Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dtomi

    őstag

    Akkor egy kis leírást tartanék az élményeimről.

    Miután engem is elkezdett foglalkoztatni a tavaszal a víz alatti fotózás lehtősége nagyon sok tokot/gépet és ezek együttes kombinációit keresve az "összes" magyarországon kaphatót végignéztem.
    Sajnos meg kellett, hogy állapítsam a víz alatti fotózás DSLR-el csak az ikelite és hozzá hasonló tokok érnek valamit, a többit maximálisan automatán ill zárautomatán lehet használni.
    végülis úgy volt hogy visszavásárolom vagy veszek megin egy sony 828-as gépet és hozzá egy ikelite tokot a gépet megkapta volna fater, nyaranta meg nyomnám vele kölcsönbe.
    Mivel amatőr szinten búvárkodok, ruha profi ABC szettre nem kellett költeni. Végülis úgy alakult, hogy mielőtt beruháztam volna egy nagyon jó akciót kifogtam és kellemeset a hasznossal bnőmet megleptem egy kompakt géppel és hozzá egy vízlalatti tokkal Olympus FE-130 Irány az Adria!!!
    Első napot neoprén ruhában töltöttem a víz alatt 37 fok volt a levegő a víz is lehetett vagy 25. (picsamód sikerült megfáznom) És rá kellett jönnöm, hogy súly nélkül a sós vízbe ilyen expozíciós késés mellett igen nehéz dolgom lesz....
    Lett is!!!! minden létező dologba ami a kezem ügyébe került a víz alatt belekapaszkodtam, hogy lent tudjak maradni, viszont ki kellett fújni az összes levegőt mert különben a nálam nagyobb sziklák is elindultak velem fölfelé. Ezzel párosult az első napi megfázás és 5 percenként megtelt a pipám "anyaggal" ami nem folyt át a pipa szelepén és a víz is elég nehezen távozott belőle. Egész nap fel le fel le....
    3. napra sikerült a buvárkodást és a fotózást összehangolni, a 2 gigás kártya gyorsan tellett sajnos nem olyan eredményesen mint ahogy reméltem. Hiába van ugye az LCD-n élőkép a fentről érkező fény, és az LCD+ levegő+ tok átláthatatlan kámbót eredményez, az amúgy nagyon korrekt LCD-től. pontosan a vízszint és a gép függőleges síkja álltal bezárt 90° én pedig optikai tengelyre 180° fokban nézve láttam a kijelzőt úgy ahogyan azt a vízfelszín felett látnám. Az érdekes témák pedig álltalában a fenéken vannak, ezért neoprén ruha nélkül nem ajánlott a sünök között úszkálni.
    Azért sikerült 1-2 szép képet kattintani amolyan nyári nyaralós emlékképeket. Viszont hál' isten ezt nagyobb beruházás nélkül amit 1 év után valószínű nagy veszteséggel eladtam volna.
    Ha hazaérek teszek fel egy két jobban sikerült fotót.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

  • Dtomi

    őstag

    válasz Hydra SR #4 üzenetére

    Nem árt ha a víz kristálytiszta főleg DSLR-nél mivel az a legapróbb kis koszra ráfókuszáll a téma előtt. Nem sok hely van ahol M.o.-on hasznát lehetne venni ténylegesen egy vízalatti felszerelésnek. Bár azért nagyon sok elképzelésem van félvíz fél levegős témákról ahol nem számít annyira mi van a víz alatt viszont a perspektíva gyönyörű lenne.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

  • Dtomi

    őstag

    válasz Pompi #8 üzenetére

    Nem jó az fe-140??? A 130 jó fényviszonyok között szerintem tökéletes túristagép, nekem nagyon tetszett, főleg az idótáknak tervezett magyar menü ahol leírja mit is jelent egy portré kép ésatöbbi :B nekem nagyon tetszik, és a képminőségre sem panaszkodok ennyi pénzért.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Új hozzászólás Aktív témák