Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jarvis

    tag

    válasz enemy107 #41168 üzenetére

    Mint mondtam új vagyok így nekem nem minden érthető abból amit mondtál.
    A procim 1.225V-ot kap, ezt kapta eddig is amíg autómatán volt. De most átraktam manuálisra.

    Bár olvastam hogy másnak is van ezzel az alaplappal gondja ilyen téren, de csakis olyannak akinek úgyanúgy mint nekem, csak 1333-on megy az FSB gyárilag. Viszont akinek Core 2 Exreme-je van 1600-as FSB-ve, annak simánt ment ezen a lapon az 1600-as ram is.

    Hogyérted hogy visszábosztani 800Mhz-re? Igazából 2-3 opció közül választhatok hogy milyenre rakom annak a függvényében hogy hogy változik a proci FSB-je és hogy mire van belőve a "Strap FSB to MCH", ez a másik dolog hogy foglalmam sincs mi ez. Lehet benne választani 800, 1066, 1600 közül. Nekem 1600-on van.

    Más forumokon azt olvastam hogy ezt a procit fel tudta sok ember húzni 3.5Ghz-re fesz változtatás nélkül.
    Ezzel nem is lenne gond, mert jó lenne nekem úgy is, viszont a ramomat nem tudom olyanra beállítani.
    Mert ha ennyire felrakom az már 1550Mhz körül lenne, de mint tudjuk ezt a gép valamiért nem szereti.
    Ha a "Strap"-ot átrakom pl 1066-ra akkor még az 1333-at sem éri el a ramom az meg túlhúzott procinál sztem szégyen. Tehát ha lenne módja hogy manuálisan beállítsam a ramot 1333-ra, vagy max 1440-ig ahogy most is megy a gép, úgy hogy a procit feljebb tudom húzni 3.5-re az jó lenne.

    Különben mit ad az a CPU FSB vagy Core Ratio?? 6-9 ig állíthatom 0,5-ösöl emeléssel.

Új hozzászólás Aktív témák