Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    Topikgazda

    válasz sutyi987 #4496 üzenetére

    Ez a leírás is jó, kicsit részletesebben leírja azt, ami a gyári honlapról is elérhető.

    A koax kábel kezdetnek jó, ha már megvan a meghallgatás, én utána kísérleteznék csak, hogy milyen koax lesz jó hozzá.

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • alphamooncam

    őstag

    válasz sutyi987 #4496 üzenetére

    Urak !

    Ma volt egy kis időm foglalkozni a DIY 2.1-es rendszeremmel, miután megérkezett az Allo Digione, és Patice fórumtárs segítségével beüzemelésre került Volumioval.

    Fontos megjegyezni, hogy az elhelyezés nálam klasszikusan multimédiás, un. közeltéri ( kb.60-80cm ).

    És akkor hogy jön ide a koax kábel?

    Első beüzemelés után nem voltam megelégedve igazából az így felállt rendszer hangjával, meg is jegyeztem Paticenak, hogy hallottam már jobb hangot is ebből a rendszerből...

    Ahogy ma átmentem a nappaliba észrevettem, hogy az AVR-ből "kilóg" egy koax kábel, amiről korábban jól megfeledkeztem.

    Szóval vissza a hálóba, Kácsás ( egyébként ujjnyi vastag ) koax kábel helyett beillesztettem a Klotz-ot.

    Kb. ekkor jött a megvilágosodás, pedig már elkezdtem dedikált DAC-ot keresni a NAD D3020 helyett, hogy előkerüljenek végre a háttérből a részletek.

    Kácsás koaxal fedett, felül sávhatárolt volt, amit korábban nem vettem észre, csak a csere után.

    Akkor tudjuk, hogy jó a rendszerünk, ha a kedvenc zenénkhez érve nem le, hanem önkéntelenül hangosítani akarjuk a zenét. Per pill most itt tartok. :K

    Fejleszteni talán egy dedikált DAC-al lehetne, de egyenlőre még csak ismerkedünk az Alloval, Volumióval.

    W10-hez képest ami változást észrevettem,- azon kívül, hogy már nem akad - az az hogy határozottan folyékonyabb, és talán nagyobb tere lett a zenének.

    P.S.:Volt olyan kérdés, hogy a Digione mennyibe került. Nos az Alloról 37K-volt, + Rpi3B+16Gb Kingston microSD HC-I.,+ Cat5E. Utóbbiak hazai beszerzések. Az egész megállt kb. 60-ból.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák