Hirdetés
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen egeret válasszak?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- 3D nyomtatás
- Gigabyte alaplap topik
- Vezetékes FEJhallgatók
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Kezdő fotósok digitális fényképei
-
PROHARDVER!
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
-
tordaitibi
veterán
válasz sisi22 #141509 üzenetére
Telepítőn jobb klikk, Tulajdonságok és futtatás kompatibilis módban és itt az XP-t kiválasztani. Ha nagyon régi a szoftver itt kiválaszthatő kisebb felbontás és még pár opció.
Semmi garancia nincs hogy működni fog, ha igen akkor jó, ha nem akkor marad a virtuális gép.
Virtualizáció előtt nem árt ellenőrizni hogy alkalmas-e natÍvan virtualizálni mert ha nem akkor lassú lesz nagyon.
Általánosságban ha 7-8 évnél nem öregebb a vasad akkor alkalmas de előfordul hogy bios szinten engedélyezni kell mert tiltás az alapértelmezett. Ez gép és bios függő. -
King Unique
titán
válasz sisi22 #141524 üzenetére
• How to Turn On or Off Device Encryption in Windows 10
• How to Turn On or Off BitLocker for Operating System Drive in Windows 10
• How to Turn On or Off BitLocker for Fixed Data Drives in Windows 10
• How to Turn On or Off BitLocker for Removable Data Drives in Windows 10• How to use VeraCrypt encryption on PC to secure files
• How to Encrypt Your Windows System Drive With VeraCrypt -
tordaitibi
veterán
válasz sisi22 #141555 üzenetére
Kerss rá a neten, amúgy a Veracrypt a Truecrypt utódja és titkosított konténerben tárolja a fájljaidat,. A konténer csak a jelszóval nyitható, ekkor meghajtóként jelenik meg a fájlkezelőkben. Keresztplatformos vagyis Linuxon, Winen Androidon is működik, a jelszó a lényeg azaz egy Linuxon bezárt konténer Win alatt nyitható a jelszavaddal és fordítva is.
"telepitsek egyszeruen linuxot, abban van egy nagyon eros titkositas es kesz, de kiderult, hogyha win van melle telepitve, akkor maris nincs titkositas"
Tessék...? Mi van?
Ezt az ismerősöd fejtse már ki egy kicsit bővebben.
Ha nem gond megkérdezném, mi az amit ennyire titkolnod kell?
Nekem az összes jelszavam és a csajaim képei vannak egy 1 gigás Vera konténerbe.
A többit, a filmeket, elektronikai doksijaimat, régi képeket etc. azt minek titkosítanám?
De mit írták, Winen Bitlocker és minden el van intézve.
Ha kiszedik a lemezt a gépből se jut hozzá senki az adataidhoz.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sisi22 #141555 üzenetére
Nemrég az előző válaszban direkt linkelve lett neked, hogy mi az a VeraCrypt, meg hogy Windowsoknál alapesetben adja magát Pro kiadástól a beépített BitLocker használata, Home kiadásnál TPM chip megléte esetén az eszköztitkosítás vagy Pro kiadással létrehozott BitLocker használata, stb...
Linuxok esetén beépített titkosítás pl. a LUKS ami terminálban és grafikus felületen is használható, de az csak azon platformon használható, a Windowsok beleértve a Windows 10 sem kezeli az olyan módon titkosított köteteket. Ha keresztplatformos megoldás kell, akkor jó a VeraCrypt, ha csak windowsos, akkor meg adja magát a BitLocker használata, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
#46824192
törölt tag
válasz sisi22 #141558 üzenetére
Becsomagolod 7zip -el, azt csókolom.
Ha nézegeted akkor meg a kibontott fájlokat több menetben töröld, (csak a csomag maradjom) mert adott esetben visszanyerhető a lemezről.
Ha meg csak úgy használgatják a lemezeidet , akkor felhő. Legalább 3 helyre (3 szolgáltatónál) szintén erős jelszóval csomagolva
-
Cs1csó
félisten
válasz sisi22 #141558 üzenetére
Titkosítgatás előtt érdemes lenne ADATMENTÉST végezni mert alap igazság ha egy adat csak EGYETLEN HELYEN LÉTEZIK akkor az olyan mint ha nem is létezne.
Egy külső HDD nem drága mulatság és elvan - használaton kívül - egy ZÁRHATÓ fiókban is. tehát akár azt titkosítani sem kell.
-
Doky586
nagyúr
válasz sisi22 #141558 üzenetére
Azért valamit ne felejts:
Egy átlagos (titkosítatlan) lemeznek az a feladata hogy megőrizze a rá írt adatokat. A titkosított lemeznek ez már csak másodlagos célja, az elsődleges az hogy megakadályozza az adatokhoz való illetéktelen hozzáférést. De sérülés esetén már mindenkit illetéktelennek hihet.
Pl azon esetben ahol adatmentő közreműködésére van szükség ott átlag lemez esetben minden adat visszanyerhető, ugyanott titkosított lemez esetén minden adat az enyészeté lesz.Úgyhogy csak csínyján a használatával..
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sisi22 #141564 üzenetére
Kaptál a titkosítással kapcsolatos kérdésedre válaszokat korábban és most is, el lett magyarázva mi a VeraCrypt és mi a BitLocker, leírásokkal szemléltetve hogyan kell ezeket használni, + ehhez kapcsolódóan megemlítették itt mások hogy a fontos adatokról eleve legyenek biztonsági másolatok és óvatosan a titkosítással mert ha minden lemezt titkosít a user és később elfejti a jelszót akkor maga sem fog tudni hozzáférni az adatokhoz, stb. Az, hogy a kapott információkat, instrukciókat nem megfelelően értelmezted és hasznosítottad, meg hogy a linuxos titkosítással egy Windows topikban offolsz amikor azon témának eleve vannak külön topikjai, az már egyéni probléma.
-
tordaitibi
veterán
válasz sisi22 #141558 üzenetére
Nem folynék bele az ismerősöd kijelentésébe, nincs értelme de ő valamit rosszul tud.
Az általad felvázolt példára a létező legtökéletesebb megoldás a veracrypt konténer.
Megnézed mekkora a titkosítandó fájlok mérete, létrehozol egy ennél némileg vagy sokkal nagyobb konténert, gondolni kell arra is hogy nőhet a fájljaid mennyisége, mérete.
Ezta lemezt ezután bárki kölcsönveszi, garantáltan nem tudja megnézni a te titkosított fájljaidat mert nem tudja kinyitni a konténert.
A lemez fennmaradó része meg teljesen hagyományos módon használható.
Ha ilyen kölcsönlemez, azt leejthetik, elveszhet, elromolhat úgyhogy erősen ajánlott másrai s menetni a konténeredet.
Vagy ajánlották a felhőtárhelyet, én Megasyncet meg Onedrivet használok, mindkettő támogatja a tárhelyen és a lokális gépen a még + titkosítást. Sose próbáltam, az Onedrive az biztosan, a Megára nem esküszök meg.
Vagy fellövöd a konténert felhőbe és ennek előnye hogyha porrá ég a géped meg a titkosított lemezed, a felhőbe meglesz minden.[ Szerkesztve ]
-
tordaitibi
veterán
válasz sisi22 #141571 üzenetére
Neharagudj de egyaltalan tisztaba vagy vele mi az a nyilt forraskod?
Pl. a Mozilla Firefox is az es az egyik legbiztonsagosabb bongeszo.
Legyszi nezz utan a nyilt forraskodnak.Nem szeretnem neked az alapoktol felvazolni egy fajl vagy mappa, egy kontener vagy akar egy wifi jelszo jelszavas mukodeset de addig mig Te alapok nelkul hajtogatod a magadet addig en erdemben nem tudok neked semmi olyan tanacsot adni amit Te elfogadnal.
Igy en itt kiszalltam. -
#46824192
törölt tag
válasz sisi22 #141571 üzenetére
Mas javaslatok mar mind csak adott fajlok becsomagolasara es kodolasara vonatkoztak, ezeknel is fizikai hozzaferesnel csak ido kerdese a kikodolas.
Ezek alapjan nem volt olyan javaslat, ami a particiok, illetve kulonbozo operacios rendszerek felett mukodne, igy az eredeti kerdesemre eddig nincs valasz.Hogy mi van???
Idő kérdése , igen , 10év 20év vagy 50év vagy 1000év a jelszótól függően.
De igazad van.Egyébként ha egy jelszavas fájl csak úgy random nyitható (lenne) , akkor egy egész partíció vagy merevlemez is és nagyon sok cég, bankok stb.... nagyon nagy gázban lennének hirtelen.
De amíg nem , addig mindegyiknél marad a kulcs megfejtős módszer ami sok idő.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sisi22 #141571 üzenetére
Nem, a két javaslat eredetileg a BitLocker / eszköztitkosítás, valamint a VeraCrypt volt, ahol Windows only használatnál nyilván adja magát az előbbi, több OS és multiplatformos használat esetén pedig az utóbbi. A linuxos megoldást már te hoztad fel +ban a kedves ismerős javaslata által, amire le lett írva, hogy vannak azon témának külön topikjai és nem ide tartozik, meg amúgy sem világos ha már Windowsról van szó, akkor mi értelme az utóbbinak... Aztán az sem igaz, hogy a linuxos megoldás nem lett ismertetve, egy másik válaszban linkelve lett ahhoz is magyarázó útmutató, + ha már a telepítésnél van beállítva a rendszermeghajtóra, akkor azt az ebben leírtak szemléltetik, de azon téma megint nem ide tartozik.
Ha egy HDD particionálva van a teljes lemezterületre és azon már vannak meglévő adatok, akkor nem világos mi a probléma a teljes partíció és ezáltal lényegében a teljes lemez titkosításával, ami után értelemszerűen nem lehet illetéktelenül hozzáférni a meghajtó tartalmához, max. csak a jelszó és a helyreállítási kulcs ismeretében.
A VeraCrypt konténerfájl és a jelszavas ZIP-be csomagolás stb. csak + opcióként lett említve és mások által, ahol nyilvánvaló, hogy az max. kis mennyiségű adat titkosításához való, ellenben ha több 10/100 GB-ot, vagy több TB-ot kell titkosítani egy HDD-n, akkor értelemszerűen a teljes partíciót/lemezt javasolt és nem az előbbiekkel vesződni.
Attól hogy a VeraCrypt nyílt forráskódú, nyilván nem jelenti azt, hogy "ha valaki fizikailag hozzáfér a lemezhez, csak ido kerdese, hogy kikodolja", pláne ha megfelelő erősségű jelszó/egyéb hitelesítés lett beállítva. Meg ugye mégis mennyi idő alatt, 100+ év, meg ki, egy random user aki azt sem tudja mi az a titkosítás?"Ezek alapjan nem volt olyan javaslat, ami a particiok, illetve kulonbozo operacios rendszerek felett mukodne, igy az eredeti kerdesemre eddig nincs valasz."
Ez ugyancsak nem igaz, világosan le lett írva többször is, hogy ha több OS alatt használható multiplatformos megoldás kell, akkor ott van a VeraCrypt, ahol nyilván nemcsak a konténerfájlos megoldás jöhet szóba, hanem titkosítható rendszerlemez és adatlemez is, amit az alábbi screenshot is világosan szemléltet.
De mindegy, láthatóan felesleges neked bármit is írni és magyarázni, ha a kapott információkat, instrukciókat nem megfelelően értelmezed és hasznosítod... Viszont ez esetben ugye a további értetlenkedést és felesleges hsz-ek írogatását lehetőleg inkább mellőzni kellene, ha linuxos titkosítás a cél akkor azt értelemszerűen azon téma topikjaiban kitárgyalni, stb. Köszönjük!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sisi22 #141585 üzenetére
Hát nem tudom ki írt neked itt vagy máshol ilyet, de amit én írtam, linkeltem abban a válaszban, az világosan szemlélteti, hogy a BitLocker rendszerpartíción, adatpartíción és USB-n meghajtón egyaránt bekapcsolható és használható.
Nem, én azt írtam abban a válaszban, hogy a linuxos titkosítást nem kezeli, nem tudja feloldani a Windows, nem azt hogy a Linux alól titkosított windowsos partíció/lemez nem lesz titkosítva.
Ami ilyen formában inkább butaság, mert fizikai hozzáférés ide vagy oda, egy átlag user nyilván nem fogja tudni csak úgy feltörni se a BitLockert, se a VeraCryptet, se a LUKS-ot. Egy hárombetűs szerv és annak szakemberei esetleg, de azok sem feltétlen reális idő alatt, meg ahol annyira kényes adatokat tárolnak egy meghajtón, ott még azelőtt fizikailag megsemmisítik a meghajtót, mielőtt az említett szervekhez kerülne. + Ha már céges használat, akkor ott windowsos környezetben nagyon is jellemző a BitLocker és TPM megléte esetén az eszköztitkosítás használata is.
A BitLocker esetében a titkosított kötet létrehozásához és menedzseléséhez (pl. jelszó módosítása) feltétel a Pro kiadás megléte, ellenben utána kezelni - feloldani és olvasni + írni - a Home kiadás is tudja. + Home kiadás esetén pl. a Hasleo BitLocker Anywhere For Windows programmal is megoldható a BitLocker bekapcsolása, ami ugyan fizetős, de X napig ingyen tesztelhető teljes funkcionalitással, ami alatt létrehozható a titkosított partíció.
Ha van a PC-nél TPM, akkor Home kiadásnál használható az eszköztitkosítás.
Ha Home kiadást használsz és nincsen a PC-nél TPM támogatás, nem opció az előbb említett 3rd party program a BitLockerhez, akkor ingyenes opcióként eleve adott a VeraCrypt használatának lehetősége partíciók/lemezek titkosításához.[ Szerkesztve ]
-
tordaitibi
veterán
válasz sisi22 #141727 üzenetére
Csak Linuxon tudom hogyan kell lekérdezni hogy a proci támogatja-e natívan a virtualizációt mert eddig csak Linuxon kellett virtuális gép nekem, Windowson nem.
Valaki leírhatná hogyan kell Winen lekérdezni.
[itt minden kérdésedre választ kapsz] , minden procira ott van a lekérdezési parancs meg biosba mit kell nézni és átállítani. -
svgyula
addikt
válasz sisi22 #141923 üzenetére
Szia! Induláskor a rendszer lépcsőzetesen tölti be a programokat. Ez az "álcázott" gyors indítás. Erre írtuk pár napja a lassú gépekre a véleményt. Tehát te látod az asztalt és örülsz de a gépet csak azután tudod használni ha már betöltött minden. Az internet foglalás és a weboldal megjelenítés nem ugyanaz. Amikor beütsz egy oldal címet akkor az oldalról meghívsz egy adatcsomagot. Amikor megjön akkor azt a CPU bedobja a virtuális memóriába (pagefile kicsomagolva) ezért megy a lemezhasználat, a kicsomagolt adatokat ezután vissza a memóriába és megjeleníti a VGA. Leegyszerűsítve. Ha megnyitsz xdb oldalt az mind bekerül a memóriába, hogy gyorsabb legyen a váltás. Minden oldalváltáskor dolgozik a CPU a memória a lemez és a GPU is. A mostani szabványokhoz már sajna nagyon sok CPU/GPU páros lassú és sokkal több időt töltenek az egyéb alapszámítások miatt 80-100%-os teljesítményen. Ezt vagy elfogadod vagy lecseréled.
[ Szerkesztve ]
Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301
-
svgyula
addikt
válasz sisi22 #141930 üzenetére
Szia! Hát igen azzal rengeteg ember nincs tisztában, hogy nem az 'interneten lóg" hanem a gépére tölt le egy oldalt adatok formájában.
Ha mindenki folyamatosan egy adott web oldalon lenne akkor az összeomlana. Na ezt csinálják az internet "bűnözők" végtelen ciklusba helyeznek egy címzést egyszerre x pontról és az oldal elérhetetlen lesz.Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301
-
-
westlake
félisten
-
Zoz
őstag
válasz sisi22 #142187 üzenetére
"Ms legszebb megoldasa egy 1968-as datumu ms driver, ami erosen kamunak tunik."
Párszor már le lett írva: mivel az Intel 1968-ban lett alapítva, ezért vannak az alap Intel driverek 1968-ra dátumozva a Microsoft driver katalógusban. És azért vannak visszadátumozva, hogy ha te bármilyen újabbat felraksz, azt már ne akarja frissíteni. -
King Unique
titán
válasz sisi22 #142188 üzenetére
Nem feltétlen kötelező ugye a clean install, ha adott az in-place upgrade lehetősége is.
A szükséges eszközillesztőket meg alapesetben automatikusan letölti és telepíti a Windows Update, nem a felhasználónak kell egyesével összevadászni. Ha valamihez esetleg nem talál drivert a Windows Update, akkor meg adott a lehetőség letölteni a hardvergyártó weboldaláról és manuálisan telepíteni, ami ha egyszer már sikerült, akkor másodszorra is kellene. De ha annyira a mentés-visszaállítás a cél, akkor lásd az alábbi útmutatót.
-
svgyula
addikt
válasz sisi22 #142259 üzenetére
Az a helyzet, hogy ezt kb egy hete csinálja! Sokat megy a gépem, tehát lenne ideje DE! ez már sok a jóból! Ha nincs hálózaton(LAN kihúz) akkor nem csinálja. Ha netezek de nem monitorozom a felhasználást akkor csinálja. Ha bekapcsolom bármelyik monitorozást. akkor semmi! Nyilván észre sem vettem volna ha nem lenne ilyenkor egyre hangosabb a gép! Nem fogom éjszakára zörgetni a szobában! Annyi fűtést nem csinál
Nagyjából én erre tippelek, hogy ide végeznek számításokat az egyes gépek.[ Szerkesztve ]
Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301
-
svgyula
addikt
válasz sisi22 #142268 üzenetére
Szerinted ki állította be a hőmérséklethez a ventilátor fordulatot? Ki cseréli az alkatrészeket a gépemben? Ki takarítja? Mivel én csinálom ezért pontosan tudom mi történik akkor ha megemelkedik a ventilátor fordulatszáma...........
Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301
-
tordaitibi
veterán
-
intuicio
aktív tag
-
tordaitibi
veterán
válasz sisi22 #142491 üzenetére
Ez most komoly...? Azon csak kifelé jön egy laptopból, külső megjelenítőre, monitorra bármire ami hdmi képes.
Tévét nézni meg kell egy külső usb tuner, igénytől és szolgáltatótól függően analóg vagy DVB.
Vagy netes tv adás, pl. én Digis vagyok és ha belépek digiékhez a nevemmel-jekszavammal akkor neten a világon bárhol online bármelyik adót tudom nézni az 50-ből amire elő vagyok fizetve.
Ez erősen szolgáltatófüggő feature.Ha boxod van, akkor kölcsön hdmi-s monitorral is lesz kép, vagy bármilyen hdmi képes megjelenítőre kiadja. A hang így macerás mert a monitorok zöme nem rendelkezik beépített hangszóróval. Én ezért is választottam agy beépített hangszórósat.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sisi22 #142529 üzenetére
Ez elég érdekes, mivel a Windows 11-re frissítés eleve csak opcionális lehetőségként jelenik meg a gépház Windows Update menüjében és ennek okán értelemszerűen csak akkor települ, ha maga a felhasználó kattint a "Letöltés és telepítés" lehetőségre. + Az előbbi a Windows Update alap működésétől, mármint az ottani alap frissítéstől eleve független, ha az utóbbi futtatva van, attól még normál esetben nyilván nem települ a Windows 11 is. Max. akkor, ha a felhasználó maga engedélyezte a gépházban a letöltést és telepítést, de olyankor ugye egyáltalán nem meglepő.
How to Block the Windows 11 Update From Installing on Windows 10
Erről is már volt szó itt, lásd egy másik esetnél leírtakat.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sisi22 #142532 üzenetére
A csak opcionálisan felajánlja a linkelt módon, meg a ténylegesen letölti és telepíti is között nyilván van különbség, ahol az utóbbi normál esetben csak akkor reális, ha az külön engedélyezve lett, mint már említve volt.
Le lett írva, linkelve hogyan lehet a Windows Update menüből eltüntetni, már csak alkalmazni kellene. -
King Unique
titán
válasz sisi22 #142948 üzenetére
Csoportházirend (gpedit msc) Pro kiadástól van, Home kiadásnál értelemszerűen nincsen, ami az előző válaszban linkelt útmutató elején világosan le van írva.
A linkelt útmutatóban lévő módszerek nyilván működnek és ki lettek próbálva. Ahol a regedit módszernél alapesetben a screenshoton lévő kulcsok vannak a WindowsUpdate bejegyzésnél, ami ha esetedben Home kiadásnál üres, attól még manuálisan létrehozhatók, hozzáadhatók az értékek sőt maga a WindowsUpdate bejegyzés is, ami a linkelt útmutatóban ugyancsak le van írva + egy másik útmutató szemlélteti is a lépéseket.A korábbi állítás, miszerint "allandoan win11-re akar frissiteni", nem igazán látszik a mellékelt screenshoton, max. az hogy alul ott van az értesítés készen áll-e a PC Windows 11-re vagy sem, ami nagyon nem egyenlő az előbbivel.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sisi22 #142950 üzenetére
Ez az "elso helyen jelenik meg" nem igazán világos, jobb lett volna erről is egy screenshot. De ugye az a korábbi válaszban már le lett írva, hogy ha eleve csak opcionális a Windows 11-re frissítés lehetősége, akkor kb. mindegy mi jelenik meg a gépházban a Windows Update menüben, ha külön felhasználói megerősítés nélkül úgysem települ automatikusan.
Akkor már csak alkalmazni kellene a korábbi és az előző válaszban leírtakat, ilyen egyszerű.
Van annak a frissítésnek KB száma, meg lehet nézni a Microsoft weboldalán, lásd Windows 10 update history. De ha eddig nem telepítetted, akkor most már felesleges, meg pláne hogy az is csak opcionális frissítés, + holnap amúgy is patch kedd lesz és az akkor kiadott "B" összesítő frissítés tartalmazza majd az előző havi "C" opcionális összesítő frissítés fejlesztéseit, javításait is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - 2990 Ft-tól!
- ESET termékek hivatalos forgalmazója / NOD32 / Internet Security / Smart Security Premium
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest