangot az egyik alkalmazásban, attól még egy másikban van hang. Akár a rendszerhangerő is lehet nulla, máshol van hang. Olyan, mintha a felhasználók nem férnének hozzá a hangkártyához csak ilyen felemás módon. A root-nál minden működik szépen. Megőrülök :s
Root alatt van hangkártya a beállításokban...
-
Fritz Teufel
addikt
Sziasztok!
Van valakinek ötlete, hogy mit kezdjek ezzel a problémával? Újrahúztam a rendszeremet, immáron majdnem 2 év után. A rendszer egy Manjaro 16.06.1. Minden hibátlan egyet kivéve: csak root userrel van hangkártya. Bármilyen felhasználót hozok létre, egyszerűen nincs hangkártya. Sehol nem találtam megoldást a problémára és az őrületbe kerget.
Ha minden kötél szakad, akkor netinstall lesz a vége, talán sikerül... ha nem, akkor sírás :s -
Fritz Teufel
addikt
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
robyroby #21242 üzenetére
A html5 bekapcsolása segíteni szokott: http://www.youtube.com/html5
-
Fritz Teufel
addikt
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
perge666 #21222 üzenetére
Ezek közül bármelyiket választhatod: DistroWatch Old Computers
Remélem, hogy nem a target gépről írod a lemezt
A disztrók letöltését mindig a disztribúcó oldalán megadott címekről vagy módon KELL beszerezni.
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
whbear #21144 üzenetére
Az gyári volt és sokan használták. Egyedi ördögöt meg nem engedtek volna, már sok van és újabban nem engednek ugyan olyan karaktert.
Sam a sas egy patrióta. ez rám is igaz valahol. Szeret politizálni és amolyan minden lében kanál, mindenről van véleménye. Stimmt.
A színei meg az Arch színei. Tudom, az meg a másik ötéves terv
_Dumber_: te leszel az élő lelkiismeretem
ooops, ez az off topic
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
whbear #21141 üzenetére
Ha nem nyitok meg milliónyi weblapot vagy indítom el a qBittorrentet, akkor nincs fagyás, ha az üzemmódot 'low'-ra állítom. Atom stabil és szinte hangja sincs. Ha 'high' módba állok, akkor bármit csinálhatok, soha nem fagy le. Nem pörög 100%-on, de elnyomja a filmek normál hangerejét. Melegszik is, de nem megy nyár kellős közepén az ablak alatt sem 70C fölé
-
Fritz Teufel
addikt
A kártya: AMD/ATI RV635/M86 (ATI Mobility Radeon HD 3650)
Természetesen nyilt driver, nincs zárt hozzá, ha az elmúlt pár évben megjelent disztrót teszek fel. Már a Debian 7.5 sem tartalmaz hozzá zártat.
A ventilátorokat a Radeon Power Profile Managerel szabályozom három üzemmódban: low, mid, high. high üzemmódban gyakorlatilag utánégetővel megy, és olyan mint egy hajszárító.Azt azért tudni kell, hogy új korában is hangos volt. Ez egy Sony Vaio VGN_FW21Z 2008 elejéről. Akkor ez bőven meghaladta a notebook kategóriát, majdnem játékgépnek számított. Blue-ray író, 4GB memória, Dualcore 2.53GHz-es procik, 1920×1080-as 16,4"-os kijelző. Ez akkoriban 350.000-ért ajándék, a bolti ára ~480.000 volt.
Korábban a Grub-ban engedélyeztem a dpm-et, de a Manjaro utolsó kiadása teljesen instabil volt vele. Terhelés nélkül lefagyott, majd problémásan indult újra. Az Ubuntu 14.04, Debian 7.5, openSUSE, és a Fedora is eldobott kanalat, lapátot. Az Ubuntu volt a leggyengébb, az a weblapba integrált videókkal is kiütötte a Xorgot. Érdekes, a 13.10 viszont stabil volt (a rohadt sok Ubuntu bug-gal nem számolva - elnézést, ez tény).
-
Fritz Teufel
addikt
Tegyem vissza a Windowst? Az zökkenőmentesen működik...
Vladi: semmi komolyabb dolog nem megy, de mégis visszafogja a gépet. Persze, addig nincs probléma, amíg nem nyitok meg komolyabb weblapokat egyszerre. A qBittorrent bug lehet, korábbi verziók nem voltak érzékenyek erre, pár frissítés óta öli a xorgot.
Gondolkodtam azon is, hogy felteszek egy 3-4 éves disztrót, elvileg azoknak probléma nélkül kell futniuk. A Debian 7.5-is lefagy, de ott csak és kizárólag a xorg. Az alatt soha nem fagy le a rendszer. Ennyit a Debian stabilitásáról. Érdekes, hogy az Ubuntu 13.10 a milliónyi bugot leszámítva zökkenőmentesen fut. A xorg is stabil. A 14.04 ugyan úgy lefagy mint bármi más. Még esetleg megpróbálhatnék egy kernelcserét is, még a 3.14-et használom.
-
Fritz Teufel
addikt
Én is kézzel állítgatom a dpm-et. Éppen azért nem tudok szabadulni a Gnome-tól, mert ezt csak ott tudom megtenni egy extension segítségével. Ha a dpm-et leveszem, mocskosul lelassul a gép, cserébe nem süvölt és nyomja a meleget. Viszont, ha elindítom a qBittorrentet, az pár perc alatt lefagyasztja az egész rendszert. Egyébként stabil a rendszer addig, amíg nem nyitok meg túl sok lapot a valamelyik böngészőben. Az vagy csak a xorg-ot fagyasztja le, vagy az egész rendszert. Ráadásul a xorg nem kilőhető, ha van időm kiugrani terminálba, így minden esetben csak reboot segít. Kivan zárva, hogy még egyszer ATI/AMD kártyás notebookot vegyek. Sőt, szinte csak a Dell jöhet szóba, az biztosan hosszú évekig támogatott lesz.
Egyébként a támogatás miatt nálam kezd elgurulni a gyógyszer. Egyrészt hoz vagyok szokva, hogy a Linux visszamenőleg a rozsdás biciklin is elfut (ma már nem igaz), másrészt a Windows is támogatott volt visszafelé. Ez az utóbbi időben a desktopon is kezd úgy alakulni mint az IT egyéb szegmenseiben, hogy a gyártók kényszerítenek a 2-3 évenkénti vásárlásra, mert megszüntetik a támogatást. Ez nekem mocsok nagyon nem tetszik, főleg, hogy a Linuxon is ezt látom és így nincs alternatíva. Vagy feldobok egy évekkel ezelőtti disztrót ami működik és dögöljön meg mindenki! :s
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
lev258 #21104 üzenetére
Úgy látszik, hogy a Steam kellemes hozadéka az, hogy az ATI/AMD sem akar lemaradni a buliról. Elvileg jövőre már jönnie kell a Steam Machine-nak is és gondolom, hogy nem nagyon örülnének, ha a konkurencia úgy ágyazódna be a Linux ökoszisztémába mint alapvető vasgyártó. Ráadásul egyre több natív AAA kategóriás játékot jelentenek be és egyenlőre, ha valaki ezt komolyan gondolja, akkor az Nvidia a jó választás. Továbbra is fenntartásaim vannak az ATI/AMD hosszútávú supportjával kapcsolatban, de győzzenek meg, én állok elébe!
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
lev258 #21095 üzenetére
Valóban, én is azt használom. Mivel a zárt mint fentebb írtam, már évek óta nem támogatott. Egyébként a notebook erről nagyon nem vesz tudomást, továbbra is lefagy ha engedélyezem a dpm-ez... 1-2 perc alatt. Tehát ATI/AMD=leves... mivel hosszútávon számolok a Linuxszal.
-
Fritz Teufel
addikt
Nekem ATI 3650-es kártyám van, ami szintén hosszú évek óta nem támogatott Linux alatt. A Debian, OpenSUse vagy a Fedora telepítő szintén nem akart elindulni vagy telepítés közben fénykép lett belőle. A hiba végtelen egyszerű volt. Legalább is nálam: csak dd-vel való kiírás után működtek a Live telepítők. Azóta csak és kizárólag dd-t használok Live pendrive írásra és bármilyen disztró bootol vagy települ.
Egyébként, aki hosszútávon Linuxban gondolkodik, az jól gondolja meg az ATI/AMD kártyákat, mivel azok támogatási ideje meglehetősen rövid. Vagy legyen a vasban alaplapi integrált kártya is.
Egyébként a kártya most működik rendesen, ha a dpm (device power management)-et nem engedélyezem. Ha azt megteszem, akkor pár perc múlva vagy a Xorg vagy az egész rendszer lefagy. Ez van...
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
Badb0y #21019 üzenetére
Csak egy tipp: Pastebin.com. Ide szoktuk felszórni a hosszabb programkódokat ;-)
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
Ice&Lime #20977 üzenetére
Ezzel nekem is meggyűlt a bajom. Nálam nem bootolt a Debian, OpenSuse és a Fedora sem. Vagy összeomlottak a telepítés legelején. A megoldás nálam: az Ubuntut kiírtam valamikor korábban dvd-re. Ezzel live bootolok és onnan írom a pendrive-ot dd-vel. Így minden bootol szépen hiszen Linux alól írom terminálban.
-
Fritz Teufel
addikt
Ha esetleg valakit érdekel: 'Rendszergazda , webszerver üzemeltető' állásajánlat, az keressen meg priviben. Ma kaptam, de ez sajnos nem az én lehetőségem:
Ami szükséges:
- Minimum 3 éves releváns szakmai tapasztalat
- Flash Media Server üzemeltetési tapasztalat
- Debian vagy Ubuntu Linux üzemeltetési tapasztalatElnézést, hogy ide írom, de hátha valakinek éppen jól jön.
-
Fritz Teufel
addikt
Van valaki, aki játszik a WoT-tal Linux alatt? Korábban megpróbáltam telepíteni Ubuntu alatt, de nem sikerült és most Manjarón is elbuktam. Elindul a torrent letöltése és 1%-nál kiakad. Lehet ezt futtatni Virtualboxból?
-
Fritz Teufel
addikt
Én a Nod32-t használtam Linux alatt, amíg szükségét éreztem. Teszi a dolgát és Windows alatt is azt használtam körülbelül 8 évig, Norton után. A Windowst egyetlen egy alkalommal nem kellett újratelepítenem, a gyári rendszer üzemelt addig, amíg ki nem mondtam a halálos ítéletét. Öt évig szolgált kissebb-nagyobb... jah, nagyobb nem volt, hibákkal... aztán a Vista nyista és jött a Windows 7 majd másfél évre rá újra Linux. És most status quo... Szóval, Nod32-re szavazok.
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
Jester01 #20609 üzenetére
Már javasoltam neki megoldást... ezzel a kártyával gondok vannak...
CloZee: visszateszed a Windowst
Egyébként a vírusirtóktól nem azt várjuk, hogy állandóan frissítsék az alkalmazást. Azt várjuk, hogy a vírusadatbázis legyen naprakész. A többit majd változtatják, ha szükségessé válik.
Egyébként a Windows-os vírusok a te gépedre nem jelentenek veszélyt, csak arra, akinek továbbadod. Bár a továbbfertőzés is nagyrészt futtathatóságot igényel. Szóval, keep calm és no para... -
Fritz Teufel
addikt
válasz
NickNév #20303 üzenetére
Lehet, hogy kicsit elsiették az UHU kiadását...
Komoly problémák vannak az UHU-Linux 3-mal
-
Fritz Teufel
addikt
Nem, nem tárolja azt sem. Amit szeretnél az a relatime:
"atime opciók
A noatime, nodiratime vagy relatime opciók használata hatással lehet a meghajtó teljesítményére.
Az atime egy állomány minden egyes elérésekor frissíti annak atime-ját. Ez a leghasznosabb, ha az ember szervert üzemeltet; ám egy asztali rendszer esetében nem sok értelme van. Az atime opció használatának egyik hátulütője az, hogy még a gyorsítótárból való olvasás (ha memóriából olvasunk a lemez helyett)is íráshoz vezet!
A noatime opció teljesen kikapcsolja az elérések írását a lemezen, ahányszor csak olvasunk egy állományt. Ez legtöbbször nagyon jól működik, kivéve egyes ritka esetekben (Mutt), melyeknek épp erre az információra van szükségük. A mutt használatához a relatime opciót kell használni.
A nodiratime opció kikapcsolja az elérések írását a lemezen, de csak könyvtárak elérésekor, míg minden más állomány elérése továbbra is írásra kerül.
Megjegyzés: A noatime eleve magában foglalja a nodiratime-ot. Nem kell mindkettőt jelölni.
A relatime engedélyezi az elérés idejének írását, de csak akkor, ha az állomány módosul (a noatime-mal ellenben, ahol a hozzáférési idő nem módosul és mindig régebbi lesz, mint a módosítás ideje). A legjobb kompromisszum ezen opció használata lehet, mert a Mutt és a hozzá hasonló programok működni fognak, de bizonyos mértékben a teljesítmény is megnő, hiszen az állományaink elérési ideje csak módosításkor változik. Ez az opció használatos, ha csak a defaults kulcsszót, vagy semmiféle opciót nem adunk meg az fstab-ban egy adott csatolási ponthoz."
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen alaplapot vegyek?
- Samsung LCD és LED TV-k
- Linux kezdőknek
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Autós topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- ESET termékek hivatalos forgalmazója / NOD32 / Internet Security / Android / Server / Mail / stb.
- Grand Theft Auto GTA Vice City PC
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B450 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 8GB COOLER MASTER CMP 510 CM 750W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest