- Milyen notebookot vegyek?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Szomorú jövőt vetít előre a dedikált GPU-knak a Jon Peddie Research
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- TCL LCD és LED TV-k
- Autós kamerák
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- VR topik
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
-
PROHARDVER!
Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.
Új hozzászólás Aktív témák
-
arpad.attila
csendes tag
-
ans
aktív tag
válasz
szalas #14612 üzenetére
Korábban én is kutakodtam a témában, igazából a J és a K órákat egyszer valaki összehasonlította és levonta az általad említett különbségeket.
Olvastam valahol, hogy ezt a Seiko soha nem erősítette meg, de nem is cáfolta, csak annyit mondtak, hogy a két típus eltérő értékesítési csatornákon kerül forgalomba.
Mindenesetre az az általános vélekedés, hogy minőségbeli különbség nincsen.
-
apralatti
csendes tag
válasz
szalas #14068 üzenetére
DJ02002B
Tegnap írtam a Tutu Óraszalonnak. Még nem kapható Magyarországon, viszonylag még új, a hivatalos weboldalon is a New jelzés szerepel a képe felett.
EV0S003B
Nekem is nagyon tetszik. Egyszerű, letisztult, könnyen leolvasható és elegáns számlap. Alapból kedvelem a legendás 3 mutatós megoldású órákat. A dátum és a nap kijelzés elhelyezkedése meg különösen tetszik.
Bizony vannak hiányosságok az órás weboldalakon, ami a képeket illeti, de google segít. Ha tetszik valami, minden képet megnézek róla és videót is keresek, ami jobban visszaadhatja az igazi hangulatát az óráknak.
Valamikor láttam egy videót, Japánban egyes weboldalakon virtuálisan is fel lehet próbálni az órákat. Kiválasztod a neked tetsző darabot, közben a webkamera felvesz téged, és a mellékelt progi odavarázsolja a képernyőn látható kezedre az órát.
Itt is van egy, de ez Tissot-os:
ORIENT Cal.469 Limited Edition
Fent van a hivatalos weboldalon.
-
norbertb88
tag
válasz
szalas #14069 üzenetére
Én is jobban preferálom a svájci óramárkákat mint a japánokat.
Nem gondolom, hogy mondjuk egy 100.000-es Tissot vagy Certina jobb lenne mint egy ugyanennyibe kerülő citizen vagy seiko.
DE! Van bennem egy kis sznobság és ha már óra akkor svájci, ha bicska akkor svájci, ha csoki, akkor belga v svájci (vagy hersheys....hmmmm imádom), ha auto akkor német [vagy svéd (bár olyan már nincs)], ha város akkor new york, macbook, iphone, ipad, stb. és el nem tudnám képzelni, h ne orvos legyen belölem, hanem valami más!
Viszonylag sokat költök a megjelenésemre is, szeretem az egyszerű, visszafogott, de nagyon igényes, drága holmikat (tommy hilfiger).Nincs ezen mit szépíteni.....SZNOB vagyok!
Ezért nem vennék soha japán órát, mert úgyis találnék rá svájci alternatívát és akkor már úgyis azt venném!
Lehet Bandus is hasonló okok miatt preferálja jobban a svájci márkákat....
-
bencze
senior tag
válasz
szalas #14038 üzenetére
Én elég sokat nézelődtem mostanában és én is japán mellett döntöttem. Elég jó választék van mindenféle árkategóriában és azt hiszem, kisebb a sznob felár.
Nekem az Orientben az tetszett, hogy elég széles a design választék. Nálam az eredmény egy orient mako xl és egy seiko monster lett, mivel nem tudtam eldönteni melyik maradjon, mindkettő tetszett a maga nemében. Valami okból kifolyólag olcsóbban megtaláltam itthon mindkettőt (garancia, számla) mint az amerikai amazonon ami azért nagy szó (habár a monstert használtan vettem tengeren túlról).
Ha több pénzem lenne akkor egy orient star GMT kéne, az sztem elegáns is meg minden, de az sok pénz.
Azt mondanám sok sikert és elsősorban design alapján válassz mert adott árkategóriában kétlem, hogy lenne bármiféle jelentősebb minőségbeli különbség (és az is inkább modellek közt mint márka alapján).
Én pl még a seiko sumo-kat nézegettem, az egy fokkal jobb szerkezet kell legyen elvileg az alapnál, persze az ára is magasabb. De ebben a kategóriában az orient revolver is tetszetős:
http://www.seiyajapan.com/product/O-WZ0351FD/ORIENT-STAR-Automatic-200M-Diver-WZ0351FD.html -
válasz
szalas #14038 üzenetére
azt vedd, amelyik tetszik
ez ilyne egyszerű. a megbízható, jó márkák közül nem fogsz melléfogni egyikkel sem.
én például biztosan nem vennék japánt, inkább gyűjtenék még svájcira egy ideig, és vennék egy ilyet mondjuk: [link] (ez 150k, de szerintem Jung Tominál akár 100k körüli áron is hozzá lehet férni, ha szerencséd van) de ez teljesen egyéni preferencia és értékrend kérdése
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban tilos hozzászólásokban hirdetni!
Használjátok Hardveraprót erre!
A hirdetések linkjének megosztása is tilos!
- Doctor Who (2005)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen notebookot vegyek?
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Nintendo Switch 2
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Hálózati / IP kamera
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Yettel topik
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- További aktív témák...
- 120 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- Samsung Galaxy A23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- 119 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!) (ELKELT)
- Samsung Galaxy S23 Ultra 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged