Hirdetés
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- PCI Express 7.0 – Brutális sebesség, de minek?
- Fujifilm X
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen cserélhető objektíves gépet?
- CPU léghűtés kibeszélő
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Apple MacBook
Aktív témák
-
Dzsekó
addikt
Megkérdeztem havert, aki többet tudot mondani.
Tényleg lefelé számol, kivéve a hőfokot :). És a worst elvileg a vinyón legrosszabb mért érték. Azaz az Ultra ATA CRC Error 1 azt jelenti, hogy 1szer volt rossz kábelre rádugva, és most 200, azaz jó (aida). Viszont az ADAT mező tényleg csak egy ''viszonyszám'' (lásd bazi nagy számok is pl.), amiből meghatározza az értéket.
Tehát a Reallocated Sector Count ADAT 1, az azt jelenti, hogy volt valami gikszer valamikor, de ez elhanyagolható, ezért az ÉRTÉK 100 (%). Ha az ADAT lesz 5 vagy 10, akkor lehet hogy az ÉRTÉK lemegy 99-98 (%)-ra. És akkor a legrosszabb is lemenne 99-98 (%)-ra, mert akkor ez lesz az eddigi legrosszabb.
Ami még az ADAT mezőt illeti, jó dolog, hogy ott van, mert sokkal pontosabban meg lehet mondani a vinyó állapotát. Pl: lásd fent. Ha nem lenne kiírva az adat mező, akkor 100-100, és abban a tudatban van az ember, hogy minden oké.
Pedig egy ici-pici dolog volt, mert gyárilag újonnan ez az adat mező 0.
Szerintem az ADAT mezőben az 1 pontosan azt jelenti, hogy 1 darab bad sector volt, amit letiltott, és egy letiltott jót pedig feloldott helyette. De ez a kis meghibásodás légyfing a GB-hoz képest ezért 100%-os a vinyó. nálam meg amikor 4-ről 5-re nőtt az ADAT formázás után, akkor is még bőven jó volt a vinyó (de szaporodott, tehát ez nem elhanyagolható már).
Powerwade figyeld azt az 1-et, nehogy szaporodjon!
Az ATA CRC Error-nál pedig valószínű 845 bithiba történt, ami már elegendő az 1 legrosszabb érték eléréséhez, de ez csak időleges volt, most jó kábelen lóg a vinyó (mert 200 az ÉRTÉK). Tehát az Aida állapította meg jól, a többi progi, pedig beriasztott egy múltban történt hibára.. Per-pill jó a vinyó.
mr_ricsi: bólogass lécci sűrűn! :))
Üdv:
Dzsekó
Aktív témák
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Kételkedsz még a Marathonban? Nézz meg egy teljes kört!
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Windows 10
- PCI Express 7.0 – Brutális sebesség, de minek?
- BestBuy topik
- VGA kibeszélő offtopik
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Fujifilm X
- További aktív témák...
- ÚJ Razer Kraken V4 Pro gamer fejhallgató
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 16 M1 Max 32GB RAM 1TB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 6700 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Ingyen elvihető hibás/törött TV/monitor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


