Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ontheground

    tag

    válasz Somatom #585 üzenetére

    Köszi az instrukciókat. Én valahogy Ext4-re szeretném majd összehozni grub-bal, de ez még a jövő zenéje.

  • ontheground

    tag

    Köszi az infokat. Az sfs nem a sqashfs image-ek kiterjesztése? Akkor ezek szerint abba ment?

    Amúgy a következőképp néz ki a gépem:

    1. winyó: 1TB SATA WD BLUE:
    MBR, mind elsődleges, mind NTFS
    1. partíció 100MB WIN BOOT
    2. partíció 50GB WIN7
    3. partíció 50GB WINXP
    4. partíció maradék tárhely

    80GB SAMSUNG SATA
    MBR, benne a GRUB
    1. partíció, 30GB elsődleges, EXT4: Xubuntu féleség (Linux Lite 4.2) 18.04 ROOT, GRUB config mappa
    2. partíció, 4xGB elsődleges, EXT4: /HOME

    A windowsokat BCD-vel töltöm be, ha nincs Linuxos winyó a gépben, ha van, GRUB-bal.

    Illetve van egy 80-as IDE winyóm, ezen van most egys 24 GB-os elsődleges EXT4, meg a többin egy EXT3(amit lehet az Android nem is ismer, lehet megformázom ezt is EXT4-nek).
    Kiírtam újraírható DVD-re a 64-es UEFI képes Remix OS-t, lehúztam a winyókat, kivéve az IDE-t, átszerkesztettem a boot entryt a DVD indulásakor, az INSTALL=1 hozzáadásával, nem ismerte meg az IDE winyót.
    Viszont túljártam az eszén, van egy jó kis kínai óccó notebook IDE/ sima IDE/SATA - USB átalakítóm, így felment az Android a 24 GB-s partícióra, ezt már arról írom Chrtome alól :) Mások tapasztalatai alapján azt hittem, lassab lesz a rendszer winyón, de nem vészes, pedig nem egy erőmű ez a gép, 4GB DDR2, NVIDIA 8400GS, P35 chipset. A C2D E8400-as procin mérgelődött kicsit induláskor, hogy nem ismeri, lehet megpróbálom majd a 32-es változatot is.

    Majd megpróbálok behegeszteni neki egy boot entry-t a 80-as SAMSUNG-on levő GRUB-ba, akkor szerintem menni fog alaplapi IDE-vel is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • ontheground

    tag

    válasz Somatom #589 üzenetére

    Jó kis mini PC :) Ha jól értem, akkor nálad NTFS-en van a Remix OS? Én direkt EXT4-re raktam, volt ugye Linuxom amúgy is, meg én a Linuxos NTFS driverekben még mindig nem bízok 100%-ban.

    Közben elköszöntem a Remix OS-től, sok volt a tearing meg a random fagyás a 32 bitessel még jobban, mint a 64 bitessel.
    Viszont áttértem Phoenix OS-re, sajnos a 3-as, 64 bites UEFI képes verzió nálam nem működik, így maradt az 1.5-ös verzió belőle, ez egy Android 5.1.1.
    Ebben nincs annyi optimalizáció, mint a Remix OS-ben, de stabilabban működik nálam. Voltak ezzel is gondok, mindent a nyelvbeállító képernyővel kezdett, de csak annyi volt, hogy kellett neki egy üres /data mappa a kernel-t meg a system.img-t is tartalmazó mappába, ahova tudja menteni a dolgokat.
    A Chrome nem igazán akart rá felmenni, a Google Play szolgáltatások frissítését hiányolta, de találtam hozzá egy Gappsv51.zip csomagot meg egy Android PC Toolbox nevezetű win-es progit, amivel betehető az image-be, így fel bírtam utána rakni a legfrissebb Chromium-ot. Ugyanezzel a Toolbox-szal felrakható az Exposed Framework is. Play áruház van alapból, megy is, sőt Root is van, azt a Beállítások/A Táblagépről menüben a Build szám kattintgatása után a Beállítások/ Fejlesztői lehetőségeknél lehet bekapcsolni, úgy nézem, sima SuperSu-val van megoldva.
    Most egy EXT4 partíción csücsül az egész rendszer+data egy sima IDE winyón, de csak USB átalakítós boot-tal megy, nem is fog menni másképp, mert a Marvell IDE vezérlőm kernel modulja nincs benne a kernel image-ben.
    Mondjuk valahogy bele lehetne hegeszteni, ennek még utánanézek, hiszen a Linux-Lite-om kezeli a winyót a gépben is szépen, tehát a Marvell kernelmodul létezik, csak lehet kernelt kéne forgatni.

