Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz King Unique #18078 üzenetére

    Ezzel arra akarok célozni, hogy nem értem, mi szükség van lapozófájlra, egyetlenegy írás is lassítja a gépet, ha a nagyon lassú HDD-vel történik, hiszen az adat a ramon is keresztülmegy, másképp nem fog írni a hd sem, ráadásul ha a lassú (nálam 7000MB/sec a max, talán nem a legroszabb érték az utcában, de köze nincs a ram sebességhez) SSD-re íródik a gyors memória helyett:
    Szóval nézhetjük bárhonnan, még mindig időt vagy sebességet vesztünk.
    Jó, én nem érzem, szerintem néhány spéci tesztprogramon kívül mérni sem lehet, de ettől az elmélet még elmélet marad.
    A kérdést körüljárva nekifogtam buzerálni a gépet, ebből lett egy szelekítv indítás, majd egy komplett reinstall, ezért nem válaszoltam idáig, és hogy kerek legyen, most egy frissen a ms oldalról letöltött rendszer van fent (eddig megfelelt a spectre compact win11-is, minden ugyanaz, egy kamera stream, egy hd stream, két böngésző, 35+1 megnyitott ablakkal, de ne legyen támadható a tuningolt rendszer, amaz megelégedett 7GB rammal, ennel 10 kell ugyanarra, de van bőven, felőlem zabálhatja bármi.
    Nem nyúltam a lapozófájlhoz sem, egyelőre marad így, sem eszerint: [link] sem ezek szerint nem látom, hogy lenne a dolognak létjogosultsága, de természetesen ha bárki meg tud győzni, elfogadom, igaz mindig ugyanoda kanyarodunk vissza, ha éhes vagyok, eszek valamit, ha kifogy a dízel a kocsiból, megállok tankolni, ha kevés a ram, veszek még a gépbe..


    Hogy az ms meg mit javasol, hát inkább engedjük el, amit sokszor gondolnak, az néha minden, csak nem következetes, logikus, amit kiadnak az sokszor nem, vagy nem jól működő, szándékosan, vagy pongyolaságból gyengített...

    De természetesen várom azt a megerősítést, hogy a 7000MB/s sebességgel az ssd-mre írt, és 6000MB/s sebssséggel visszaolvasott adattal joban járok, mint a 12x-es sebességű rammal, valamint tök logikus-e önmagától 5GB plusz adni a 32GB-hoz, mikor 190GB szabad hely van a c meghajtón, a d meghajtót meg végképp nem is akarja használni, pedig azon is van még 140GB szabadon. De tényleg, élc, kifigurázás, elpoénkodás helyett érdekel, hogy hozzáértő szakemberek szerint ez így miért jó.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák