Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RAZR_v3

    tag

    Üdv!
    Az mitől lehet, hogy az Ubuntu gond nélkül elindul, amikor a bekapcsológombbal bekapcsolom a laptopot, de egy sudo reboot esetén minden alkalommal "No bootable image found, notebook will be shutdown" üzenet fogad? :( Utána leáll a laptop és a bekapcsológombbal gond nélkül elindul az Ubuntu.
    Tanácsot szeretnék kérni, hogy hol keresgéljek a probléma megoldása érdekében. Előtte egy másik lemez volt a laptopban amire Linux Mint 19 volt telepítve, annál tökéletesen működött az újraindítás.

    Az alany egy régi HP Elitebook 8470p laptop, UEFI native mód van beállítva a BIOS-ban, secure boot és fast boot kikapcsolva, csak Xubuntu 22.04 lett rá telepítve, nem dualboot. Letöröltem már és egy Xubuntu 18.04-el is ugyanezt csinálja. Linux Mint 21 alatt szintén.

    [ Szerkesztve ]

  • RAZR_v3

    tag

    válasz ubyegon2 #40781 üzenetére

    Köszi a választ! Azóta van fejlemény.

    Legacy módban van a laptop, telepítettem rá Debiant teszt jelleggel. Fdisk azt írja, hogy disklabel type: dos.
    Eredmény: sudo reboot után "BootDevice Not Found. Please install an operating system on your hard disk" hibaüzenet fogad.
    Bekapcsológombbal betölt a GRUB és elindul a Debian sikeresen.

    Szerencsére Elitebook 8470p laptopban könnyű SSD-t cserélni, visszatettem bele azt a régi 250 GB-os SSD-t, amivel eddig használtam és működött vele UEFI módban is az újraindítás... Telepítettem most a régi SSD-re Debiant, Legacy mód, MBR. Tökéletesen működik a régi SSD-vel az újraindítás. :Y

Új hozzászólás Aktív témák