Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz Veriakilis #105 üzenetére

    Szia. Én majd szeretnék veled konkurálni egy hasonló projekttel. Különbség: Töredéke az anyagi kapacitásom és nem vagyok kigyúrva se :D ugyanakkor alapvetően kreatívnak és jó kézügyességűnek tartom magam (eltekintve attól, hogy ma robbantottam fel egy heatpipeot, amit szerencsésen túléltem). A gépedhez fogadd elismerésemet! Egyedül csak azt sajnálom, hogy végül bedöglött a heatpipe projekt, legalábbis tudtommal nem készült minden pozícióban működő homemade.

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz Veriakilis #201 üzenetére

    Szia, sajnos a hornyolásos megoldással számomra a marógép hiánya az akadály, viszont a Zalmannak van az a passzív VGA hűtője, amihez általában 2 típusú blokk szett jár és az egyik mindig kimarad. Nekem egy ilyen kimaradt blokkom már van (anyósom gépébe kellet egy ilyen hűtés), de ha még egyet szerzek hozzá akkor ezeket fel lehetne rakni a rézcsíkra és megtámogatni a lemezt 2 heatpipe-al rajtuk. Így talán tényleg elég lehet egy rézcsík - ahogy írtad is - és nem kellene akkora tömb.

    Mod: Nálam erősen belejátszik a tervezésbe az, hogy szakítsak a megszokott PC ház formával, ezért a zaj és a design oda-vissza kölcsönösen fog kompromisszumokat kívánni.
    A cél egy csöves High-End erősítő leutánzása (csak kinézetben). A hűtésről elsősorban 2db egyenként 1m2 hűtőfelületű BTX hűtőtorony fog szolgálni (ezek már megvannak). Ezek lesznek összekötve többé kevésbé jó hővezetéssel + az egyikre a proci a másikra a vga mag fog hőcsővel közvetlenül felcsatlakozni.

    A hőcsőblokknál a te módszereddel tervezek fúrni, annyi kiegészítéssel, hogy a két összeszorított tömb közé tennék egy vékony (~1mm) alulemezt is a fúráskor. Ezzel a megoldással két dolgot akarnék elérni. Az egyik, hogy a puha alumínium egy kicsit vezesse a fúrószárat a két rézkocka között, a másik, hogy a fúrás után az alu-t kiszedve a rézben nem teljes félkörök keletkeznek és talán így jobban összeszorítható a heatpipera a cucc. Szerinted működhet?

    Heatpipe: A felrobbantott heatpipe belseje nagyon tanulságos volt. Szerintem eddig ez a leginkább homemade leutánozható.

    Bocsánat a hosszú szövegért (nálam ez a tömör megfogalmazás :B )

    [ Szerkesztve ]

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz Veriakilis #203 üzenetére

    Csak az írásaidból, munkádból ismerlek. Ez alapján úgy döntöttem veszem a bátorságot és az "1mm Alu" helyességének indoklására leírok egy "tömör" :) eszmefuttatást. Semmiképpen sem a cáfolásod (én is így csináltam volna elsőre), hanem az optimális megoldás közös kitalálása a célom, amolyan brainstorming jelleggel. Az sem kizárt hogy a végén magam ismerem el a tévedésemet, de annyi baj legyen, legalább egy tanulsággal több. Remélem vevő leszel rá:

    Sokat agyaltam azon, amit írtál és bevontam egy barátomat is tegnap este. Arra jutottunk, hogy talán nem is olyan lényeges a két blokkfél szoros összeköttetése (jó példa erre a legtöbb házilag felszerelhető-összerakható márkás heatpipe VGA hűtés ill. a laptopokban a fedőblokk teljes nélkülözése a lapos heatpipe ráforrasztása mellett), mert a két blokkfél közt a hőellenállás nagyságrendekkel nagyobb mint, amit a heatpipeok már eleve lazán biztosítanak a köztük. Eddig volt az elméleti feltevés és a lényeg, most jön a rizsa:

    A "Mi lehet akkor a blokkfedő szerepe" kérdésre ezekre jutottunk:
    a: hp-k leszorítása a csövek beforrasztása nélkül (ami utóbbi házilag szinte lehetetlen - erről majd írok az hp elpukkantásával kapcsban)
    b: hp-k kiegészítő fűtése felülről
    c: többmagos és eltérő terheltségű magokkal futtatott proci hőegyenetlenségének elosztása a hp-k között felül is

    Alap, hogy a hp-k legoptimálisabb elhelyezése, ha a hp-CPU közti ill. a hp-hp közti távolságot minimálisra vagy nullára csökkentsük. Ezzel viszont egy nagy gond van: házilag, főleg fúrással (de még maróval is) szinte lehetetlen vagy piszok nehéz a nullát vagy a majdnem nullát kivitelezni. :(
    Pont ezért marad a fúrás nálam is, aminél azért jól csökkenthető a hp-cpu táv ill. esetleg a marás amivel pedig jó hcs-hcs közelség érhető el. A fúrás korlátai mellett szerintem meglepően jól sikerült határravinned ezt a két dolgot. Ezért még adósod vagyok egy külön elismeréssel!

    A blokkfelek kontaktjával kapcsban viszont továbbvinnék egy gondolatot:
    Barátommal arra jutottunk, hogy a fent írt "a" és "c" feladat ellátásához nem szükséges a kontaktus a két blokkfél közt. Erre nem is próbáltunk magyarázatot adni, mert adja magát.

    Ami most a legnagyobb kérdés a "b" és a szükséges kontakt megléte, előnye és hátránya. Folyt köv...

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz Veriakilis #205 üzenetére

    Elutaztam otthonról. Hétfőn érek vissza, de kedden és csütörtökön is vizsgázom. Utánna folytatom, de addig is kommenetelheted a leírtakat.

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz Veriakilis #205 üzenetére

    Szia, nem vesztem el, de egyszerűen nincs időm és tele van a fejem mással.

    A heatpipe-ról viszont gyorsan leírom a lényeget:
    A cső valószínűleg víztöltésű. A kapillárisrendszer nagyon primitív de a lényeg, hogy működik.
    Finom rézháló van hengerré formálva 1,5-2mm átfedéssel és ez van belehúzva a csőbe.
    Az átfedés nincsen forrasztva! A rézháló mindkét végen be van hegesztve a csőbe.
    A háló a cső falára nem ül fel tökéletesen és nincsen hozzá kontaktolva semmilyen anyaggal. Ennek előnye, hogy hajlításkor a teljesítmény valszeg nem változik mert nem repedezik be a háló, míg a poralakú kapilláris igen. Hogy a repedezés ténylegesen mennyit ront a hatásfokból arról fogalmam sincsen, de gondolom számít.
    Magyarországon nem találtam eddig olyat aki ilyen finomságú rézszövetet árulna. (Pamut lepedőszövetnél kicsit nagyobb finomságú)
    (Ha ezt az infót kiviszed innen kérlek a Nickem megemlítése mellett tedd, aztán ha lesz időm megyek én is oda.)
    [KÉP A HÁLÓRÓL]
    [/OFF]

    [ Szerkesztve ]

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz Veriakilis #209 üzenetére

    Litze huzalt nem ismerem.

    Átfedés: a rézhálócsík 1,5-2mm-el szélesebb mint a cső belső kerülete és emiatt önmagára ráfed amikor betekered csőformára.

    Az a gondom, hogy nem tudom lemérni a háló pórusainak a méretét és a réz"fonal" átmérőjét se így nehéz utánnaböngészni.

    Zalmannál laza rézfonatot is láttam már csőben (csak fotón), de annak a drótjai is aránylag vékonyak voltak.
    Ilyet is találtam: [link]

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz Y72 #218 üzenetére

    Szia, hajlítani ilyennel tudsz (ez 6-8-10 mm átmérőt is tud): [link]
    Ez profi szerszám, de kis mennyiségnél olcsó típus is jó. Ezzel szerintem 90'-on túl is lehet hajlítani lágy rézcsöveket (a szerszám által kötött rádiusszal), DE ez csak sima csőre igaz. Az hogy a heatpipe belső bevonata bírja-e más tészta. Erről a Conrad sem mond semmit sajnos.

    Veriakilis: Nem vesztem még el, de egyenlőre nem halad a projekt. Már egyeztetek egy klímás sráccal a feltöltés miatt, de először az anyagi hátteret kell megteremteni, ami sajnos nem most lesz.

    [ Szerkesztve ]

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

Új hozzászólás Aktív témák