Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    Jövök már védeni a Unityt... :D

    Srácok, úgy tudom az Ubi azért még linux maradt, a maga testre szabhatóságával, pár kattintás vagy néhány sor beírása után visszarakhatod a gnome-ot, nem?

    Nekem pl. nagyon kényelmes a Unity, mert eddig a gnome bejáratott, saját képemre formált desktop szinte ugyanilyen volt. Egyszerre 3 rendszer használok és sokszor nem is a sajátomat, viszont bármelyikben megnyomom "ott azt a gombot" és elkezdem beírni mit akarok és kidobja, mint a google. Na ennél mi a kényelmesebb? A saját kis desktopunk. MI ezzel a baj? Az, hogy túlságosan értünk a dologhoz és van egy 2002 (vagy korábbi dátum!) óta belakott, kialakított kényelmes kis rendszerünk, ami tetszik nekünk, mert sok része saját buhera, a szívünkhöz nőtt. Ó, mennyit pöcsöltem én is, hogy úgy meg így nézzen ki, meg ilyen indikátor, olyan status bar, téma, ikon, rss, logó!

    Aztán szeptemberben eldöntöttem, hogy inkább addig is olvasok valamit vagy játszok és minimálisan bolygatom a desktopot... Elkezdtem használni a windows alatt windows gomb gépelést, Ubiban az alt+F2-t és nem idegesít, ha elcsúsznak az ikonok, vagy ha nem frissít a 4. merevlemez hőmérséklet visszajelzője. Röviden: átlag felhasználóvá avanzsáltam.

    Miért kell ezt így a szátokba rágni? Azért, hogy ne vitatkozzatok már két témát összekerve egymással feleslegesen.

    A első kérdés az volt, hogy jó -e a Unity (mármint nektek, nekünk) a második pedig, hogy mennyire népszerű. Az elsőre ott a válasz fentebb.

    A másodikról: A nép, még linux esetében is az átlag felhasználó, aki felrakja és használja, nem pedig fetisizálja. A 200 milliós tábor pedig hamarosan igaz lehet, ugyanis afrikába nem alulról jövően valósítják meg az info beáramlást, terjedést, mint anno Kínában, hanem nagy szervezetek "viszik" szinte szó szerint a netet és hozzá a vasat szegény csóró afrikaiaknak és a vasakon nem windows 8 vagy iOroszlán lesz hanem valami használható, könnyen tanulható linux. A mikrofos mindeközben igyekszik a kalózpéldányok eltüntetésén és Kínában, ahol azért mégis van befolyása az államnak és a törvényeknek lehet valami eredménye is ennek, attól függ mit (mennyit) kapnak a vezetők. Ott se fognak pénzt adni winfosért, ha van valami használható ingyen.

    Egyértelmű azonban, hogy egyikből (kinézet, használhatóság) következik a másik (népszerűség). Viszont, mint írtam, használható az, csak egy másfajta élménnyel és hozzáállással, mint amit mi, infobenszülöttek windows 3.1 meg DOS óta hozunk magunkkal.

    'stenem, mennyit írtam, feleslegesen....

    [ Szerkesztve ]

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz hads #36705 üzenetére

    Leellenőrizted, hogy az ISO fájl hibátlan -e kiírva? (verify)

    Nekem a rosszul kiírt rendszertelepítő csinált ilyet.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz hads #36708 üzenetére

    Nem kell újat írni, csak megnézni, hogy jól van-e kiírva! Valamint lehet, hogy semmi köze a problémához és a gépeddel van valami vagy ki tudja? Én nem :D Vannak itt okos emberek és segítenek majd, reméljük :D

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz F34R #36713 üzenetére

    Tudom, azt reméltem kiderül a szövegből :D

    ntomka: visszalépésnek élünk meg mindent, ami tanulással jár, márpedig egy új felület vagy metódus ezt eredményezi. Emlékszem milyen gáz volt, amikor apache2 lett és máshol voltak a könyvtárak alapból, mennyit szívtam vele... de az alapjai viszont jobbak lettek, mint a réginek, kevesebbet eszik a RAMból, így meg kellett tanulni. Aki nem képes tanulásra és visszalépésként éli azt hívják megkövesedettnek vagy megkérgesedettnek és egyik sem pozitív jelző :D

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz pinnacle #40824 üzenetére

    Lehet, hogy egy 64 bitest kellene feltenni talán? Nem hiába az a neve a két verziónak, hogy i386 és amd64 (intel-amd), más utasításkészletet használ a két gyártó és lehetséges (nem értek a dologhoz) hogy az ubuntu forráskódja eltér a két verzió esetében nem csak memória sávszélesség tekintetében.

    Tedd fel az amd64-es verziót.

    Más:

    Csak azért ugrottam be a topikba, hogy jelentsem, tegnap rendszerfrissítés során felkerült a legújabb kernel meg egy rakás javítás a 11.10-hez a gépemre (egyébként kb. két hetes lehet maga a frissítés, csak most kerültem vezetékes internet közelébe).

    A lényeg: működik minden, amire nekem szükségem van Ubuntu 11.10 alatt. Ez egy alap szintű irodai szerű felhasználást jelent sok kép és filmnézegetéssel, némi alapszintű programozással (html, css, java) vegyítve.

    Asus intel core i5-nvidia laptop, megy minden driver, nyomtató (samsung) is, külső monitor is megy megosztott asztallal (nem tükrözés, az eddig is ment), nvidia driver nélkül pedig megy a linux-hybridgraphics levelezőlistás srácoknak köszönhetően a dedikált és integrált videókártya közötti váltás és az nvidia mag lekapcsolása, amikor nem kell. Szóval akiknek nincsenek nagy vagy különleges igényeik, de újabb a rendszerük és nem akarnak szenvedni a driverekkel, kernelbe forgatással, azoknak jelzem, hogy a 11.10 úgy ahogy, de működik!

    Azért írtam ennyit és ilyen hosszan, hogy ne kössetek bele :D

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz floatr #40832 üzenetére

    Az ilyenre szokták azt írni, hogy "nem mappából adom, hanem konzolból/terminálból!"

    Ja, ha valakinek kell segítség megoldani az nvidia grafikus mag tiltását (hűtés+energiaspórolás miatt) amit windowsban az Optimus csinál, az szóljon bátran, most még emlékszem mit csináltam :D

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz floatr #40837 üzenetére

    Én is azon gondolkodom itt magamban, hogy amin aag és Kendek vitatkozik az tárgytalan, ha debian csomagokról van szó, vagy git kódról... Van installer és 3 kattintás én nem is emlékszem mikor telepítettem utóljára .deb-et terminálból. (pont a mappakeresés miatt)

    Az ilyen vitát nem lehet partvonalról szemlélni, mert parttalan. Belekevernek mindent és mindenkit, ugyanis gépi kód színezetű vallásháború....

    Farigcsálást kikérem magamnak, Én csak teszteltem! (: Most, hogy készen lett, leiratkoztam a lev.listáról is :D Van kétféle megoldás is, felhasználási módja válogatja, hogy kinek melyik jobb, nálam elegendő az egyszerűbb, Vér istván is tudná telepíteni egy git kódot kell felrakni meg csináltam hozzá egy automatikus indítót...

    [ Szerkesztve ]

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz RBJ #40838 üzenetére

    Tudd meg, hogy az "elvileg telepítendő dolog" melyiket fogja használni: qt3 vagy qt4. Egyébként ha rám hallgatsz felteszed mindkettőt. NEm értek abszolut a dologhoz, de hidd el, hogy sok gépeléstől megóvod magadat, de majd a kiműveltebb topiklakók segítenek rendesen és görnyedhetsz a terminálon... :D

    Kendek: Valdd be, hogy nem ezen az egy kis apróságon megy a vita, hanem a zárt és nyílt rendszer között. Ahányszor felnézek ide, hogy segítséget kérjek tőletek, mindig megy a veszekedés, aag szidja a linuxot, a többiek a windowst és kb mindenkinek igaza van a tények tekintetében, melyeket mint fegyvereket bevetettek a háborúban. Egyébként ezzel nincs semmi baj, az ellentétek ütközésésből mindig jó és nagy dolgok születnek, lásd Univerzum, ha minden igaz ;)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák

Hirdetés