Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fifferfiffer

    kezdő

    válasz lacos001 #231 üzenetére

    Meg kell nézni mit tud ad az 5g telefonnal, nalam az 5g 15mbit, neha emeleten ablakon kívül tartva a telefont 30mbit le, 3mbit fel, az 5km re lévő varosban 80/40mbit, a starlink 150/100

    Ha gyors az 5g akkor az jobb választás, de ha kell hozza külső antenna meg 5g router az eleg draga, 500eur újonan ha minden egybe megoldast veszel, vagy magadnak mezel külön antennat es routert abbol a minőségi megoldas 1000eur.
    Nekem Írországban ingyen adtak egy 500eur külső ZTE antennat ami kicsi, falon at kell vezetni a lan kábelt, POE tapot kapot lan kabelen, es ezt 2 ev után meg ia tarthatom, 750/150 tud.

    Ha az 5g vagy vezetékes net sokszor kimarad a szolgáltato miatt a starlink akkor is mukodni fog.

    Összesegeben a legjobb ha van gyors 5g es a szolgáltato ad külső antennat, ezekben a router rögtön ott van az antenna mögött igy nem veszik el a jel a vezeteken, a starlink is igy van tervezve, es ha magadnak akarsz külső 5g antennat vennni ami csak egy antenna es router is kell hozzá akkor a poynting cegnek van olyan antenna ja amibe belefer a router, ha szetvalasztos a az antennat akar csak 1 vagy 2 meter vezetekkel el fog veszni az 5g jel

  • válasz lacos001 #231 üzenetére

    Én problémamentesen Counter-Strike-ozok Starlinken esténként mostanában, ezt tudom róla mondani. Casual játékra elég, mint azt előre sejtettem. Az 5G biztosan jobb ping tekintetében, meg feltöltési sebességben is (legalábbis jobbnak kellene lennie), ha az szempont. A Starlink menő, de csak ott, ahol tényleg nincs más szvsz. 5G ellenében nem választanám, ha lenne lehetőségem még akkor se, ha jóval nagyobb a letöltési sebessége - nekem átlag 300mbps, de 100-zal is elégedett lennék.

Új hozzászólás Aktív témák