Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz pilóta #42 üzenetére

    Hogy hosszú távon miként hatnak, az erős jövendölés kategória. Legfeljebb várakozásokról beszélhetünk, nem tuti megvalósuló szenáriókról.
    Ráadásul ez esetben nagyon nem mellékes, hogy a világban energiaéhség van.
    A lényeg a lényeg: hogy én egyik tuti állításra se ülnék fel 100%-osan.
    Ahogy a nyugat kezében vannak szankciós lehetőségek, úgy orosz kézben is vannak lehetőségek. Az energiahordozók mellett pl. gabonában, napraforgó olajban is meghatározó szerepe van a világpiacon, és még tuti jó pár területen...
    Jól láthatóan olyan helyzetbe kényszerültek a konfliktusban és háborúban résztvevő felek, hogy szankciók ide vagy oda, az érdeksérelmek miatt nem fogja egyik oldal sem feladni a jelenlegi állapot fenntartását, amíg el nem ér egy számára kényelmes/elfogadható állapotot, úgyhogy szankciók ide vagy oda, valójában nem azon a területen érvényesítenek érdeket, ami miatt szánták, nevezetesen a háború csillapítására, befejezésére mert az az érdeksérelem magasabb prioritás, mint akár egy gazdasági visszaesés. És így vagy úgy, de ez durva csúsztatása a nyugati kommunikációban. Az UA nyugati támogatások mértéke is reprezentálja, hogy a valóságban tartanak az RU válaszlépésektől. Ezért csak apró lépésenként növelik azt.
    De, hogy on topik is legyen. A huwaei elleni szankciók is milyen reakciókat vált kit? Erősebben rágyúrnak a technológiai fejlesztésekre a kínaiak. Azt pedig csak az idő dönti el, hogy a szankciókra adott válaszok hosszú távon a szankcionált felet gyengítik vagy erősítik. Azt csak a szankcionált fél sikeres, kevésbé sikeres válaszai döntik el és nem pedig a szankcionálás ténye.
    Emlékeim szerint pl. a huawei piacvesztése nem épp a nyugati érdekcsoporthoz köthető brandekhez vándorolt át. Ráadásként az eddig is érvényben lévő és tovább erősített chipkorlátozások pedig erősítik kína technológiai fejlesztését.

    Na, én majd akkor fogok tapsolni, mikor hideg és fegyveres háborúk helyett majd azt látom a nagyhatalmaknál, hogy inkább kezet nyújtanak egymásnak, mint inkább a konfliktusos helyzeteket fenntartják. A szankcionálást is nagyon sok esetben ilyen eszközként használják, ami nem épp felvilágosult színvonal...

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák