- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Szomorú jövőt vetít előre a dedikált GPU-knak a Jon Peddie Research
- VR topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Előrendelhető a OnePlus Pad 3
- ZIDOO médialejátszók
- Canon MILC: EOS R és M topik
- Házimozi belépő szinten
- Egységesítené a frissítések kezelését a Microsoft
-
PROHARDVER!
Ezt érdemes elolvasni: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
hapakj
őstag
válasz
paolinho #25108 üzenetére
Biztosan sokat hozna. Most vettem pár retro Core 2-es desktop gépet pár ezer forintért, amikben 6-8 GB ram van, s látszik hogy marad szabad RAM és smoothabbnak tűnik a rendszer. (Windows 10 64 bit, az kb indulásnál már megeszik 3GB-t)
Csak ugye az van, hogy 3 retro komplett gépet mindenestül, egyiket 480GB-s SSD-vel másikat jó minőségű 600W-os tápegységgel vettem összesen 16 000 Ft-ért
-
hapakj
őstag
válasz
tompa torma #25071 üzenetére
hát pár ezer forintot még adnék is érte a retro gépbe
De ha jobb oldalt választasz csomagot a 2 x 4GB már 16000
-
hapakj
őstag
válasz
tompa torma #25067 üzenetére
hát izé. Ez szerintem egy 1 x 2GB-s modul.
2 x 4GB már 16 000 ft [link] (áh nem lehet rá linket küldeni, de ki lehet választani)
Ok ez lehet olcsóbb, mint amit múltkor néztem, de a 16 000 ft is meggondolandó, hogy érdemes bővíteni egy olyan régi laptopot. Ilyen árakon már jobb használt laptopot ki lehet fogni. Amin mondjuk még a Win 11 24H2 is elindul.
-
-
hapakj
őstag
válasz
hapakj #24541 üzenetére
No kicsit utánajártam miért írta, s gondoltam, ha valakit esetleg érdekel a bénázásom megosztom tapasztalataimat
Szóval utána olvasgattam s azt találtam, hogy a 7700K cpu-m is tud valami félszoftveres TPM megoldást Intel PTT (Platform Trust Technology) néven, amit a Windows 11 installer el is fogad TPM 2.0-nak. Viszont ez alapból általában ki van kapcsolva a BIOS-ban és az alaplapok a hw-es TPM modult keresik.
Átnéztem BIOS beállításokat és a Secure Boot bevolt kapcsolva, viszont OS Type alatt Other OS volt beállítva. Ezt át lehetett állítani Windows UEFI-re, nem tudom, hogy számít-e.
Még mélyebben turkálva egészen eldugva sikerült átállítani a TPM típusát is dTPM-ről PTT-re (Asus Prime 270-A alaplap). Elvileg ez a Intel PTT technológiát minden 6. és 7. generációs (Skylake, Kaby Lake) processzor támogatja, viszont hogy használható-e az függ az alaplaptól.A beállítások után elérhetővé vált a Windowsban a TPM és már nem is panaszkodott a Windows 11 telepítő a TPM 2.0 hiányára. A Windows 11 Update Assistent még mindig megállt nem kompatibilis számítógép hibával, s csak kilépés volt opció.
Viszont a letöltött ISO telepítő minden probléma nélkül frissített egy még régebben felrakott Win 11 21H2-t 24H2-re. Érdekes mód, már semmilyen kompatibilitási problémára nem hivatkozott.Én már azzal elégedett leszek, ha a feature/major updateket manuálisan, original ISO-ból (nem tiszta telepítéssel) fel lehet rakni. Szóval akinek ilyen CPU-ja van értelmes átnézni a BIOS a PTT beállításért, nekem eléggé el volt rejtve.
-
hapakj
őstag
válasz
King Unique #24545 üzenetére
így van. Abszolút frissen letöltött telepítő és ISO sem engedte. MS oldaláról az update assistant és az általa készített ISO.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG Ally Z1 Extreme 512GB SSD játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Gamer szék noblechairs LEGEND TX Szövet Antracit
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- Samsung Galaxy S25 Ultra 1TB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! MSI Crosshair 17 HX Gamer notebook - i7 14700HX 64GB RAM 1TB SSD RTX 4060 8GB WIN11
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest