Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boglya

    senior tag

    Sziasztok! Létszi segítsetek, van egy kis problémáml. Ma vettem egy 500-as coolink tápot (AP-550X), a régi tápom egy 400-as chieftek, 20 pines tápcsatival amit átalakítóval dugtam az alaplapra + a 4 tűs csatiját is bedugtam, így néha fagyogatott meg újraindult a gép. Ez a coolink már alapból 24 tűs csatlakozóval van, de nincs 4 tűs csatija, helyette van 6 és 8 pines, amiket viszont sehova se lehet dugni. Ha a 24 tűs csati bent van, a gép felbőg... aztán meg is hal. Adtak egy átalakítót a táphoz, amivel a 8 és a 24 pines csatit át lehet alakítani 20-as és 4-esre. Ha így dugom be a gépbe, akkor nem áll le,viszont a videokártya hűtője nem bőg fel és a monitor meg se nyikkan, magyarán egy pillanatra se kapott jelet.(azt meg nem tudom, h ha 20-ast dugok 24-esbe,akkor melyik oldalon hagyjak lukakat, hiszen mindegyik mást jelent). Most akkor rossz a táp, vagy a 8 pines csatlakozó felét kell a 4-esbe dugni vagy mi?
    A másik, tudom elég gagyi kérdés, de mindkét tápon van egy csatlakozó, ami az alaplapi hűtőcsatlakozóba illeszkedik (3 kis tűvel). Ez mire jó? Innen veszi fel a táp az áramot a hűtőjének? Amikor a táp adja az áramot az alaplapnak? Hogy van ez? Csak mert idáig ez sehova se volt bedugva...

Új hozzászólás Aktív témák