Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz bambano #33383 üzenetére

    de, írtam:
    "egy olyan parancs kellene, ami a parancs kiadástól legkésőbb rebootig érvényes"

    egy hordozható pxe szervert csinálok éppen dockerben.
    odaviszem a laptopomat az akárhova, összekötöm a klienssel, elindítom a docker stacket, és onnantól az én gépem a DHCP szerver, és róla lehet bootolni is.
    ez tök jól működik, egyetlen szépséghibája van a dolognak, hogy a laptopomnak az az eth0-ja, amin keresztül mindez bonyolódik, is szeretne IP címet kapni a dockerben futó DHCP szervertől, amire ez idő alatt semmi szüksége.
    ez igazából gondot nem okoz, azon kívül, hogy fél percenként kapok egy hibaüzenetet, hogy nem sikerült, de ha ki tudnám küszöbölni, annak nagyon örülnék.

    tehát csak addig kellene letiltva lennie a DHCP kérésnek, amíg ez a docker fut, tehát egy disable az elejére, meg egy enable a végére tökéletesen kielégítené az igényemet

    közben azt már megtaláltam, hogy mondhatom, hogy systemctl stop dhcpcd@eth0.service csak sajnos a NetworkManager akkor is kér IP-t, ha meg azt lövöm le, az mindent hálózati kapcsolatomat eldobja (márpedig az nem baj, ha WiFi pl továbbra is van)

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák