Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
CPT.Pirk #932 üzenetére
Mert egy 32GB-os SSD van a kis gepben, amit 2000Ft-er vettem a hasznaltan 25ezer Ft-os laptophoz.
Es eddig nem volt ra szuksegem soha, ellenben a szabad helyre igen.
Amint eloszor gondot fog okozni (evente 2-3 alkalommal kapcsolom be 5-10 percre, amikor utazom valahova, es pont akkor kell szamlat befizetni, vagy ilyesmi), veszek bele valami nagyobb SSD-t, amit jobban elfer a swap.
Esetleg egy SD karira masolom at az adatokat. -
Nekem van egy Acer V5 121 laptopom 2GB Rammal, es 5-6 bongeszo tabig teljesen jo az elmeny Xubuntu-val.
Igaz, nekem SSD van benne, de ki van kapcsolva a swap.8GB-nal mar kevesebbet szamit az OS, memoriahasznalat eseten, de 2/4GB-nal egy konnyu linux 3-4 bongeszo tabot tud adni windows-hoz kepest.
Anyamek is 5400-es laptop winyos gepet hasznalnak, ami az en SSD-s gepemhez kepest lassu W8.1-el, foleg a boot es utana par percig, de ha egyszer beindult, mar nem olyan veszes. Persze ok 1-2 tabnap tobbet nem hasznalnak.
Sokan kovetik el azt a hibat, hogy hagyjak a swap meretet a windows altal allitgatni. Sok esetben nem is a swap hasznaat, hanem a swap file atmeretezgetese miatt lassu, mert olyan helyre akarja irni a swap file-t, ami fragmentalt.
Szuleimnel ezt megoldottam ugy, hogy a winyo elejen van egy 10GB-os particio a fix meretu swap file reszere, es utana kovetkezik az OS. Igy sokkal gyorsabb a gep a lassu winyoval, mint alapon. -
(#892) ubyegon2: Hasznalj Cubuntut (Mint)!
-
válasz
Donki Hóte #859 üzenetére
Nincs idod a sok guglizas miatt?
-
válasz
Donki Hóte #857 üzenetére
Mi az a "mi az"?
-
válasz
Hieronymus #816 üzenetére
Kérdés, hogy tényleg muszáj minden win verziónál annyit változtatni a drivereken, hogy a régi inkompatibilissá válik? Netán megoldható lenne-e a régebbi drivert használni automatikusan.
Gyanítom, hogy csak akarni kéne. -
Haha, egyébként pár ével ezelött Gentoo-ztam egy rövid ideig.
Majd, ha nyugdíjas leszek, akkor lehet, hogy az lesz a kiválasztott.
Nagyon érdekes próbálkozás volt, de nem volt időm készre csiszolni, mert akkoriban tértem át munka terén is linuxra. Inkább azzal foglalkozgam Fedora és debian disztrókon. -
válasz
CPT.Pirk #795 üzenetére
A Raven Ridge IGP-je az atlagosnal sokkal problemasabban indult linuxon.
Pl. emiatt addig nem tudok a melos gepen stabil disztrot hasznalni, amig le nem jon a 4.19-es kernel valahova. Naponta nezem a Fedora aktualis kernel veriojat, mert szerintem ide fog lejonni eloszor.
Addig is OpenSuse Thumbleweed-del nyomom.De teny, hogy altalaban mar nincs gond az AMD linux tamogatasaval, sot sok szempontbol talan a legjobb (RadeonSI driver).
-
Igen, igaz visszafele is, bar ez az irany azert ritkabb szerintem.
Mint irtam, nekem is nehez felvenni a fonalat tobb ev kihagyas utan, amikor valami miatt kell windows-oznom. Egy csomo dolgot elfelejtettem, ami megdobbent, amikor winnel van dongom, pedig regen mi sem volt ezeknel termeszetesebb.
De nem fosh-ozom a wint, mert belatom, hogy mas beallitottsagu embereknek valo, mint amilyen en vagyok. Ezert meg sem probalok ra visszaterni, csak neha muszaj masok gepe miatt kerdeznem, de azt igyexem baratsagosan tenni. -
Ez viszont nem a mi problemank.
Ha mar eldontotte, hogy linuxozni akar, es hajlando is tenni az ugy erdekeben, akkor mar tudunk segiteni.Vannak sokan, akik csak neha tesznek egy probat a linuxszal, hogy utana elmondhassak, hogy mekkora fos a linux, mert meg mindig nem olyan, mint a windows. Na, az ilyen embereket lenne celszeru elengedni - szerintem.
-
válasz
ubyegon2 #740 üzenetére
Igazad van, hogy a kezdők is lehetnének proaktívabbak, és az is tény, hogy most nem tudok jó példát felhozni, de majd igyekszem figyelni, és kritizálni - pozitívan.
(#739) Ispy: Engem nem zavar a táborozás, mert szerintem elég nagy a különbség hozzáállásban, azok között, akik linuxot használnak elsődlegesen, mint aki nem jöttek át erre az oldalra.
Én magam is szenvedek, mint disznó a jégen, amikor valamiért windows-zal van dolgom. Nem követtem a fejleményeket, és amit tudtam, abból is sokat felejtettem, ez van.
De ez nem egy általános kijelentés, csak vélemény. -
válasz
ubyegon2 #736 üzenetére
Igazabol nem is a linuxos topikban szokott ez gond lenni, hanem az ehhez hasonlo topikokban, ahol elszabadulnak az indulatok, es mindket fel eltulozza a dolgokat, a tapasztalatlan juzer meg pont elhiszi azt, hogy tuti minden ugy fog menni, mint windows-on.
Nekem van egy lapos gepem, amin a koppintasos klikk alapbol semmilyen disztron nem muxik, csak a gombokkal lehet klikkelni. Mint-re, Ubuntura, Debianra van megoldas, de ez is olyan, hogy en is inkabb csinltam belole egy scriptet, mert hogy en sem akarok annyit gepelni egy dologert.
Igazabol azzal, hogy csak az elonyoket hangsolyozzuk a hatranyok (kezdeti nehezsegek) emlitese nelkul, az felre vezetheti a juzereket.
Nehez megallapitani, hogy mi lenne a megfelelo kommunikacio, elsore eleg lenne, hogy minden tanacsado probalja meg felidezni, hogy telepites utan o maga mit szokott beallitani, es azt irja le roviden, megemlitve, hogy ezt, meg azt meg kell majd csinalni (pl. bongeszos video gyorsitas, smooth scroll, stb.). -
válasz
ubyegon2 #733 üzenetére
"de olyan irdatlan baromságot mondani, hogy itt csak megvezetik az embereket és 2-3 napig csak szívni fognak....."
Igen, pont emiatt irtam, hogy az ilyen embereknem nem valo a linux.
Viszont a mi, linuxos oldalunk is hibas. Sajnos.
Tobbszor olvasok olyan velemenyeket, amik azt sugalljak, hogy manapsag mar minden problematol mentes a linux telepites es hasznalat, ami nem igaz, meg Ubuntun sem. Hiaba vagyunk hozza kozel, ezt igy leirni nem okos dolog.
Ha valaki 100%-ban elhiszi, es ezzel az elvarassal indul neki, az az elso problemanal (jutub szaggat, nincs wifi driver, nem ugy muxik a tapipad, mint windows-on, stb.) kiabrandul a linuxbol, es a linuxos kozosseg velemenyet sem fogja ezutan komolyan venni.
Windows-os szemmel mashogy latszik ez az egesz, mint par ev linuxozas utan.
Erre nekunk kell odafigyelnunk. -
válasz
ubyegon2 #730 üzenetére
Felreertettel, vagy en fogalmaztam rosszul.
Nem technikailag ertettem ezt a "hogy mukodest", hanem ugy, hogy a linux nem egy fizetos szolgaltatas, amitol elvarhatna a juzer, hogy igy, meg ugy pocc-roff mukodjon es kesz.
Inkabb ugy erdemes tekinteni ra, mint egy lehetoseg, amivel elni is lehet, vagy nem.Annak nem valo, aki ezzel nincs tisztaban, es olyan elvarasokkal indul neki, mintha a linuxos kozossegnek kutya kotelessege lenne tamogatni minden hardvert, es meg az OS is next-next-finish modon mukodjon.
-
válasz
joysefke #721 üzenetére
Egyetertenek a hozzaallasoddal, ha nem tudna mindenki, hogy a linux nem ilyen allatfaj.
Aki nincs tisztaban azzal, hogy a linux hogy mukodik, annak nem valo a linux.
Szerintem ilyen egyszeru.+ egy szemelyes velemeny: ingyenes es reklammentes szoftver eseten nincs helye elvarasoknak.
-
Igazából nem ellentmondani akartam neked, inkább pontosítani.
Amikor én linuxozni kezdtem, akkor már az ATi az AMD kezében volt évek óta, és már piacon volt a Brazos. Arra tettem fel elsőként linuxot. Természetesen valami Ubuntut. Akkor nekem még újdonság volt az egyszerű telepítés.Ebben az időkben jártak olyan hírek, hogy az AMD driverek már nincsenek annyira lemaradva a többiekhez képest. Emlékszem még arra, hogy kijött valami kernel, amiben már be tudtam kapcsolni KDE alatt az OpenGL gyorsítást, és nem artifact-olt az egész grafikus felület.
Nagy szó volt ez akkor.A korábban történteket csak a hírekből, cikkekből ismerem.
-
válasz
Hieronymus #696 üzenetére
"Ebből annak kellene következni, hogy Linux alatt a eszköztámogatásnak tökéletesnek kellene lennie."
Csak akkor kovetkezne belole, ha:
- minden hardverhez elerheto lenne a dokumentacio, ami alapjan elkeszitheto a driver
- a kozosseg szamara minden hardver egyforman fontos lenne
- minden hardverre jutna megfelelo mennyisegu fejleszto, aki tud es akar is foglalkozni vele -
Az ATi idokben nagy hulladek volt a linux tamogatas. Volt valami gyenge catalyst linuxra, de az is eleg problemas volt.
Az AMD felvasarlas ota van normalis Radeon driver linuxra.
Vagyis nem azota, hanem akkor kezdodott el a driver minoseg javulas. A HD2000 szeria nehany ev alatt nagyon jora csiszolodott, a GCN meg szinte a kezdetektol fogva jol muzsikal. Persze a nyilt drivernek mindig van valamennyi kesleltetese driver-tudas teren, de egyre kevesebb. A Raven Ridge kevesebb, mint egy ev alatt popec lett. Ami a windows-hoz viszonyitva marha sok, de a tendenciat nezve nagyon jo jel. Azt jelenti, hogy az AMD-nek egyre kevesebb a multbol fakado ledolgozando hatranya. -
válasz
<Lacy85> #660 üzenetére
Nos, ahogy nemreg irtam, linuxon manualisan kell bekapcsolni a GPU gyorsitast a bongeszokben, mert alapbol ki vannak kapcsolva. Csak igy lesz tok folyamatos, ahogy itt leirtam.
Ezen semmilyen driver telepites nem segit.
Az nV driverrel sajnos keves a tapasztalatom, ott ki kell probalni, hogy azzal, vagy anelkul jobb-e.
intel es AMD vonalon nem kerdes, ott a kernelben levo driver a nyero.Lehet, hogy 16.04 alatt valamiert be volt kapcsolva a GPU gyorsitas, marmint ha bekapcsoltad annak idejen.
De lehet mas is, ezt igy fejbol nem vagom. -
Drivert csak nV vga-ra kell installálni - és itt sem feltétlenül.
intel és AMD esetén a driver benne van a linux kernelben. Nem kell installálni.
A videolejátszó elképzelhető, hogy függőségként lehúzza a vaapi / vdpau cuccokat is. Ha folyamatos a lejátszás, akkor fent van.
Böngészős lejátszásnál (youtube) kell még két dolog: ffmpeg csomag az adott böbgészőhöz, (Chrome-ban benne van alapból, chromium-ban nincs), és a böngészőben be kell kapcsolni a gpu gyorsítást, mert alapból nincs. -
válasz
<Lacy85> #601 üzenetére
Be van kapcsolva a bongeszokben a GPU gyorsitas?
Linuxon a bongeszo gyartok bizalmatlansaga miatt alapbol ki van kapcsolva.
Enelkul procibol csinal mindent.En ezeket szoktam beallitani a
chrome://flags
oldalon: [kép].Ezenkivul nezd meg a youtube.com/html5 oldalon, hogy minden codec tamogatott-e.
Ha nem, akkor tedd fel (azt hiszem) achromium-codecs-ffmpeg-extra
csomagot. -
Elhiszem, hogy az ms ofisszal is vannak gondok, nem foglalkoztam vele a középiskolai számtech órák óta (akkor sem figyeltem, mert a terep2-vel játszottam)
.
Nekem viszont egész életemben csak rossz tapasztalatom volt az ms <-> nem-ms office kompatibilitással kapcsolatban, noha valószínűleg 10 alatt van a találkozásaink száma. -
Azért engem kért meg, mert a melóban el volt havazva, és neki nincs otthon PC-je és épp hétvége volt.
Én meg azért vállaltam el, mert nem értek az Office-hoz, így nem tudtam, hogy egy szöveg átírás ekkora gond lehet. Pláne, ha nem látom a linuxos ofiszban a szétcsúszást.
A feladat az volt, hogy ugyanabban a formátumban adjam vissza, amiben volt.
Ráadásul voltak animációk is a ppt-ben.
Sok olyan cég van, ahol a ms formátumokon kívül nem pálya semmi más, főleg állami cégek.A logikus, józan eszem teljesen egyetért veled, de amikor egy-egy cég vagy hivatal ms-only üzemmódban működik, akkor ott nem a józan ész a domináns.
Van olyan kórház Bp-en, ahol az ftp-ről egyből törlődik minden, ami nem a támogatott kiterjesztésekkel van feltöltve; pl. .jpg-t feltölthetsz, de .jpeg-et már nem. :/ -
+Dave™: Koszi a tippet, de egy allami szervezet falai kozt semmit sem lehet telepiteni a gepekre.
Raadasul ott a powerpoint file a szabvany, ha valaki nekiall "idegen" formatumokkal hipszterkedni, az olyan, mintha nem vegezte volna el a munkat. Nyilvan nem fog egy doksi miatt 30 ember LO-t telepiteni, meg akkor sem, ha szabad lenne.
Ezen kivul ok maguk is tovabb akarjak majd szerkeszteni a doksit a meglevo MS ofisszal, a meglevo 50+-os ugyintezok altal, igy nem volt opcio megtorni ezt a folyamatot.
Sajnos, a linux jelenleg nem kompatibilis Miniszteriumi Mancikaval.mod: Csak, hogy tisztan lassunk: Eszemben sincs azt allitani, hogy a linuxszal nem lehet tokeletesen doksit kezelni, csak azt, hogy ha valamilyen okbol kotelezo az MS Office formatumok hasznalata, akkor abba a folyamatba a linux-szal nem biztos, hogy be tudsz csatlakozni.
-
válasz
CPT.Pirk #582 üzenetére
En par honapja kaptam egy PPT file-t ismerosomtol, hogy legyek kedves atirni a prezentacioban par szoveget.
Atirtam, es nalam LibreOffice-szal tokeletes is volt, de MS Office-szal meg az egesz szet volt esve.
Atirtam, Apache openOffice-szal, azzal mar sokkal jobb volt, de apro hibak azzal is voltak (felsorolasnal gombocok helyett kockak voltak, es rovidebb lett a tabulator hossza a bekezdeseknel).
Meg Google docs-szal is kiprobaltam, de azzal sem volt jo.Bezzeg az ismeros munkehelyen a HR-es csaj egy perc alatt megoldotta a windows-os gepen.
Vegul el lettem mondva toketlennek, hogy informatikus letemre ennyit nem vagyok kepes megoldani.Szoval vannak olyan elb*szott MS dokumentumok, amihez meg hozza sem lehet nyulni MS Office nelkul.
Ezert orulok, hogy nekem nincs dolgom ilyen ofisz sz*rsagokkal. Nincs is semmilyen office cucc a gepemen, csak Abiword, meg Gumeric - elobbi csak disznek, utobbi meg csak a rezsi nyilvantartasa miatt.
-
Ha a PC mellett döntesz, akkor kezdésnek Linux Mint a szerintem jó út Mate vagy Xfce felülettel. De az Ubuntu-Mate és a Xubuntu is megfelelő, pláne az LTS verziók.
Később, ha esetleg úgy érzed, hogy valamiért nem a Mint/Ubi a megfelelő, akkor már magad is sejteni fogod, hogy merre lépnél tovább, és mi is sokkal könnyebben fogunk tudni segíteni. Bár én is simán használom a Mint-et pár gépen jópár év tapasztalat után, tehát nem feltétlenül kell váltani.Amd vga esetén a nyílt driver a nyerő (nem kel feltenni semmit), nV esetén a zárt a jobb, de sok esetben a nyílt is bőven elég.
-
válasz
Hieronymus #542 üzenetére
Megpróbálom reálisan leírni a véleményemet:
- Az érintőképernyőt elsőre netszesnek érzem, de nem biztos, hogy lehetetlen.
- A 3G szintén, de simán lehet, hogy csak azért érzem így, mert nekem nem volt még dolgom ilyennel.
- a secureboot-ról itt olvashatsz: [link] Én sosem foglalkoztam ezzel.
- a 32 bit linux esetén szintén lehet problémás, mert vannak progik, amik már nem szeretik, talán valamelyik böngészőről olvastam.A többi hardver csak annyira lehet problémás, mint más gépek esetén.
Ettől függetlenül még az is lehet, hogy minden simán fog menni, de a fentiek jelentenek plusz kockázatot.
Annyi az egész, hogy ne úgy állj neki, hogy elvárod, hogy egyből, vagy kevés tököléssel menjen, hanem vedd figyelembe, hogy a gépeddel és az elvárásaiddal (secureboot, 32bit) a linux legkevésbé problémamentes részére tapintottál rá. Tehát valószínű, hogy nem egyből fog menni minden.
Egyébként Xubuntu, vagy Mint XFCE.
-
válasz
arnyekxxx #505 üzenetére
Általános szabály linuxszal való ismerkedésnél, hogy kell neki (azaz neked) egy kis kezdeti löket, hogy beinduljon.
Ez olyan mint egy kert körüli kerítés. Az ilyen ubuntu féle disztrókon általában már nagyon alacsony ez a kerítés, de akad olyan hardver, ami picit még emeli ezt.
Ha ezen túljutsz, akkor már sima a terep.
Ez visszafelé is igaz, én Windows 10-en szenvedek, mint disznó a jégen jópár év kjhagyás után.A linux sosem lesz windows, nem úgy kell hozzáállni. Aki ezt várja el tőle, az inkább ne is próbálkozzon, mert cssk csalódni fog.
-
Itt nem arrol van szo, hogy nem lehet hasznalni, hanem olyanokrol, amiket az ember megszokott egy Adobe termeken, es nehezere esik lemondani rola.
Jo cucc az InkScape nagyon is, de egy bonyolultabb, sok szinatmenetes vektoros rajztol megdoglik alatta a proci. Ahogy Illustrator alatt is igy lenne, de ott van GPU gyorsitas, amitol folyekonyan megy ez is.
Aztan egy csomo olyan aprosag van, amitol nem lesz jo annak, aki megszokta az Illustratort.
A CMYK pl. alap dolognak szamit nyomdaban.
Tudtommal az InkScape 10bit-et sem tud, meg HDR-t sem, meg sRGB-nel nagyobb szinteret sem.
