Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacces

    őstag

    Tömörítő: 7zip. Nem kell más, az tökéletes. Szerintem az a legjobb. (És egész szép az értékelése is az Ubuntu szoftver áruházban)

    CD/DVD-író: Passz, még nem találtam megfelelő linuxos alternatívát. Van egy hatalmas gond a linuxos író progikkal. Nem kapnak elég rendszeresen frissítést. Így könnyen előfordul, hogy a legújabb lemezeket képtelen megírni, mert nem ismeri fel (firmware) a Brasero pedig tipikusan ilyen. Én a Brasero-t a saját kellemetlen tapasztalataim miatt nem tudom ajánlani.

    Paint alternatíva: Nincs olyan egyszerű működőképes verziója, mint az MS Paint :D. Végig teszteltettem az összeset amit elérhetőek az Ubuntu Áruházból. 13.04 Ubuntu 64 bit alatt nekem egy nagy csomó összeomlik... (vagy használhatatlan..., már nem tudom, hogy melyik funkció, de alap funkció... de összejött úgyhogy 2 ilyen alkalmazást használtam fel) A digitKam-ot is próbáltam. De nagyon nehéz megtanulni szerintem.

    Torrent: qBittorrent szerintem jobb uTorrent alternatíva, már csak a felülete miatt is inkább hasonlít az uTorrentre.

    Böngésző: FireFox használata ajánlott, ha a Chromium zabálja a memóriát. (Nálam valamiért nagyon eszi ubuntu alatt, win7 alatt nem, ugyanazokat az oldalakat nyitottam meg, ezt így néztem...)

    Zene lejátszó: Clementine

    Videó lejátszó VLC

    Többi ajánlásra azt mondom, hogy rendben vagy.

    Végül minden tiszteletem a cikkíróé! :R Bátor dolog linuxos dolgokról írni, sokkal nagyobb "szent háború" folyik a linux berkein belül, mint azon kívül.

    hibavissza igazad van, olyan mint az XP, de dettó, ezt én is rengetegszer tapasztaltam. És tapasztalom, sokat tölt be a HDD-ről... ezért lassú a boot, és a felállás. De ez nálam kábé az Ubuntu 10.04 óta állandó, előtte nem, lehet olyan kernel beli változások voltak, ami miatt nem tűri meg az én HDD-met. Bár én mindig frissítek fél évente a legújabb Ubi-ra :B :DDD.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák