Mérleg rovat
-
Kitört a botrány az Amazonnál az irodai munka miatt
Fel vannak háborodva az AWS dolgozói a kötelező irodai visszatérés miatt, az irányelvek módosítását követelik.
-
Geopolitikai kockázatok elől fut Tajvan legnagyobb chiptervezője, a MediaTek
Nem csak Kína fokozta a nyomást Tajvanon, Donald Trump a megválasztása esetén büntetővámokat vetne ki – a MediaTek azt mondja, igyekezett mindenre felkészülni, és minden kormány kéréseinek megfelelni.
-
Úgy néz ki, hogy vizsgálatot indít az EU a Temu ellen
A Bloomberg forrásai szerint az Európai Bizottság az illegális termékek online értékesítésének kezelése miatt indítja el a vizsgálatot.
-
Rohamosan nő Elon Musk AI-cégének az értéke
Ismét tőkét vonna be Elon Musk xAI cége, ezúttal már 40 milliárd dolláros értékelés mellett.
-
A ByteDance alapítója lett Kína leggazdagabb embere
Immáron Zhang Yiming Kína leggazdagabb embere, 49,3 milliárd dolláros személyes vagyonnal.
-
Aggódik az USA, mert Kína is fotonikus chipeket fejleszt
Egyes amerikai politikusok máris vizsgálatot sürgetnek a téma kapcsán.
-
Visszaperel a CrowdStrike, azt mondják, hogy nem ők a hibásak
A repülési fennakadások miatt perelte be a Delta Air Lines a CrowdStrike-ot, amely erre válaszul visszaperel.
-
250 dollárt nyert egy szabadalomsértési peren az Apple
A Masimo okosórák kapcsán kapta ezt a díjazást szabadalomsértés miatt az Apple – de az almás cég célja nem a pénzbehajtás volt.
-
Pert indítottak a CrowdStrike ellen a globális leállás miatt
A júliusi, globális szolgáltatáskiesések miatt beperelte a CrowdStrike-ot a Delta Air Lines.
-
63 százalékkal többet keresett idén a Microsoft vezérigazgatója
A tőzsdei juttatások révén 79,1 millió dollárra emelkedett Satya Nadella 2024-es kompenzációs csomagjának értéke, pedig a vezérigazgató fizetéscsökkentést is kért.
-
Megtriplázódik az európai adatközpontok fogyasztása
2030-ra megtriplázódik az európai adatközpontok energiafogyasztása, állítja a McKinsey.
-
Olcsó Temu-riválison dolgozik az Amazon
A The Information jelentése szerint ultraalacsony árakkal dolgozna az Amazon.
-
Az Intel mellé állt a bíróság az EU közel 20 éve húzódó perében
Az EU legfelsőbb bírósága az Intel javára döntött egy közel két évtizede húzódó perben, amit egy rivális elnyomása miatt indítottak a cég ellen az EU-s hatóságok.
-
Még jobban nekiesne a big tech-nek az EU
Az EU következő trösztellenes vezetője (egyelőre jelöltje) fokozná a harcot a nagy tech cégekkel szemben.
-
Ismét Kínába ment Tim Cook
Az egyik kínai miniszterrel is találkozott a látogatása során az Apple vezérigazgatója.
-
NVIDIA: lemaradt AI terén az EU, közben kijavították a Blackwell AI chipeket
Az NVIDIA vezérigazgatója szerint AI-befektetések terén az USA-val és Kínával szemben is lemaradt az EU. Közben kijavították a Blackwell AI chipek hibáját.
-
Intézkedtek, miután Huawei termékben találtak TSMC chipet
A TechInsights TSMC chipet talált egy Huawei termékben, amire válaszul a chipgyártó értesítette az USA-t, és leállította egy partnere kiszolgálását.
-
Öntené a pénzt a tech cégekbe az EU
Az EU kockázati tőkebefektetőkkel közösen szeretné a helyi tech szektort előremozdítani.
-
Az irodába parancsolta a dolgozókat az Amazon AWS
Az AWS vezérigazgatója közölte: mondjon fel az, aki nem akar visszatérni az irodáikba.
-
Egyre értékesebb az NVIDIA által támogatott AI-cég
A Jeff Bezos és az NVIDIA támogatásával működő Perplexity AI már 8 milliárd dollárt érhet.
-
Szabadalomsértés miatt fizethet a Western Digital
Egy kaliforniai szövetségi bíróság döntése szerint 315,7 millió dollárt kell kifizessen szabadalomsértés miatt a Western Digital.
-
Aggódva hívta fel Tim Cook Donald Trumpot
Az EU-s büntetések kapcsán panaszkodott az Apple vezérigazgatója az amerikai elnökjelöltnek.
-
Lehet, hogy a Netflix nyerte a hollywoodi streamingháborút
Eloszlottak a növekedéssel kapcsolatos aggodalmak, rekordmagasságokba emelkedett a legutóbbi jelentés után a Netflix árfolyama.
-
Keményebben büntet Dél-Korea, ha valaki technológiát lop
Komolyabb intézkedéseket vezetnek be Dél-Koreában, hogy megakadályozzák az üzleti és technológiai titkok kiszivárgásait.
-
Megmentenék Európa akkumulátoróriását
Svéd tőkealapok is juttathatnak pénzt a Northvoltnak, amely nem sokkal korábban 200 millió eurós csomagról is egyeztetett.
-
Instagram, WhatsApp: leépít a Meta
Több részlegnél is leépítéseket hajt végre a Meta. Az Instagram és a WhatsApp is érintettek.
-
AI, felhő: idén 79 milliárd dollárba került
Az Accel szerint az USA-ban, Európában és Izraelben idén 79 milliárd dollár áramlott az AI-ba és a felhőbe tőkeként.
-
Kiábrándultak a befektetők az ASML-ből, Európa legértékesebb tech cégéből
26 éve nem esett ekkorát egyetlen nap alatt az ASML árfolyama. A cég – az AI-szektort leszámítva – a chipszektor elhúzódó gyengeségére panaszkodik.
-
Zavarja az USA-t az adatkorlátos internet
Formális vizsgálatot kezdett az amerikai FCC, méghozzá az internetszolgáltatók adatkorlátjai miatt.
-
Ömlenek a dollármilliárdok a spanyol adatközpontokba
8,2 milliárd dollárért épít adatközpontokat a Blackstone Spanyolországban. Előtte hasonló befektetést jelentett be a Microsoft és az Amazon is.
-
Jogi gondok és az AI: a New York Times célkeresztjében a Perplexity
A jogsértések abbahagyására irányuló felszólítást küldött a New York Times a Perplexity AI-cégnek.
-
Az OpenAI-hoz igazolt a Microsoft egyik AI-vezetője
A Microsoft GenAI-kutatásért felelős alelnöke úgy döntött, hogy az OpenAI-nál folytatja.
-
Várja az űripar a magánbefektetéseket
Az olasz űrügynökség vezetője szerint alapvető fontosságúak a magánbefektetések.
-
Instabilitást hozhat a pénzpiacokra az AI
Az indiai jegybank vezetője figyelmeztet erre.
-
Értékesebbé válhat az NVIDIA, mint az Apple
Az eddigi legnagyobb magasságba került az NVIDIA tőzsdei árfolyama, a cég hamarosan értékesebbé válhat, mint az Apple.
-
Világrekord: sosem programoztak még ennyien egyszerre egy tanórán
Egy portugál iskola állította fel a világrekordot, ugyanis sosem programozott még tanórán közel 1700 diák egyszerre.
-
Chipversenyt akar az USA-val és Kínával Hollandia
EU-s chipipari koalíciót sürget a holland gazdasági miniszter.
-
A Google szerint gondot okozna, ha felnyitnák a Play Áruházat
A Google egy amerikai bírói döntés felfüggesztését kérte, szerintük ugyanis nagy károkat okozna a Play Áruház felnyitása a nagyobb verseny érdekében.
-
Kriptopénzt gyártott az FBI, hogy elfogja a csalókat
3 céget és 15 ember vádoltak meg kriptopénzes csalással az USA-ban, a művelethez pedig saját kriptopénzt gyártott az FBI.
-
Beköltözik a Prime Videóra az Apple TV+
Az Amazon az USA-ban adja hozzá a Prime Video streamingszolgáltatásához az Apple TV+ megoldását.
-
Újra nagy divat Európában az online vásárlás, hála a Temunak
Az USA-ban eközben az alacsonyabb bevételű háztartások kezdtek el leginkább költekezni online.
-
Bajban van Európa nagy akkumulátorgyártója
A költségcsökkentések és a leépítések bejelentése után most a Northvolt legnagyobb gyárának vezetője távozik.
-
Új hatóságnál lehet majd panaszt tenni a Facebookra és a TikTokra
Új hatóság kezeli majd az EU-s felhasználók és a Facebook, TikTok, YouTube közötti vitákat.
-
Felfújhatta a számait a Roblox
A Roblox ellen fogad a Hindenburg Research, szerintük felfújták a számokat.
-
Tovább aggódhat egy korábbi húzása miatt az Amazon
Folyatódik az USA egyik trösztellenes ügye az Amazon ellen.
-
Több pénzt kaphatnak az EU-s startupok, hogy ne vándoroljanak az USA-ba
Több tőkét adna az EU-s tech startupok alá az Európai Beruházási Bank.
-
Felnyittatja a Google mobilappos üzletágát egy amerikai bíró
Egy amerikai bíró lényegében elrendelte, hogy nyissa meg a Google az alkalmazásboltját és a mobilappos ágazatát a riválisok felé.
-
Szaúd-Arábia nagyobb részt akar a Nintendóból
A Kyodo jelentése szerint Szaúd-Arábia állami vagyonalapja tovább növelné részesedését a Nintendóban.
-
Vannak gondok, de nagyon ragaszkodik a chipgyártáshoz a Samsung
A Samsung nem érdekelt abban, hogy leválassza magáról a chipgyártó részlegét.
-
Az arcfelismerés miatt vizsgálják a Ryanairt
Az ír adatvédelmi hatóság vizsgálatot kezdett a Ryanair és az arcfelismerés kapcsán.
-
Kivásárolhatják az Ubisoftot
Jót tett az árfolyamnak, hogy a jelentések szerint a Tencent és a Guillemot kivásárolnák az Ubisoftot.


