Mérleg rovat
Kegyelmet kaptak Trumptól a BitMEX társalapítói
A BitMEX társalapítói és a Nikola alapítója is kegyelmet kapott Donald Trump amerikai elnöktől.
Felléphet az amerikai tech óriások ellen Németország az újabb vámok miatt
Ha az autóipari vámokat nem vonják vissza, akkor Berlin szerint minden lehetőség az asztalon van az USA-val kapcsolatban.
Sok pénztől esik el az OpenAI, ha nem lesz profitorientált cég
Ahhoz, hogy az év végéig a SoftBank által ígért 40 milliárd dollárt megkapja, profitorientált céggé kell váljon az OpenAI.
Henna Virkkunen szerint minden tech cégnek tisztelnie kell az EU-s törvényeket
Az EB ugyanakkor ránézne arra, hogy sok helyen átfedésben vannak a törvények.
Trump vámkedvezményt adna Kínának a TikTokért
Donald Trump amerikai elnök hajlandó csökkenteni a Kínával szembeni vámokat, hogy megkössék a TikTok-üzletet.
Csökkentik a költségeket, kevesebb ember dolgozik a Dellnél
A 2025-ös pénzügyi évben 10 százalékkal csökkent a dolgozók létszáma a Dellnél.
Az Anthropic mellé állt a bíróság a zeneiparral szemben
Elutasította a Universal Music Group blokkolási kérelmét egy amerikai bíró az Anthropic elleni perben.
Gyors chipprogramot akarnak az európai politikusok
A politikusok az Európai Bizottságot sürgetik, hogy gyorsan lépjen a Chips Act 2.0-val.
Úgy tűnik, hogy nem bünteti meg az EU az Apple-t a böngészők miatt
Már a jövő héten lezárhatják a vizsgálatot. Egy másik ügy kapcsán ugyanakkor bírságra számíthat az Apple.
Az SAP lett Európa legnagyobb cége
Megelőzte a Novo Nordisket az SAP a piaci értéke alapján.
Akadozva indul a Tesla FSD-je Kínában
Átmenetileg leállították az FSD korlátozott, ingyenes próbalehetőségét, de most hamarosan befut már a funkció Kínában.
Vallásorientált tech céghez csatlakozott az Intelt korábban vezető Pat Gelsinger
Az Intel korábbi vezérigazgatója AI-fronton méretteti meg magát, a Gloo élén.
Tényleg eladták a TechCrunch híroldalt
Egy befektetőcégnek adta el a nagy múltú lapot a Yahoo.
Karbonkredit-osztogatásba kezd az Amazon
A beszállítóknak és az ügyfeleknek ad el karbonkrediteket az Amazon, de egyre több a kérdés a karbonkreditek körül.
Egy vagyont veszít a streamingszolgáltatásán az Apple
A jelentések szerint évente több mint 1 milliárd dollárt veszít az Apple TV+ szolgáltatásán a vállalat.
Dollár-százmilliárdokat költ az NVIDIA amerikai chipekre
Miközben a következő négy évben dollár-százmilliárdokat tervez költeni az amerikai gyártású chipekre az NVIDIA, addig az Intelben nem tervez részesedést vásárolni.
Nagy áramkimaradásokat okozhat az adatközpont-robbanás
Az áramhálózat instabillá válhat, és kimaradások történhetnek, amikor lecsatlakoznak az adatközpontok.
A Foxconn hamarosan többet keres a szervereken, mint az iPhone-okon
Fordulóponthoz ér a világ legnagyobb elektronikai bérgyártója.
A konzolok, a GTA VI és az új Switch húzzák előre a játékipart
Elemzők szerint 2027-ig a konzolok húzzák előre a GTA VI hátán a játékipart, valamint az új Nintendo Switch.
32 milliárd dolláros felvásárlással erősít a felhő biztonságán a Google
Mégis megveszi a Google a gyorsan növekvő Wiz startupot, nagyjából 32 milliárd dollárért.
Vegyünk európait: technológiai függetlenséget követel az Airbus
Szuverén infrastruktúra-alap létrehozását és európai vásárlásokat sürget az Airbus, sokan támogatják.
Elárulták, hogy mennyit keres az Intel új vezére
1 millió dolláros alapfizetést kap Lip-Bu Tan, amit évi 2 millió dolláros készpénzbónusz egészíthet ki.
Nem sikerült megismételni a Pokémon Go-sikert, eladják a játékrészleget
A Niantic úgy döntött, inkább eladja egy szaúdi csoportnak 3,5 milliárd dollárért a játékos ágazatot.
Jól reagáltak a befektetők az Intel új vezérigazgatójának hírére
Ünneplik a befektetők Lip-Bu Tan vezérigazgatói kinevezését, az Intel árfolyama nagyjából 15 százalékot ugrott fölfelé.
Nagyon zavarja a brit hatóságot az Apple Safari böngészője
A brit jelentés szerint az Apple és a Google visszafogják a mobilos böngészők piacát, különösen a Safari aggasztja a trösztellenes hatóságokat.
Gazdasági parazitizmus: a franciák is perelik a Metát az AI-tréningezés miatt
Francia írók és kiadók is pert indítottak a Meta ellen.
Indiaiak százait mentették ki a scamközpontokból
Nem csak őket, több mint 7000 embert szabadítottak ki.
Csak aprópénzre büntetné az Apple-t és a Metát az EU
A DMA megszegése miatt várhatóan csak kicsi büntetést szab ki az Apple-re és a Metára az EU, sejthető okok miatt.
Technológiát loptak az IBM-től
Megnyerte Nagy-Britanniában az LzLabs elleni perét az IBM, mainframe technológia lopása kapcsán.
A politikusok szerint ezért is rossz ötlet a digitális euró
Kétségüknek adtak hangot az EU-s politikusok az Európai Központi Bank szolgáltatáskiesése után.
Az USA már nem akarja kiszedni a Google alól az AI-befektetéseit
Ejtette az USA igazságügyi minisztériuma a javaslatot.
Fontolgatja a DeepSeek részleges betiltását az USA
Mérlegelik a DeepSeek kormányzati eszközökön való betiltását, ezen felül egyéb korlátozásokat is bevezethetnek.
A francia akkumulátorgyártó szerint későn jött az EU-s segítség
Üdvözölte az autószektor EU-s támogatását a francia Automotive Cells Company akkumulátorgyártó, de szerintük túl késő.
A francia Gamestop? 650 százalékot ment az Eutelsat
Négy nap alatt nagyjából 650 százalékkal emelkedett az Eutalsat árfolyama.
Trump meglépte: készül a stratégiai bitcoin-tartalék
Donald Trump aláírta az elnöki rendeletet, összeállítják a stratégiai kriptotartalékot az USA-ban.
32 milliárd dolláros lejtő: visszaverte a részvényesek perét az Intel
Sokat veszített egy nap alatt a tőzsdén az Intel, komoly vádakkal támadták a részvényesek, de a pert ejtették.
A bírósággal kényszerítené együttműködésre a Pornhubot Kanada
Meg akarnak bizonyosodni róla, hogy a platform minden érintettől hozzájárulást kért.
Csak 2030-ra készülhetnek el az Intel 28 milliárd dolláros chipgyárai Ohioban
Az első gyárban talán csak 2031-ben indul el a termelés.
- Windows 10
- Renault, Dacia topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Kerékpárosok, bringások ide!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- AliExpress tapasztalatok
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- További aktív témák...