Hirdetés
-
PROHARDVER!

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
gregory91
senior tag
válasz
gyulank
#40408
üzenetére
Én meg ezerszer telepítettem már linuxot/grub-ot és még a windows telepítőjét is felismeri amit csak a iso-ból másoltam fel egy üres partícióra(és onnan telepítettem fel a windows-t a linux mellé).
Az hogy ezerszer leírtad,azok egyikében sem szerepelt a grub.cfg tartalma(meg egy lista a csatolt particiókról uuid-el dev/sda stb adattal).Így meg nehéz kihámozni hogy hol állt meg a boot.
"de indulásnál megállt initramfs-nél"
Ez az információ erősen a grub.cfg felé hajaz.Konkrétan akkor áll meg a initramfs-nél ha kernel utasításnál a root opció hibásan van megadva(eltérő UUID, hibásan hivatkozik az adott partícióra pl sda4 a sda5 helyett).Ha ezeket nem találja bootolásnál akkor búcsú ajándéként kapsz egy minimalista shell-t.
Windows esetében:Egyik ok hogy a windowsban kikellene kapcsolni a gyorsindítást mert így nem engedi felismerni(illetve a teljes kikapcsolást alkalmazni).
Lehetőségek:
1.BIOS boot listájában megnézni hogy a windows boot betöltője szerepel-e.
2.A windows recovery mód indításával a Folytatás gombra kattintva(Kilépés tovább a windows 11-re) talán képes lesz betölteni így a rendszert.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- PC Game Pass előfizetés
- ::::: HATALMAS LEÁRAZÁSOK! I JOGTISZTA MICROSOFT TERMÉKEK I 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I 10 ÉV GARANCIA ::::
- Keresem a Barkács Balázs Játékokat
- Fujitsu Lifebook A3510 Laptop
- BESZÁMÍTÁS! MSI Bravo 15 C7VF Gamer notebook - R7 7735HS 24GB DDR5 2TB SSD RTX 4060 8GB WIN11
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i7 10700 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 SUPER 8GB AeroCool Quantum Mesh 650W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3847, 100% Akkumulátor
- Xiaomi Redmi Note 13 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi



