-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
TeeJay
félisten
Ebből következik hogy 2TB-os lapka amit mi látunk simán hozhatná a 8TB-os 990Pro-t ha mindkét oldalán lenne 2-2darab, illetve SATA fronton ahol befér a NYÁK-ra 4-4/oldal akkor ott 16TB is lehetne de gyanítom 8-8 is elférne benne tehát 32TB TLC SSD is jöhetne már lazán csak valamiért nagyon megmaradtak 4TB-on.
Olyan mintha nem akarnák kinyírni a HDD piacot mert ha 8TB lenne egy sima kis M2-es SSD amiből az új lapokba akár 4-5-öt is lehet tolni akkor HDD-t már senki sem venne soha -
Kendek
MODERÁTOR
Nem, mindkettő 1 Tbit, és 16 die osztva 8-cal pedig egyenlő 2 TB.
-
tibaimp
nagyúr
Igazad van, az lesz! Akkor, ez itt a hírben mégis csak jobb cucc, mert ha jól számolok, akkor ezzel a chip-pel elég lenne 8 die-t összetokozni az 1Tb-hez, vagyis a Samsung 990 PRO-n a chipek 64GB méretűek a 236 layer-rel.
Csak kijött! Köszi
-
Kendek
MODERÁTOR
Tényleg így van? De akkor az hogyan? Akkor az hány rétegű?
szerk: Mondjuk itt azt írja, hogy: "Samsung has installed 236-layer TLC NAND flash on the 990 Pro, the flash chips are made by Samsung."
Csak akkor ez így tényleg fura! Azt nem találom, hogy hány darab NAND chip van rajta a másik oldalon is esetleg, de amúgy igazad van, 128GB-os NAND-ból nem férne el annyi chip az M2-őn, hogy kijöjjön a 4TB vagy akár a 8TB.Két chip van csak a 990 Pro-n, vagyis nincs a hátoldalán semmi. A titok nyitja ott van azon az oldalon amit linkeltél: Dies per Chip: 16 dies @ 1 Tbit. Tehát 16 darab 1 Tb-es van összetokozva egy chipben.
-
tibaimp
nagyúr
Tényleg így van? De akkor az hogyan? Akkor az hány rétegű?
szerk: Mondjuk itt azt írja, hogy: "Samsung has installed 236-layer TLC NAND flash on the 990 Pro, the flash chips are made by Samsung."
Csak akkor ez így tényleg fura! Azt nem találom, hogy hány darab NAND chip van rajta a másik oldalon is esetleg, de amúgy igazad van, 128GB-os NAND-ból nem férne el annyi chip az M2-őn, hogy kijöjjön a 4TB vagy akár a 8TB. -
Kendek
MODERÁTOR
-
realme
tag
Ez kábé olyan, mint a Temu-s 9D-s kijelző védő fólia telefonra...
Olyan az Ebayen is van és még Gorilla minősítést is kapott, csak kb 1 napot marad a telefonon.
-
elfelejtette
veterán
Ez a 4D kezd olyan lenni, mint a műszempillákból volt először 3D, aztán a még menőbbek már 4D-vel hirdették, míg megjelentek 5D-sek is. A marketingesek számára tényleg sok üres hely akad még a Taigetoszon.
A 321 réteget sem értem. Szép számsor. De műszakilag mi indokolja pont ezt a számot? Eggyel kevesebb réteggel már nem működött volna? Plusz egy réteg már lekoccolta volna a tokozást?
Ez kábé olyan, mint a Temu-s 9D-s kijelző védő fólia telefonra...
-
realme
tag
Érdekelne mit is takar a cellaréteg.... mert a szó jelentése világos hogy cellákat "raknak" egymásra rétegezve,de 1 rétegben menyi adatot tudnak tárolni?

Mert pl a Micron , YMTC és a Samsung-nak is van 232 és 276 cellarétegűek amik mind 1 terabitesek
Akkor most mért "számít" újdonságnak a 321 réteg ha ugyan-úgy "csak" 1 terabites?!
Gondolom a rétegek számával növekszik a sebesség, de ez nem biztos.
-
69Raizen69
tag
Érdekelne mit is takar a cellaréteg.... mert a szó jelentése világos hogy cellákat "raknak" egymásra rétegezve,de 1 rétegben menyi adatot tudnak tárolni?

Mert pl a Micron , YMTC és a Samsung-nak is van 232 és 276 cellarétegűek amik mind 1 terabitesek
Akkor most mért "számít" újdonságnak a 321 réteg ha ugyan-úgy "csak" 1 terabites?!
-
tibaimp
nagyúr
1 terabites kapacitású, vagyis akkor 128GB-os egy NAND chip! Az komoly!
-
realme
tag
Bocsi hogy idetévedtem a kozmetikai topikba.
-
joghurt
addikt
"A 3D szempilla hosszabbítás egy fantázia név, hiszen meghosszabbítjuk, vastagítjuk, illetve módosítunk a természetes pilla ívén a műszálak segítségével igény és lehetőség szerint. A 2013-ban bereklámozott 4D szempilla hosszabbítás esetében a 4. dimenzió az IDŐ volt. Ezek a pillák, a forgalmazó állítása szerint, porózusabbak, könnyítettek, üregesek, tehát jobb és tartósabb tapadást ígértek. Azonban ez a promóció teljesen megfoghatatlan, ellenőrizhetetlen volt, és a gyakorlat sem mutatott eltérést a 3D és a 4D műszempillák között. A régebbi értelembe vett, elterjedt megnevezések szerinti 3D és 4D műszempillák esetében sem technikában, sem a kellékek anyagában nem létezett semmilyen különbség."
A dúsításra használt 3D...10D valóban az, amiről te írsz.
-
joghurt
addikt
-
hemaka
nagyúr
Ez a 4D kezd olyan lenni, mint a műszempillákból volt először 3D, aztán a még menőbbek már 4D-vel hirdették, míg megjelentek 5D-sek is. A marketingesek számára tényleg sok üres hely akad még a Taigetoszon.
A 321 réteget sem értem. Szép számsor. De műszakilag mi indokolja pont ezt a számot? Eggyel kevesebb réteggel már nem működött volna? Plusz egy réteg már lekoccolta volna a tokozást?
A muszempillanal a D nem a dimenziot jeloli, hanem hogy 1 szempillara hany muszempilla szal kerul felragasztasra.
-
joghurt
addikt
Ez a 4D kezd olyan lenni, mint a műszempillákból volt először 3D, aztán a még menőbbek már 4D-vel hirdették, míg megjelentek 5D-sek is. A marketingesek számára tényleg sok üres hely akad még a Taigetoszon.
A 321 réteget sem értem. Szép számsor. De műszakilag mi indokolja pont ezt a számot? Eggyel kevesebb réteggel már nem működött volna? Plusz egy réteg már lekoccolta volna a tokozást?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Autós topik
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Bittorrent topik
- Crimson Desert
- Vezetékes FEJhallgatók
- Villanyszerelés
- World of Tanks - MMO
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- További aktív témák...
- ÚJ Lenovo Legion 5 - 15.3" WQXGA 165Hz OLED - Ryzen AI 7 450 - 32GB - 1TB - RTX 5060 - 3 év garancia
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB White-2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4294
- AKCIÓ! Asus Rog STRIX RTX 2080 8GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