Illetve sok helyen szamit az, hogy egyut tudj mukodni a tobbi Illustratoros kollegaval - kozos tudas, kozos file formatum, pluginok, stb.Az egesz ott dol el, hogy egy kezdo azert fog Adobe termeket hasznalni, mert ami az InkScape-pel 10 klikk, az az Adobe termeken 3-4 klikk, es utobbihoz van 100 tutorial neten, elobbihez csak 10-15. (csak hasra utesre mondtam)
A profi meg a fent emlitett ficsorok hianya miatt, meg azok hianya miatt, amiket nem tudok, mert nem ertek elegge hozza.
A ketto kozotti reteg szamara tokeletes lenne az InkScape, GIMP, stb.
En magam is ide tartozom, es hasznalom is (linuxon grafikazom teljesen), csakhogy a tobbseg lusta es ott ragad, amit ismer, es amugy sincs oka valtani.
De ennek a retegnek is sok olyan ficsort nyujt a Adobe csomag, amitol konnyebb az elete, csak ugye nem feltetlenul szuksegesek ezek.(#480) Luskan: Ismerem a Kritat, az nagyon jo cucc, de nem kozvetlen GIMP/Ps kategoria, inkabb a Corel Painter ellenfele. Es szerintem a Krita kozelebb van a Painter-hez tudasban, mint a Gimp/InkScape az Adobe megfeleloikhez.
-
válasz
<Lacy85> #476 üzenetére
Mondjuk 3D grafika teren a Blender elegge profi megoldas, de allokep szeresztesre valoban butabb a GIMP/InkScape/stb.
Mondjuk a GIMP is fejlodik eleg szepen, es ha nem is eri el a PS szintet, siman alkalmas lenne sRGB* profi munkara is akar, csak a PS-hez szokott ember szamara marha kenyelmetlen.* - honapokon belul jon a profi szinter kezeles GIMP-be.
-
válasz
vadkörte #474 üzenetére
Én pár éve linuxozom csak, de az én tapasztalatom:
- 10 éves körüli profi wacoom rajztábla (akkor fél milla kb.)
- némely stúdióba való hangkártya (állítólag a kommerszek között is van pár)
- egy-két ensoniq chipes USB-DAC
- találkoztam olyan gémer perifériával, aminél az extra gombok nem mentek
- vannak a 3D modellezést segítő modell forgató beviteli eszközök amik nem mennek linux alólEzen kívül is van pár dolog, amire nehéz volt drivert szerezni (pl. külsö helyről szerezni, forgatni), vagy nem teljeskörűen működött; pl. tajztábla egérként működött, de a nyomás érzékelés 16 helyett csak 8 biten ment, és a dőlésérzékenység egyáltalán nem.
Szóval én főleg zenei és grafikai stúdióban használatos cuccoknál futottam bele megoldhatatlan linux támogatásba.
mod: Olyan is volt ellenern, ami win10-en nem ment, csak régebbi windows-on, meg linuxon.
-
En a hasznalt low-end laptopra eskuszom egyebkent.
Most is az van utazasi celokra: Acer V5 121, amit 22-ert vettem, es +6k volt bele egy WD Green SSD akciosan, es 5k-ert el tudtam adni a 320GB-os WD Blue winyot, ami benne volt.
Szoval 23-ert van egy hibatlan hasznalt low-end laptopom AMD C-70 procival, 2GB Rammal, amin Mint XFCE van, es teljesen szepen megy. -
Igen, tudom.
Igazabol Cinnamont se surun hasznalok, csak kiprobaltam egyszer.
A "masik ket boszme" lett volna a helyes kifejezes.(#185) simonzé: Lecci mondj par peldat az AMD-s problemakra linuxon!
En Brazos/Trinity/Richland/Zen procis gepen is linuxosok, es sosem volt a procival gond.
Az IGP-vel sem, pedig VLIW5/VLIW4/GCN1,2,4,5 verziokkal is kiprobaltam. A legujabb Vega IGP par kernelben szarakodott, meg egyszer volt egy VLIV4-es issue evekkel ezelott egy rovid ideig, de kb. ennyi. -
AMD vga/igp-vel csak akkor van tearing, ha nincs gpu gyorsítás.
Amint az müködni kezd, onnantól kezdve se desktop, se webes videónál nincs tearing. Ennek szerintem semmi köze a desktop felülethez.
Nálam legalábbis xfce/mate/lxde/cinnamon alatt nincs videónál tearing.
A két nagy böszme dekstop-ot nem használom jó ideje. -
Ezen nem veszünk össze, ízlés dolga.
Én egy 15-ös macbook pro-t használok a melóban. Azóta nekem az az etalon tapipad téren. Hatalmas, szuper érzékeny, nincsenek fizikai gombjai, van haptic feedback; tökéletes.(#167) Casoli: Az volt a gond, hogy a böngészökben ki van kapcsolva alapból a GPU gyorsítás bizonyos GPU-k esetén. Ennek az az oka, hogy évekkel ezelött voltak instabil driverek, amik miatt ez tünt jó döntésnek. Mára ezek javultak, csak a böngészök fejlesztöi azóta nem vizsgálták felül ezt a helyzetet.
Ha bekapcsolod kézzel a gyorsítást, hasítani fog. (néhány flag átállítása gugli alapján)Az ilyenek terén valóban kicsit több a tökölés linuxszal. Ezt el kell ismerni.
-
Pl. nekem.
Rusnya, szögletes, és a tapija sem tetszik a felsö gombokkal. Nekem kényelmetlen.
Persze, ez csak az én véleményem.
Nekem a 13-as macbook air tetszik leginkább, esetleg a 13.3-as ideapad 720s.
Kizárólag külsö alapján és rövid kipróbálás alapján (tapi, bill). Egyiket sem próbáltam hosszú távon. -
A tablet az nem AMD-s, nyilván.
Ekkora árelőnyért letettem róla.(#77) cinemazealot:: Alaphelyzetben a házi készítésű linuxos OpenCL-es progikat is akartam futtatni rajta (normal map generátor, textura végtelenítő, stb.), a napi otthoni netezős, multimédiás felhasználás mellett, de mivel nem találtam nekem tetsző típust, így lemondtam arról, hogy otthon is tudjak dolgozni.
-
Noss, en is akartam venni magam szamara egy laptopot, es en is a hasznalt uzleti es az olcso uj noti kozul valogattam volna.
Nalam annyi volt meg a csavar, hogy a munka miatt kellett az AMD IGP/GPU.Ezek szoltak az uzleti noti mellett:
- jobb minosegu anyagok, osszeszereles, masszivabb haz
- IPS panel
- jobb billentyuzet
- jobb tapipadEzek szoltak az uj olcso lapos mellett:
- uj, tiszta
- sokkal tobb AMD-s gep van az uj low-end gepek kozott, mint uzleti notik kozottAmint latszik, az uzleti noti fele billent nalam a merleg, de inkabb nem vettem semmit, mert egy androidos tablettem vegul megoldottam a dolgot 37 ezer Ft-ert.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- L14 Gen5 14" FHD+ IPS Ultra 7 155U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Kezdőknek legjobb választás: 4 GHz AMD 5400U, 4 mag / 8 szál barebone
- Samsung Galaxy A14 64GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 13 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Hp Prodesk 600 G3/ G5/ G6 SFF-MT / i5 8-9-10 gen, Hp EliteDesk 800 G4 / Win11- Számla, garancia
- Corsair Katar Elite WL egér eladó (csak vezetékesen megy)
- Dell USB-C, Thunderbolt 3, TB3, TB4 dokkolók (K20A) WD19TB/ WD19TBS/ WD22TB4, (K16A) TB16/ TB18DC
- Bomba ár! Dell Latitude E6420 - i5-2GEN I 4GB I 250GB I HDMI I 14" HD I W10 I Gari!
- MAGYAR Larousse Enciklopédia 1-2-3 egyben 2999 ft
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest