Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz sh4d0w #34 üzenetére

    Intelnél is 1xűen megoldották, a vPro brand alá sorolt üzleti, vállalati termékek tudják a virtuálizációt és még más dolgot is. Ide cpu fronton pl. dekstop vonalon az E8xxx és Q9xxx termékek vannak besorolva, valamint a Qxx jelölésű vállalati chipsetek.

    Desktop fronton két socket lesz, ahogy eddig is kettő volt egy szerver és egy mainstream/value desktop socket. Ahogy eddig sem ugráltak a vásárlók az LGA771 és LGA775 között, úgy a jővőben sem lesz túl jellemző ez az utód LGA1366 és LGA1156 socketekkel. Azok a vásárlók akik az extreme desktop vonalat választják, azok okkal teszik, nem fognak vissza ugrálni lga1156-ra. Ez a vásárlói körnek csak egy szűk 1-2%-a, extremebb igényekkel, épp ezért is szól nekik ez a piaci szegmens, persze az extreme igényekhez mérten jóval magasabb prémium felárral. A piac maradék 99%-a vígan ellesz az LGA1156-ban, ahogy eddig is elvolt az előd LGA775-ben, a mainstream/value szegmens vásárlóit nem túlzottan érdeklik az extreme desktop kategória termékei, egész mások a vásárlói priorításai.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz sh4d0w #34 üzenetére

    Oké, igazad van.
    "i3/i5/i7 mind külön socket lesz, ha jól rémlik, tehát ha vki bevásárol az egyikbe, onnan aztán nincs mozdulás semerre sem nagy anyagi érvágás nélkül..."
    Ezt meg én is nehezményezem, hogy kétféle foglattal jön ki az Intel. De aki lga1366-ban gondolokodik az nem tesz rossz lóra, mármint a jövőre nézve. Elméletileg ez lenne az extreme desktop (meg asszem server) foglalat inteléknél, de mégis mivel ezt hozta ki elsőnek az intel, már sokan bevásároltak belőle. Én meg pont az lga1156-be való beruházást tartom hülyeségnek, szóval szerintem korántsem úgy lesznek az arányok, mint ahogy shabbarulez írja, hogy 99%-nak lesz lga1156 foglalatú alaplapja, 1%-nak meg lga1366. Annyival nem lesz szerintem olcsóbb az i3 meg i5, hogy megérje az lga1156-os foglalat csapdájába kerülni.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Gyuri27

    félisten

    válasz sh4d0w #34 üzenetére

    Sőt a q-k közül sem minenik támogatja. :DDD

    Amd - Radeon - Ryzen

Új hozzászólás Aktív témák