Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ontheground

    tag

    Bocs, tényleg írtad, csak nem figyeltem az utolsó hozzászólásomban.
    Remix-Phoenix favirázáloshoz meg, kinek ez működik stabilabban, kinek az. Nekem sajna az utóbbi, pedig a Remix-ben voltak egész jó custom beállítások is (pl. az egér görgőjére vonatkozó).

    Közben sikerült megoldanom a hang sistergés problémát is véglegesen. Itt hagynám a megoldást, hátha hasznos lesz másnak is:
    A Phoenix OS-ben(de szerintem Remix OS-ben is) egy a /system/etc-ben található init.sh fájlban vannak a központi indításkezelő bejegyzések. Ez, ha Ext4-en van a Phoenix OS-ünk, illetve a /data partíció is mappában és nem Data.img/Data.sfs fájlban akkor root joggal biztosan hozzáférhető, módosítható, egyéb megoldással telepítve nem biztos.
    Ebben a fájlban van egy "function do_bootcomplete()" függvény amiben a hangrendszer szabályzóinak beállításai megtörténnek, miután feláll a rendszer. Root jog szükséges a szerkesztéséhez
    Nálam a "PCM" nevű hangforrás túlvezérlése, illetve a "Capture" hangforrás bekapcsoltsága okozta a fehérzaj sistergést.
    A PCM hangerő értéke 0-31 tartományon belül mozoghat, ezt vettem le 31-ről 24-re, illetve a "Capture" bemenet hangerő értéke lekerült 100-ról 0-ra, ehhez a következő két parancsot kellett beilleszteni az init.sh fájl "function do_bootcomplete()" szekciójába:

    alsa_amixer sset 'Capture' '0'
    alsa_amixer sset 'PCM' '24'

    A kész helyén a kód:

    # [ -d /proc/asound/card0 ] || modprobe snd-dummy
    for c in $(grep '\[.*\]' /proc/asound/cards | awk '{print $1}'); do
    f=/system/etc/alsa/$(cat /proc/asound/card$c/id).state
    if [ -e $f ]; then
    alsa_ctl -f $f restore $c
    alsa_amixer sset 'Capture' '0'
    alsa_amixer sset 'PCM' '24'
    else
    alsa_ctl init $c
    alsa_amixer -c $c set Master on
    alsa_amixer -c $c set Master 100%
    alsa_amixer -c $c set Headphone on
    alsa_amixer -c $c set Headphone 100%
    alsa_amixer -c $c set Speaker 0dB
    alsa_amixer -c $c set Capture 100%
    alsa_amixer -c $c set Capture cap
    alsa_amixer -c $c set PCM 100% unmute
    alsa_amixer -c $c set ADC 0dB
    alsa_amixer -c $c set SPO unmute
    alsa_amixer -c $c set 'Mic Boost' 3
    alsa_amixer -c $c set 'Internal Mic Boost' 3
    alsa_amixer sset 'Capture' '0'
    alsa_amixer sset 'PCM' '24'
    fi
    done
    }

    Azért van az if/else ág végére is betéve, mert van ugyan egy xxxxx.state fájl is a system/etc/alsa könyvtárban, azonban az a tartalmát tekintve nem teljesen ehhez a hangkártyához íródhatott, így a biztos. A már meglevő kódból nem töröltem, ha később a hozzáadottat el kéne távolítani, valamint nem is kell belőle törölni, az utasítások sorrendben hajtódnak végre.
    Más hangproblémák is megoldhatók ezzel a módszerrel, a következő Android x86-os alkalmazásból lehet kinézni az ehhez szükséges parancsokat, illetve próbálgatni a beállításokat(nem marad meg következő indításkor):
    com.skvalex.alsamixer

    További okosságok Phoenix OS-hez, hátha valakinek szüksége lesz még rá:

    #1
    A Google Play Szolgáltatások meg a Google applikációk a következőképp frissíthetők, ha szükség lenne rá, vagy valami panaszkodik miattuk (Android PC Toolbox kell hozzá, meg 32bitre a Gappsv51.zip fájl):
    [link]

    #2
    Root javítás, ha valamiért nem jó: Eredetileg root-olt volt a Phoenix OS 1.5, de sajnos a frissítés után elment a root jog, meg elég maszek módon volt megoldva, de a kváziszabvány SuperSu telepítése megoldható, a következőt kell leszedni, kicsomagolni(zip fájl): Supersu

    64 bites rendszeren át kell lépni root terminálba(alapból van ezeken, ha megsérül a gui-ban a root jog, akkor is, CTRL-ALT+F1 a billentyűkombinációja, de az ALT-F1 is működhet), majd a következő parancsokat kiadni:

    cd /system/xbin
    mv su su.orig
    cp /sdcard/Downloads/SuperSU/x64/su .
    chmod 4751 su

    A 3. sorban a fájl helye változhat a kicsomagolás helyétől függően. Ha végeztünk a CTRL-ALT-F7-el vagy az ALT-F7-el visszaléphetünk a rendszerbe, majd újraindítás.

    32 bit-esen ugyanez a sorrend, de a parancsok mások:

    cd /system/xbin
    mv su su.orig
    cp /sdcard/Downloads/SuperSU/x64/su.pie su
    chmod 4751 su

    Ezután a kicsomagolt zip-ből telepíthető a SuperSu.apk.(Én előtte telepítettem play áruházból, az is jó volt.)
    A SuperSu-t a programokból elindítva, kérni fogja,hogy frissítsd, lefrissíted, utána működik
    Egyes leírások a következő parancsokat is tartalmazzák, de nekem nélkülük is ment a dolog, a SuperSu megcsinálta ezeket magának:

    su --install
    su --daemon

    #3

    1-es verziójú GRUB boothoz menu.lst (a hdd/ssd/pendrive első partícióján a /PhoenixOS mappában találhatók a Phoenix OS system.img, initrd.img, kernel stb. fájljai, illetve a /PhoenixOS/data mappában a data partíció):

    default=0
    timeout=6
    splashimage=/grub/android-x86.xpm.gz
    root (hd0,0)

    title Phoenix OS
    kernel /phoenix/kernel root=/dev/ram0 logo.showlogo=0 androidboot.selinux=permissive CMDLINE DATA=/phoenix SRC=/phoenix
    initrd /phoenix/initrd.img

    Ugyanígy a 2-es verziójú, ma is használt GRUB boothoz boot bejegyzés(Ubuntu alatt pl. Grub-customizer segítségével lehet bejegyezni):

    recordfail
    savedefault
    insmod gzio
    if [ x$grub_platform = xxen ]; then insmod xzio; insmod lzopio; fi
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    search --no-floppy --fs-uuid --set=root 033e8fc7-4cfe-9454-bc59-df7329ca862d
    linux /phoenix/kernel root=/dev/ram0 logo.showlogo=0 androidboot.hardware=Android_x86 androidboot.selinux=permissive CMDLINE DATA=/phoenix SRC=/phoenix
    initrd /phoenix/initrd.img

    Ez utóbbinál akárhol lehet a PhoenixOS partíciója, a mappák viszont továbbra is ugyanazok. Az a lényeg, hogy a PhoenixOS partíciójának UUID-je ugyanaz legyen, mint ami a - - set=root után szerepel, szükség esetén ki kell olvasni ezt az azonosítót pl. valamelyik asztali Linux alatt az "lsblk -f" parancs segítségével

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák