Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ontheground

    tag

    válasz ontheground #592 üzenetére

    A system/etc-ben levő init.sh arra is jó, hogy azokat a partíciókat, amelyeket a Phoenix OS nem rakott be automata csatolásra, de számunkra fontosak lennének, mi felcsatoljuk a storage/diskx mappákba, automatikusan, induláskor. Nálam ez pl így néz ki:
    function do_bootcomplete()
    {
    init_cpu_governor

    mount -o rw -t ext4 /dev/block/sdb3 /storage/disk0
    mount -o ro -t ext4 /dev/block/sdb2 /storage/disk1
    ntfs-3g -o ro /dev/block/sda2 /storage/disk2
    ntfs-3g -o ro /dev/block/sda3 /storage/disk3
    ntfs-3g -o ro /dev/block/sda4 /storage/disk4

    Itt a mount valamivel kevesebb opciót ismer, mint egy rendes asztali Linuxban, de ro(csak olvasható) meg rw(írható-olvasható) biztosan van, a többit meg elég, ha defaultra állítja automatikusan a háttérben.
    A -t kapcsolóval jelölni kell, milyen fájlrendszer van az adott partíción, itt vfat, ext4, ext3...stb használható.
    Belső meghajtók esetén minden esetben a /dev/block/xxxx lesz az eszköz. A /storage/diskx -ek aláérdemes csatolni, ezek direkt erre vannak fenntartva. A parancsokat a CTRL-ALT-F1/CTRL-ALT-F7-es root shellben is ki lehet próbálni. Lecsatolni partíciót az umount /storage/diskx parancsokkal lehet(NTFS-t is).
    NTFS partíciókat én csak a fenti ntfs-3g paranccsal tudtam csatolni, sima mount-tal nem. A ro és az rw itt is ugyanazt jelenti.
    Amit nem feltétlenül kell írni, mert pl. csak zenék/filmek vannak rajta, érdemes csak olvashatóra(ro) felcsatolni.
    Különösen igaz ez NTFS esetén, mert bár ma már biztonságos az NTFS írás Linux alapú rendszereken is, mint pl. az Android is, sosem lehet tudni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák