Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Nos a következőkbe ütköztem bele:
    A wifi nem akar működni a gépen.

    Itt valami súlyos bug van, de nem tudom mi. Lehetséges, hogy a MATE DE bugja lenne?

    A jelenség a következő: firmware-iwlwifi fent van, intel wifi lévén.
    Ha bekapcsolom a notin a hard buttonnal a wifit, akkor fullra nem tud vele mit kezdeni a rendszer, felismeri meg minden, viszont nincs kapcsolat.

    Ha újraindítom a Debiant, úgy, hogy LAN kihúzva, és wifi bekapcsolva, akkor a sudo-s terminal parancsok iszonyat lassan jönnek be, FF (iceweasel) zombiként indul.

    Ha az /etc/network/interfaces -ben auto eth0 illetve wlan0 kapcsolók vannak, akkor bootoláskor teszteli a hálózatot a rendszer, és nagyon lassan indul.

    Alapjáraton ha az iwlwifi fent van, működnie kéne a wifinek, nem? Amikor még xfce-szel raktam fel a Debiant akkor ment a wifi is, viszont akkor az xfce network managere kezelte a hálózatot.

    Próbáltam a wicd-t is, de nem jártam sikerrel... Szóval lehet ez az egész a DE hibája? vagy mindenképp user error?

    Valamit fel kéne tenni még az iwlwifi mellé? Network-manager-t is próbáltam (nem a gnomeosat) nem járt sikerrel. Fel kéne tenni a gnome-osat?

    iwconfig kimenete a következő:

    eth0 no wireless extensions.

    lo no wireless extensions.

    wlan0 IEEE 802.11abgn ESSID:off/any
    Mode:Managed Access Point: Not-Associated Tx-Power=off
    Retry short limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
    Encryption key:off
    Power Management:off

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák