Mérleg rovat

Megújul a T-Systems Magyarország

A Magyar Telekom az új társaságban vonja össze korábban önállóan működő IT-szolgáltató cégeit.

Újra termel az ideiglenesen leállított kínai Foxconn-gyár

A vállalat vezetősége szerint lecsillapodtak a kedélyek, így folytatódhat a munka.

Az Apple még több kártérítést akar a Samsungtól

Az amerikai cég arra hivatkozik, hogy a szándékos jogsértés súlyos veszteségeket okozott nekik.

Verekedtek a munkások, emiatt a Foxconn bezárta az egyik nagy kínai gyárát

Jelenleg még semmit sem tudni a zavargás okáról, de a tajvani cég reméli, hogy egy-két nap elteltével újra minden visszatér a normális kerékvágásba.

Formatervlopáson kapták az Apple-t

A svájci vasút nem akadályozza a felhasználást, de jogszerűvé kívánják tenni.

Világkonferencia Budapesten a kibertér aktuális problémáiról

Maga a konferencia megrendezése is bizonyítja azt a politikai felismerést, hogy a digitális világ problémáinak többségére csakis nemzetközi együttműködéssel lehetséges érvényes válaszokat adni.

A digitális zene nem környezetbarát

Egy brit tanulmány szerint a többszöri letöltéssel járó streaming nagyobb terhet ró a környezetre, mint a CD-gyártás.

Instagram-riválist vásárolt a Google

A Facebook mintájára a Google is fotóalkalmazással tervezi okosítani a közösségi oldalát.

Új központot nyitott Magyarországon az SAP

A szoftvervállalat már a harmadik hazai centrumot hozta létre. Az új egységben 30 főt terveznek foglalkoztatni.

Az Apple kitiltathatja Európából a Motorola androidos termékeit

Újabb két Apple-győzelem: Németországban a Motorola Mobility, az Egyesült Államokban a Samsung elleni perből jöttek ki győztesen.

Nélkülözhetetlen marketingeszköz az e-mail

A területen érintett szakemberek konferencián vitatták meg a jelenlegi problémákat, és a jövő lehetséges megoldásait.

Tovább bővítette székesfehérvári központját az IBM

Az elmúlt két és fél évben közel 450 fővel növelték a foglalkoztatottak létszámát.

Szabadon felhasználhatóvá vált az európai digitális gyűjtemény anyaga

A húszmillió tétel a jövőben gyakorlatilag korlátozás nélkül építhető be digitális fejlesztésekbe.

Alapjogba ütközhet a hírközlésből származó adatmegőrzés

Ismét vizsgálódik az Európai Bíróság az adatmegőrzések ügyében, ugyanis sok a tisztázatlan kérdés.

Elbocsátások a Flextronics zalaegerszegi üzemében

Csoportos létszámleépítés keretében 600 dolgozótól válik meg a Flextronics International Kft. Zalaegerszegen.

Élelmiszerboltot perel a logója miatt az Apple

A névhasonlóság és a szerintük lopott logóelemek az amerikaiak szerint megtéveszthetik a vásárlókat.

(Frissítve) Milliárdokkal támogatja Nagy-Britanniát a Huawei

Az Európa felé fordulást valószínűleg azt is indokolta, hogy a tengerentúlon nem szívesen látott versenytárs a kínai cég.

A Microsoft igyekszik elkerülni az európai gigabüntetést

Maga a vállalat vezére biztosította arról a brüsszeli hivatalnokokat, hogy készségesen eleget tesznek kéréseiknek.

(Frissítve) A HTC állíthatja meg az Apple szabadalmi ámokfutását

A szabadalmi háborúban új csaták következhetnek, ám most már nem a formatervezés áll a középpontban.

Elfogták a Közgépet megtámadó Anonymous-szimpatizánsokat

A rendőrség eljárást indított a bűnösségüket beismerő Anonok ellen, akik szabadlábon védekezheztnek.

Budapestre helyezte át régiós ügyfélszolgálatát az LG

Az LG Electronics eddig Lengyelországban működő ügyfélszolgálata fővárosunkba költözött.

Elfordul a Samsungtól mint beszállítótól az Apple

Helyi tudósítások és források szerint az amerikaiak más partnereket keresnek.

Kalózt fogtak, majd 59 millió dolláros segélyt kapott Kambodzsa

Ugyan egyik fél sem ismerte el, mégis felmerül a gyanú, hogy a The Pirate Bay társalapítójának elkapásáért kapott pénzt az ázsiai ország.

A nagy magyar cégek még mindig a papírkorszakban élnek

Egy kutatás szerint Magyarországon a nagy cégek jelentős lemaradásban vannak a dokumentumkezelés elektronizálását illetően.

Minden ötödik amerikai Android-felhasználó iPhone 5-re akar váltani

A régi iPhone-okat tulajdonosaik többsége le akarja cserélni, és a BlackBerrybe vetett bizalom is eltűnt.

A Samsung bepereli az LG-t

Az ügy hátterében egy szövevényes ipari kémkedési történet áll.

Az Android a mobilpiac királya

Az elmúlt 12 hónapban tovább nőtt a Google szoftverével futó rendszerek piaci súlya, egyedül az USA-ban esett vissza az iOS miatt.

Megduplázta az árbevételét a BTel

A kisebb riválisai ügyfélkörének felvásárlásával gyorsan növekvő szolgáltató a nyereségét is megtöbbszörözte.

(Frissítve) Bruce Willis fontolgatja, hogy bepereli az Apple-t

Kedvenc McClane-ünknek nem tetszik, hogy az iTuneson vásárolt zenéit nem hagyhatja a gyerekeire.

Az Apple megtámadta a legújabb Samsung-termékeket is

A vállalat a teljes sikert hozó per után egy másikban kibővítette a vizsgálandó készülékek körét.