    A 32 bites Remix OS egyébként csinált a winyóra egy GRUB v1 bootloadert(a 64-es UEFI-s Remix-nek ez nem sikerült, gondolom az UEFI-s volta miatt), azzal tudom indítani magában a PhoenixOS rendszert is(csak a fájljait másoltam ki az ISO-ból a /phoenix mappába, meg talán a system.sfs-t kellett kicsomagolni unsquashfs-el), vagy ha benn van a Linux-os winyóm is, akkor azzal, annak GRUB v2-jébe is csináltam boot entry-t :)

    SD videókat is szépen viszi VLC-vel, nagyobbal még nem próbáltam, először a hang gondjaimat kellene még megoldanom. Konkrétan ebben a gépben egy Soundblaster Live 5.1 van, van is hang, szép tiszta akadásmentes lenne, csak van alatta egy alap sistergés.
    Most vagy a bemenetek nincsenek megfelelően némítva az Android által, vagy a gépben levő régi analóg TV kártyámból veszi a zajt a cucc. Sima fehérzaj, mint amikor a rádió sistereg.
    Nem tudom, de vannak konfigfájlok a system.img /usr/share/alsa alatt, illetve a /etc-ben is, majd egyszer lehet nekiállok meghegeszteni a dolgokat.

    Egy tanács, ha valaki Phoenix OS 32bites használatára adná a fejét: Én sok felesleges cumót le szoktam jegelni Android-ban telón is, plusz le szoktam lőni a felesleges szolgáltatásokat is, így még a százezer éves bontószökevény Samsung Galaxy Mini-m is használható még ma is telefonként pl.
    Itt is majdnem minden gyári bloat-tól meg lehet szabadulni, viszont van egy CZStatisticsProvider.apk nevű gyári app, amit tilos lejegelni. Jegelés után folyamatosan leáll és újraindul a SystemUI, lehet újrarakni a cuccot. Ezt vagy 3x megszívtam, mire kiderült, hogy ez a ludas.

    [ Szerkesztve ]

  • ontheground

    tag

    Bocs, tényleg írtad, csak nem figyeltem az utolsó hozzászólásomban.
    Remix-Phoenix favirázáloshoz meg, kinek ez működik stabilabban, kinek az. Nekem sajna az utóbbi, pedig a Remix-ben voltak egész jó custom beállítások is (pl. az egér görgőjére vonatkozó).

    Közben sikerült megoldanom a hang sistergés problémát is véglegesen. Itt hagynám a megoldást, hátha hasznos lesz másnak is:
    A Phoenix OS-ben(de szerintem Remix OS-ben is) egy a /system/etc-ben található init.sh fájlban vannak a központi indításkezelő bejegyzések. Ez, ha Ext4-en van a Phoenix OS-ünk, illetve a /data partíció is mappában és nem Data.img/Data.sfs fájlban akkor root joggal biztosan hozzáférhető, módosítható, egyéb megoldással telepítve nem biztos.
    Ebben a fájlban van egy "function do_bootcomplete()" függvény amiben a hangrendszer szabályzóinak beállításai megtörténnek, miután feláll a rendszer. Root jog szükséges a szerkesztéséhez
    Nálam a "PCM" nevű hangforrás túlvezérlése, illetve a "Capture" hangforrás bekapcsoltsága okozta a fehérzaj sistergést.
    A PCM hangerő értéke 0-31 tartományon belül mozoghat, ezt vettem le 31-ről 24-re, illetve a "Capture" bemenet hangerő értéke lekerült 100-ról 0-ra, ehhez a következő két parancsot kellett beilleszteni az init.sh fájl "function do_bootcomplete()" szekciójába:

    alsa_amixer sset 'Capture' '0'
    alsa_amixer sset 'PCM' '24'

    A kész helyén a kód:

    # [ -d /proc/asound/card0 ] || modprobe snd-dummy
    for c in $(grep '\[.*\]' /proc/asound/cards | awk '{print $1}'); do
    f=/system/etc/alsa/$(cat /proc/asound/card$c/id).state
    if [ -e $f ]; then
    alsa_ctl -f $f restore $c
    alsa_amixer sset 'Capture' '0'
    alsa_amixer sset 'PCM' '24'
    else
    alsa_ctl init $c
    alsa_amixer -c $c set Master on
    alsa_amixer -c $c set Master 100%
    alsa_amixer -c $c set Headphone on
    alsa_amixer -c $c set Headphone 100%
    alsa_amixer -c $c set Speaker 0dB
    alsa_amixer -c $c set Capture 100%
    alsa_amixer -c $c set Capture cap
    alsa_amixer -c $c set PCM 100% unmute
    alsa_amixer -c $c set ADC 0dB
    alsa_amixer -c $c set SPO unmute
    alsa_amixer -c $c set 'Mic Boost' 3
    alsa_amixer -c $c set 'Internal Mic Boost' 3
    alsa_amixer sset 'Capture' '0'
    alsa_amixer sset 'PCM' '24'
    fi
    done
    }

    Azért van az if/else ág végére is betéve, mert van ugyan egy xxxxx.state fájl is a system/etc/alsa könyvtárban, azonban az a tartalmát tekintve nem teljesen ehhez a hangkártyához íródhatott, így a biztos. A már meglevő kódból nem töröltem, ha később a hozzáadottat el kéne távolítani, valamint nem is kell belőle törölni, az utasítások sorrendben hajtódnak végre.
    Más hangproblémák is megoldhatók ezzel a módszerrel, a következő Android x86-os alkalmazásból lehet kinézni az ehhez szükséges parancsokat, illetve próbálgatni a beállításokat(nem marad meg következő indításkor):
    com.skvalex.alsamixer

    További okosságok Phoenix OS-hez, hátha valakinek szüksége lesz még rá:

    #1
    A Google Play Szolgáltatások meg a Google applikációk a következőképp frissíthetők, ha szükség lenne rá, vagy valami panaszkodik miattuk (Android PC Toolbox kell hozzá, meg 32bitre a Gappsv51.zip fájl):
    [link]

    #2
    Root javítás, ha valamiért nem jó: Eredetileg root-olt volt a Phoenix OS 1.5, de sajnos a frissítés után elment a root jog, meg elég maszek módon volt megoldva, de a kváziszabvány SuperSu telepítése megoldható, a következőt kell leszedni, kicsomagolni(zip fájl): Supersu

    64 bites rendszeren át kell lépni root terminálba(alapból van ezeken, ha megsérül a gui-ban a root jog, akkor is, CTRL-ALT+F1 a billentyűkombinációja, de az ALT-F1 is működhet), majd a következő parancsokat kiadni:

    cd /system/xbin
    mv su su.orig
    cp /sdcard/Downloads/SuperSU/x64/su .
    chmod 4751 su

    A 3. sorban a fájl helye változhat a kicsomagolás helyétől függően. Ha végeztünk a CTRL-ALT-F7-el vagy az ALT-F7-el visszaléphetünk a rendszerbe, majd újraindítás.

    32 bit-esen ugyanez a sorrend, de a parancsok mások:

    cd /system/xbin
    mv su su.orig
    cp /sdcard/Downloads/SuperSU/x64/su.pie su
    chmod 4751 su

    Ezután a kicsomagolt zip-ből telepíthető a SuperSu.apk.(Én előtte telepítettem play áruházból, az is jó volt.)
    A SuperSu-t a programokból elindítva, kérni fogja,hogy frissítsd, lefrissíted, utána működik
    Egyes leírások a következő parancsokat is tartalmazzák, de nekem nélkülük is ment a dolog, a SuperSu megcsinálta ezeket magának:

    su --install
    su --daemon

    #3

    1-es verziójú GRUB boothoz menu.lst (a hdd/ssd/pendrive első partícióján a /PhoenixOS mappában találhatók a Phoenix OS system.img, initrd.img, kernel stb. fájljai, illetve a /PhoenixOS/data mappában a data partíció):

    default=0
    timeout=6
    splashimage=/grub/android-x86.xpm.gz
    root (hd0,0)

    title Phoenix OS
    kernel /phoenix/kernel root=/dev/ram0 logo.showlogo=0 androidboot.selinux=permissive CMDLINE DATA=/phoenix SRC=/phoenix
    initrd /phoenix/initrd.img

    Ugyanígy a 2-es verziójú, ma is használt GRUB boothoz boot bejegyzés(Ubuntu alatt pl. Grub-customizer segítségével lehet bejegyezni):

    recordfail
    savedefault
    insmod gzio
    if [ x$grub_platform = xxen ]; then insmod xzio; insmod lzopio; fi
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    search --no-floppy --fs-uuid --set=root 033e8fc7-4cfe-9454-bc59-df7329ca862d
    linux /phoenix/kernel root=/dev/ram0 logo.showlogo=0 androidboot.hardware=Android_x86 androidboot.selinux=permissive CMDLINE DATA=/phoenix SRC=/phoenix
    initrd /phoenix/initrd.img

    Ez utóbbinál akárhol lehet a PhoenixOS partíciója, a mappák viszont továbbra is ugyanazok. Az a lényeg, hogy a PhoenixOS partíciójának UUID-je ugyanaz legyen, mint ami a - - set=root után szerepel, szükség esetén ki kell olvasni ezt az azonosítót pl. valamelyik asztali Linux alatt az "lsblk -f" parancs segítségével

    [ Szerkesztve ]

  • ontheground

    tag

    válasz ontheground #592 üzenetére

    A system/etc-ben levő init.sh arra is jó, hogy azokat a partíciókat, amelyeket a Phoenix OS nem rakott be automata csatolásra, de számunkra fontosak lennének, mi felcsatoljuk a storage/diskx mappákba, automatikusan, induláskor. Nálam ez pl így néz ki:
    function do_bootcomplete()
    {
    init_cpu_governor

    mount -o rw -t ext4 /dev/block/sdb3 /storage/disk0
    mount -o ro -t ext4 /dev/block/sdb2 /storage/disk1
    ntfs-3g -o ro /dev/block/sda2 /storage/disk2
    ntfs-3g -o ro /dev/block/sda3 /storage/disk3
    ntfs-3g -o ro /dev/block/sda4 /storage/disk4

    Itt a mount valamivel kevesebb opciót ismer, mint egy rendes asztali Linuxban, de ro(csak olvasható) meg rw(írható-olvasható) biztosan van, a többit meg elég, ha defaultra állítja automatikusan a háttérben.
    A -t kapcsolóval jelölni kell, milyen fájlrendszer van az adott partíción, itt vfat, ext4, ext3...stb használható.
    Belső meghajtók esetén minden esetben a /dev/block/xxxx lesz az eszköz. A /storage/diskx -ek aláérdemes csatolni, ezek direkt erre vannak fenntartva. A parancsokat a CTRL-ALT-F1/CTRL-ALT-F7-es root shellben is ki lehet próbálni. Lecsatolni partíciót az umount /storage/diskx parancsokkal lehet(NTFS-t is).
    NTFS partíciókat én csak a fenti ntfs-3g paranccsal tudtam csatolni, sima mount-tal nem. A ro és az rw itt is ugyanazt jelenti.
    Amit nem feltétlenül kell írni, mert pl. csak zenék/filmek vannak rajta, érdemes csak olvashatóra(ro) felcsatolni.
    Különösen igaz ez NTFS esetén, mert bár ma már biztonságos az NTFS írás Linux alapú rendszereken is, mint pl. az Android is, sosem lehet tudni.

    [ Szerkesztve ]

  • ontheground

    tag

    válasz Somatom #594 üzenetére

    Ha hasonló a Phoenix-en is, mint a te Remix-eden, délután megpróbálom megkeresni. :)

  • ontheground

    tag

    válasz Somatom #596 üzenetére

    Nincs mit. Viszont van egy sanda gyanúm, hogy be van kódolva a két disztró által használt maszek launcher saját apk-jába valami Android API hivással. Mindegy, ha hazaértem, megnézem.

  • ontheground

    tag

    válasz Somatom #598 üzenetére

    Egy ilyet találtam, ezt is neten, működik is, de nem tudom ez kell-e neked
    echo standby > /sys/power/state
    Ezzel a winyó leáll, a kép elsötétül, de a táp meg a ventik maradnak. Power gombbal visszaindítható, de az ethernethez újra kellett csatlakoznom(Wifihez nem biztos, hogy újra kell, nem tudom kipróbálni, mert az nincs ebben a gépben).
    Nálam Phoenix-en a kikapcsoló menüben "Sleep" gomb van, azt megnyomva leáll minden, a táp is készenlétbe, a ventik is leállnak. Vissza szintén vissza lehet jönni belőle power gombbal, a netet sem kell újra csatlakoztatni. Viszont ez utóbbi tuti API hívás lesz(telón is van ilyen, amikor lezárod a kijelzőt power gombbal). Mind az "echo suspend..." , mind az "echo sleep..." hatástalan parancssorban kiadva.

    Közben találtam még kettőt(forrás):
    CODE]echo freeze > /sys/power/state
    ebből nem tudtam visszajönni power gombbal :(

    CODE]echo standby > /sys/power/state
    Ez meg kb az, ami a Sleep gomb a kikapcsoló képernyőn, megáll vele a venti is, a táp is, vissza is lehet belőle jönni.

    [ Szerkesztve ]

  • ontheground

    tag

    válasz Somatom #600 üzenetére

    Az utolsót rosszul írtam, ez a helyes:
    echo mem > /sys/power/stat szerk: erre sem reagál?

    Phoenix alól vagyok most, de a másolás-beillesztést még szokni kell. :)

    Meg azt nem tudom, ennek kell-e root jog(én a CTRL-ALT-F1-es root parancssorban adtam ki őket), vagy mennek sima user-rel is.
    Remélem sikerrel tudja majd használni nagynénéd a gépet :)

    szerk. 2: Esetleg még ezt próbáld ki:

    input keyevent 26
    Ez elvileg a power gomb megnyomásával ér fel Androidon. Én hasonlóan akartam megoldani a Num Lock-ot, de nálam nem ment. (forrás)

    [ Szerkesztve ]

  • ontheground

    tag

    válasz Somatom #603 üzenetére

    Örülök, hogy jó lett. Akkor ezek szerint egyik rendszeren ez a jó, másikon meg az. Viszont nálad akkor az is megoldható, amit én nem tudok magamnak megcsinálni, konkrétan a 143-as kóddal kényelmesen be lehet kapcsolni a numlock-ot boot után. Én ezt szerettem volna induláskor megtenni, semmi egyéb megoldást nem találtam rá Android alatt, a standard Linuxos megoldások nem működnek. Idegesít, hogy elfelejtem ,aztán mindig elgépelem az első jelszavamat valamelyik böngészőben :)

    [a többi keyevent kód]

    [ Szerkesztve ]

  • ontheground

    tag

    válasz Somatom #609 üzenetére

    Tudsz, szerintem még a Puppy-n levő Gparted-del is(copy-paste), vagy leszedsz egy Clonezilla live-ot, kiteszed cd-re vagy pendrive-ra Universal USB Installerrel és az egész SSD-t klónozod egyikről a másikra.

    [ Szerkesztve ]

  • ontheground

    tag

    Mennek vele át az adatok is, viszont milyen partíció séma van a forrás SSD-n? Lehet az mbr-t/gpt-t érdemes lenne létrehozni hamarabb a klón SSD-n. Anno klónoztam winyót sgdisk meg gparted segítségével. Partíciós tábla másolására még a gparted előtt:
    GPT partíciós tábla esetén ez így néz ki:

    sudo sgdisk --backup=/home/usernév/sdX.gpt /dev/sdX ;X a régi SSD betűazonosítója
    sudo sgdisk --load-backup=/home/usernév/sdX.gpt /dev/sdY ;Y az új SSD betűazonosítója

    MBR partíciós tábla esetén:
    sudo dd if=/dev/sdX of=/dev/sdY bs=512

    Utána meg mehet gparted-ben a copy-paste elvileg, De lehet hülyeség, régen volt már, a Clonezilla biztosabb.

    [ Szerkesztve ]

  • ontheground

    tag

    válasz ontheground #612 üzenetére

    sudo dd if=/dev/sdX of=/dev/sdY bs=512 count=1 mbr esetén így a helyes, a vége lemaradt.

    Az előző hozzászólásban levő dd parancs az egész SSD-t klónozná. Végülis az is egy járható út, amennyiben az új SSD nagyobb vagy egyenlő méretű, mint a régi, csak ott nagyobb blokkméretet (4096) érdemes használni. Még talán egyszerűbb is, mint a gparted-del csinálni. Viszont dd közben nincs státuszkijelzés, csak akkor lök ki adatot a terminálba, ha már végzett.

Új hozzászólás Aktív témák