Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz Veriakilis #203 üzenetére

    Csak az írásaidból, munkádból ismerlek. Ez alapján úgy döntöttem veszem a bátorságot és az "1mm Alu" helyességének indoklására leírok egy "tömör" :) eszmefuttatást. Semmiképpen sem a cáfolásod (én is így csináltam volna elsőre), hanem az optimális megoldás közös kitalálása a célom, amolyan brainstorming jelleggel. Az sem kizárt hogy a végén magam ismerem el a tévedésemet, de annyi baj legyen, legalább egy tanulsággal több. Remélem vevő leszel rá:

    Sokat agyaltam azon, amit írtál és bevontam egy barátomat is tegnap este. Arra jutottunk, hogy talán nem is olyan lényeges a két blokkfél szoros összeköttetése (jó példa erre a legtöbb házilag felszerelhető-összerakható márkás heatpipe VGA hűtés ill. a laptopokban a fedőblokk teljes nélkülözése a lapos heatpipe ráforrasztása mellett), mert a két blokkfél közt a hőellenállás nagyságrendekkel nagyobb mint, amit a heatpipeok már eleve lazán biztosítanak a köztük. Eddig volt az elméleti feltevés és a lényeg, most jön a rizsa:

    A "Mi lehet akkor a blokkfedő szerepe" kérdésre ezekre jutottunk:
    a: hp-k leszorítása a csövek beforrasztása nélkül (ami utóbbi házilag szinte lehetetlen - erről majd írok az hp elpukkantásával kapcsban)
    b: hp-k kiegészítő fűtése felülről
    c: többmagos és eltérő terheltségű magokkal futtatott proci hőegyenetlenségének elosztása a hp-k között felül is

    Alap, hogy a hp-k legoptimálisabb elhelyezése, ha a hp-CPU közti ill. a hp-hp közti távolságot minimálisra vagy nullára csökkentsük. Ezzel viszont egy nagy gond van: házilag, főleg fúrással (de még maróval is) szinte lehetetlen vagy piszok nehéz a nullát vagy a majdnem nullát kivitelezni. :(
    Pont ezért marad a fúrás nálam is, aminél azért jól csökkenthető a hp-cpu táv ill. esetleg a marás amivel pedig jó hcs-hcs közelség érhető el. A fúrás korlátai mellett szerintem meglepően jól sikerült határravinned ezt a két dolgot. Ezért még adósod vagyok egy külön elismeréssel!

    A blokkfelek kontaktjával kapcsban viszont továbbvinnék egy gondolatot:
    Barátommal arra jutottunk, hogy a fent írt "a" és "c" feladat ellátásához nem szükséges a kontaktus a két blokkfél közt. Erre nem is próbáltunk magyarázatot adni, mert adja magát.

    Ami most a legnagyobb kérdés a "b" és a szükséges kontakt megléte, előnye és hátránya. Folyt köv...

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

Új hozzászólás Aktív témák