Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • n;ger

    csendes tag

    itt van egy par xp trukk

    gyors leallitas

    A Windows XP leállításának ideje hosszúra nyúlhat, ha a programok kilövése előtt hosszú a várakozási idő. Ennek az értékét két kulcs határozza meg a regisztrációs adatbázisban, az egyik a HungAppTimeout, a másik a WaitToKillAppTimeout. Ez a két kulcs a Windowsból való kilépésnél történő programleállításoknál is szerepet játszik. A start menü futtatás ablakába írjuk be a „regedit” szót, hogy elindítsuk a regisztrációs adatbázis szerkesztőt. Keressük meg a bal oldali fastruktúrában a HKEY_CURRENT_USER/Control panel/Desktop könyvtárat, itt található a két kulcs. Értékük ezredmásodpercben van megadva. A HungAppTimeout alapértéke 5000, vagyis 5 másodperc, a WaitToKillAppTimeout alapértéke 20.000, vagyis 20 másodperc. Szabadon módosíthatjuk az értékeket kisebb számokra, hogy ne legyen akkora a várakozási idő. Figyeljünk oda, hogy a HungAppTimeout értéke legyen az alacsonyabb szám.



    256 KB-nál nagyobb CPU L2-cache kezelés XP alatt

    A Windows alapból nem menedzseli jól a CPU L2-cache-t, a 256 KB-nál nagyobb cache-sel rendelkezo processzoroknál mindig megrögzötten csak 256 KB-ot lát. Amennyiben tisztában vagy azzal, hogy CPU-d mennyi L2-cache-sel rendelkezik és természetesen ez több, mint 256 KB akkor tedd a következoket:

    Start / Futtatás --> regedit
    Keresd meg a következo kulcsot: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ SessionManager \ MemoryManagement
    A jobb ablakban keresd meg a SecondLevelDataCache bejegyzést és kattints rá duplán.
    Válaszd a decimális típust.
    A mezobe írd be a CPU-d L2 cache-ének pontos méretét Kbyte-ban (512 vagy 1024).
    Zárd be a regeditet és indítsd újra a számítógépet.



    Következzék néhány trükk, melyekkel gyorsabbá tehetjük XP-nket! Kötelességem mindenkit figyelmeztetni, hogy bánjon óvatosan a registryvel!
    A DOS egyik öröksége a 8+3-as fájlnév. Mivel NTFS-t használunk (ha nem, célszerubb mielobb áttérni), semmi szükség erre, nyugodtan kikapcsolhatjuk ezt a kompatibilitási opciót:

    A HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet
    \Control\Filesystem kulcsban az NtfsDisable8dot3NameCreation értéket módosítsuk 1-re.
    Létezik egy Prefetcher nevu szolgáltatás, melynek segítségével gyorsabban indulnak el bizonyos gyakran futtatott programjaink a bootoláskor. A

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters kulcsban lévo EnablePrefetcher értékét vegyük szemügyre. Az alapbeállítás a 3, próbáljuk megkeresni az optimálisat 1-6 között (ajánlott az 5).
    Ha nem használjuk ki az indexelo szolgáltatást, célszeru kikapcsolni azt: Sajátgép / partíció / tulajdonságok. Kapcsoljuk ki a ''Gyors fájlkereséshez az indexelo szolgáltatás indexelje a lemezt'' opciót, majd alkalmazzuk a módosítást!
    Ha megmondjuk az XP-nek, hogy leálláskor törölje a lapozófájlt, valamivel gyorsabban fog bootolni. A

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\
    Session Manager\Memory Management kulcsban állítsuk át a ClearPageFileAtShutdown értékét 1-re!

    Természetesen azt mindenki döntse el maga, hogy mi a fontosabb: a gyors leállás vagy a gyors indítás.




    Gyorsabb rendszermûveletek (XP)

    A Windows XP számtalan tömörített file-ból és könyvtárból dolgozik. Elõnye, hogy így kevesebb helyet foglal merevlemezünkön, hátránya, hogy lassítja a rendszer felállását és bizonyos rendszerszintû mûveleteket is. A kérdéses rendszerállományokat csak akkor csomagolja ki egy ideiglenes mappába, amikor szükség van rájuk. Ha ezeket eleve ha kicsomagolva tároljuk, akkor 10-20%-os teljesítménynövekedést tapasztalhatunk e mûveletek során!

    A beállítást a következõképpen változtathatjuk meg.

    1. A Start/Run mezõbe írjuk be: regsvr32 /u zipfldr.dll majd nyomjunk egy Entert.

    2. Újraindítás szükséges

Aktív témák