Hirdetés

Aktív témák

  • _tk_

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következő problémám lenne:
    Van egy zsír új konfigom, a köv:
    ASUS A7N8X Deluxe rev2.0
    AMD 2700+
    2x 256/333 brand (elixir) RAM
    Connect 3D Radeon 9200 128MB/128bit

    Elég ''fura'' probléma van vele:
    Tuningolni próbáltuk. 10x220 még elég stabilan elment, 3DMark2001SE szépen lefutott. 225-ös FSB-vel már leállt a 3DMark (kilépett). Az egész tuning alatt proci FSB 50%-ára voltak állítva a RAM-ok, mondván hogy úgyis dualban mennek. Így automatikusan 5-2-2-2-re állította be a BIOS.
    Megpróbáltuk 9x233-mal. Save&exit-re sötét képernyő az újrainduláskor, csak ki/bekapcsolásra volt hajlandó újraindulni Safe-mode-ban 1500+ ként. Ezután megpróbáltuk kisebb szorzóval 6.5x233-mal. Erre a következő üzenetet kaptuk:

    Bios checksum error,

    please insert system disk

    Ki/Bekapcs. Safe-mode 1500+, ezután megpróbáltuk 7.5x233-mal, hátha.
    Szokásos sötét képernyő (mint mikor nem bír elindulni). Innentől kezdve viszont hiába kapcsolgatjuk, marad a sötét képernyő, egyáltalán nem pittyeg, vinyó felpörög.
    Megpróbáltuk kisütni a BIOS-t, úgy ahogy le van írva az alaplap leírásában, amit eleve furcsállok:
    áramtalanítani, elemet kivenni, kisütő jumpert átrakni rövid időre, visszatenni, elemet visszatenni...
    Ez lenne az első kérdésem hogy ezt biztos így kell-e. Nem értem hogy tudná kisütni, ha sehonnan nem áramot. Vagy kap?
    (Ezt még 2x-3x megpróbáltuk, de semmi)

    Kivettük a videókártyát, hátha pittyeg, de nem. Innentől kezdve arra gyanakodtunk hogy az alaplap elszállt. Kivettük a procit. Erre megszólalt a POST reporter, hogy ''no CPU installed''. A könyvecskében fel van sorolva, milyen hibákat mond be. Itt ez volt az első, ebből gondoltuk hogy olyan sorrendben ellenőriz, ahogy fel van sorolva. A 2. a ~''CPU test failed'', a 3. ~''memory test failed''. Visszaraktuk a procit és kivettük a RAMokat, olyan meggondolásból hogy ha a 3. üzenetet kapjuk akkor a proci működik. De semmit nem mond. Akármit csinálunk vele se nem pittyeg, se nem post reportol.
    Az is lehet hogy a proci a legutolsó beállítással nem hajlandó elindulni és a második teszten nem tud túlmenni. (?) Ezt a részét sem értjük.

    A feszültségekhez nem nyúltunk. A proci fesz 1.65-re volt állatva.
    Nem szikrázott, nem füstölt semmi. Semmi égési nyom.

    Legfontosabb kérdés nyilván az lenne, hogy egyáltalán mivel lehet a gond?
    Tuningolásnál csináltunk vmit, amit nem szabad?
    Mi mehetett tönkre? Proci? Egész alaplap? Csak a BIOS?
    A tuningolás garanciavesztéssel jár? Tehát ha vissza kéne vinni a lapot, megmondhatom hogy tuning közben produkálta ezt a checksum error-t, vagy jobb ha azt mondom hogy egyszercsak bekapcsoltam és ezt írta ki?
    Rá jöhetnek-e hogy tuningolás volt?

    Bocs, hogy kisregényt írtam, de van egy két dolog amit szerintem más is furcsállna (checksum erro után még1x újraindul; nem sikerül a BIOSkisütés; csak a procit hiányolja, másért nem szól/sípol).

    Légyszi segítsetek!

    Előre is köszi!

    tk

Aktív témák