Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz pinnacle #40824 üzenetére

    Igen, az a hiba, hogy én 64 bites csomagokat kreáltam, mert nekem ilyen rendszerem van és csak ilyet lehet. Akkor leírom az elkészítésének lépéseit:

    chmod +x ati-driver-installer-11-11-x86.x86_64.run
    ./ati-driver-installer-11-11-x86.x86_64.run --extract
    cd fglrx<nyomd meg a Tabot>
    sudo ./ati-installer.sh 8.91 --buildpkg Ubuntu/lucid

    A keletkező Debian csomagok közül azokat telepítsed amiket én is megadtam és úgy ahogy már leírtam.

    <-ƘƘ->

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz pinnacle #40824 üzenetére

    Lehet, hogy egy 64 bitest kellene feltenni talán? Nem hiába az a neve a két verziónak, hogy i386 és amd64 (intel-amd), más utasításkészletet használ a két gyártó és lehetséges (nem értek a dologhoz) hogy az ubuntu forráskódja eltér a két verzió esetében nem csak memória sávszélesség tekintetében.

    Tedd fel az amd64-es verziót.

    Más:

    Csak azért ugrottam be a topikba, hogy jelentsem, tegnap rendszerfrissítés során felkerült a legújabb kernel meg egy rakás javítás a 11.10-hez a gépemre (egyébként kb. két hetes lehet maga a frissítés, csak most kerültem vezetékes internet közelébe).

    A lényeg: működik minden, amire nekem szükségem van Ubuntu 11.10 alatt. Ez egy alap szintű irodai szerű felhasználást jelent sok kép és filmnézegetéssel, némi alapszintű programozással (html, css, java) vegyítve.

    Asus intel core i5-nvidia laptop, megy minden driver, nyomtató (samsung) is, külső monitor is megy megosztott asztallal (nem tükrözés, az eddig is ment), nvidia driver nélkül pedig megy a linux-hybridgraphics levelezőlistás srácoknak köszönhetően a dedikált és integrált videókártya közötti váltás és az nvidia mag lekapcsolása, amikor nem kell. Szóval akiknek nincsenek nagy vagy különleges igényeik, de újabb a rendszerük és nem akarnak szenvedni a driverekkel, kernelbe forgatással, azoknak jelzem, hogy a 11.10 úgy ahogy, de működik!

    Azért írtam ennyit és ilyen hosszan, hogy ne kössetek bele :D

Aktív témák