Hirdetés

2017. október 18., szerda

(#1) zsolti1debre

zsolti1debre
(kvázi-tag)

1024GB?Mostansag nem 1000 a valtoszam?Mikor tert vissza az informatika a 10-hatvanyokrol a 2-hatvanyokra?

(#2) Balika911 válasza zsolti1debre (#1) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Biztos vagyok benne, hogy itt is éppúgy 1000-rel váltanak, vagyis 1024 GB = 953 GiB a kapacitása.

256-os és 512-es eddig is volt, 1000 GB-tól mondjuk már terabájtban szokták felmatricázni őket.

[ Szerkesztve ]

(#3) Kormi76 válasza zsolti1debre (#1) üzenetére

Kormi76
(senior tag)

az informatika sosem használta a 10 hatványait, az a marketing osztály volt.

(#4) L3zl13 válasza zsolti1debre (#1) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

A Samsung pl. a Pro SSD-knél eddig is 2 hatványait használta. Az EVO sorozatnál pedig 10 hatványait.
Szóval teljesen gyártó függő.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) SkodaDuda

SkodaDuda
(kvázi-tag)

"SSD-sorozat az ősz folyamán lesz ténylegesen elérhető"
Kíváncsi leszek ez valóban így lesz-e.... Tekintve hogy a gyártó most sem szállít SSD-t a disztribútorainak és nagyon úgy néz ki, már nem is fog.
"Due to company split and sales of our flash memory business, we do not offer any SSD for the time being"

(#6) tibaimp válasza Kormi76 (#3) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

+1 :K

"1 TB-os modellekkel szeretné letámadni a piacot," -- ez a "támadás" akkor lenne a legjobb, ha az árak mérséklésében látszódna meg, végre....

Valakinek tapasztalat a Toshiba ssd-ről, esetleg??

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) BiP válasza SkodaDuda (#5) üzenetére

BiP
(PH! kedvence)

Ó, ez nekem kimaradt.
Most vette meg az OCZ-t, azt hittem, erősítette a helyét a piacon, erre meg eladja? Ej-ej.

(#8) worxland válasza L3zl13 (#4) üzenetére

worxland
(őstag)

Mondjál még sok marhaságot, szép, nagyot.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#9) BiP válasza worxland (#8) üzenetére

BiP
(PH! kedvence)

Hát, ezzel nem cáfoltad meg, sőt.
És a hasonló méretű 850 EVO tényleg 250GB-osnak van hirdetve, szóval jól mondta.

És tényleg gyártófüggő. Anno az OCZ Vertex-eknél volt, hogy bár fizikailag 128GB volt az SSD-ben, 120-asként volt árulva, a maradékot meg használta a wear leveling.

(#10) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

Ezek egyébként miért lényegesek? Van ezekből 240 gigás, 960 gigás, 1,6 terás, 1,88 terás, meg a jó ég tudja mennyi féle.

(#11) Duracellm... válasza BiP (#9) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Így van, ugyan annyi nyers nand van benne, csak a pro-n többet tesznek félre az elhalt cellák helyettesítésére.
Ezért van az egyiken 256 a másikon 250GB ráírva.

Pacalos-Rizsa szemetesben.

(#12) SaGaIn válasza Duracellm... (#11) üzenetére

SaGaIn
(fanatikus tag)

Ha többet tesznek félre a 256-osban, mint a250-esben akkor, hogy van benn több hely, ha a V-NAND ugyanannyi? Nem fordítva?

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#13) worxland válasza BiP (#9) üzenetére

worxland
(őstag)

Nézd meg a képet még egyszer, elég szépen olvasható: 1 GB = 1,000,000,000 bytes.
Ami 10^9.
250 meg nem 10 hatványa.
Szóval nem jól mondta.
Kérlek, legközelebb több energiát fektess a hozzászólásodba.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#14) Balika911 válasza worxland (#13) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

De L3zl13 - számomra legalábbis - nyilvánvalóan nem a mértékegységről, hanem a mérőszámról írta, amit.

"250 meg nem 10 hatványa.
Szóval nem jól mondta."

Tényleg nem, de biztos vagyok benne, hogy itt a 10 többszörösére gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#15) Duracellm... válasza SaGaIn (#12) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

De. :B

(#16) Duracellm... válasza SaGaIn (#12) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17) BiP válasza worxland (#13) üzenetére

BiP
(PH! kedvence)

Ezen a f*s hd kijelzőn semmi nem látszott a tűhegynyi apró betűkből. Meg én is a 250 vs. 256-ra koncentráltam.
Felületes voltam, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#18) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

pedig a RAM-nál mai napig gigabájt van úgy emlékszem
ott 8GB az tényleg 8192MB = 8388608KB = 8589934592Bájt

tároló eszközöknél a marketing behozta az 1000-es váltószámot hogy könnyebb legyen 1TB-os HDD/SSD-t eladni amikor csak 931GB valójában

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#19) Balika911 válasza TeeJay (#18) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Memóriáknál, meg ahol 1024-gyel váltanak, ezért lenne jó az IEC prefixumokat használni (mebi-, gibi, tebi-). Az SI-prefixumok (mega-, giga-, tera-) 10-es alapúak, tudnám értékelni, ha ezt a különböző területeken következetesen így használnák.

A mervelemezek kapcitását egyébként már 1974 óta 1000-rel váltják, a kanyarban nem voltak még akkor a giga- és terabájtos kapacitások. Érdekesség, hogy a macOS például 1000-rel vált, ott a terás SSD 1000 GB-osnak látszik - mert akkora is. Linux meg ha jól tudom, 931 GiB-ot ír. Ha nem így van, szóljon valaki, én egyiket sem használom.

De hogy ne csak háttértárak legyenek, a gigabites Ethernet sem 2^30, hanem 10^9 bitet tud másodpercenként. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.