Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz dabgergo #723 üzenetére

    Egy érv mindenképpen az, hogy egyetlen DSLR szoftvere sem tökéletes filmezéshez alapból. Több olyan funkciót nem támogatnak, amire szükség volna, vagy nem úgy támogatják, ahogy kellene. Canon-hoz ott a Magic Lantern kiegészítés, ami hasít és megoldja ezeket a problémákat, befoltozza a lyukakat, de Nikonnál ez ilyen korrektül nem megoldott.

    Még egy érv, pl., hogy nekem a komoly méreteimnél fogva kötelező a kihajthatós LCD. Ez a Canonnál pont a számomra megfelelő típuson van rajta (egyéb paraméterek szempontjából), a Nikonnal ellentétben.

    A Canon minden fejlesztése az irányba mutat, hogy a videós részt erősítsék, a Nikon ilyen téren csak kullog utána. Az már egy másik kérdés, hogy ezek a fejlesztések mennyire jól használhatóak, vagy kinek mennyire van ezekre szüksége, mennyire használja ki ezeket. Ahogy látom, a Nikon a megapixel háborút akarja megnyerni, totálisan értelmetlenül szvsz., ahelyett, hogy értelmes, valóban használható és keresett fejlesztésekkel rukkolna elő. Csak, hogy egy példát említsek, amelyik gyártó előbb meg fogja tudni oldani a valódi(tehát nem a gagyi 650D-s megoldás!), szép, sima automatikus follow focus-t, az tutira élre fog törni a mezőnyben, mivel ez az egyik legnagyobb hátrányuk a DSLR-eknek a videokamerákkal szemben. Persze ML-el ez is orvosolható valamilyen szinten, de csak manuálisan. Ha valaki megoldja a motoros, zökkenőmentes zoomolás lehetőségét is, azé lesz a végső győzelem kb. :)

    Egyébként mikor nekem döntenem kellett, egyáltalán nem voltam elfogult. Azon voltam, hogy a rendelkezésre álló keretből a lehető legjobb kombinációt hozzam össze. Gyakorlatilag szinte az összes fellelhető sample videót és összehasonlítást, paramétereket, stb. megnéztem, töviről-hegyire mindent és egyértelműen a Canont "dobta ki a gép". Vitán felül - a számomra elérhető árkategóriában - a legfilmesebb képi hatást lehet elérni a megfelelő Canon dslr-ekkel, a többi márka gépei csak videózásra alkalmasak, arra viszont némelyikük kétség kívül nagyon és nem csak a Nikon gépek. Gépen itt váz+obi párost értek. Pl. a Pana új üdvöskéje is egészen tűrhető versenyző, az már másik kérdés, hogy semmiből nem vennék Panát már, mert köze nincs a régi nagy minőséghez, amit mondjuk 20 évvel ez előtt képviselt. Átgondolatlan, balfék termékeket dobtak piacra és megint az egyénieskedés ment, mint a Sony esetében is oly sokszor, totálisan értelmetlenül.

Új hozzászólás Aktív témák