- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Steam Deck
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- A Windows 11 lett az úr az asztali PC-k piacán
- Apple asztali gépek
- Apple MacBook
- Fujifilm X
- Vezetékes FÜLhallgatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
Én is olvastam már olyan linket, hogy hogyan kell helyesen windowst üzemeltetni. Azt is elhiszem, hogy egy céges hálózat rendesen tud üzemelni.
Viszont nehezen vitatható tény, hogy rengeteg szélessávú internet felhasználó van az országban, akik nem értenek hozzá, megveszik a gépet, előfizetést, feltolják a netre és a gépnek annyi. Rengeteg ember nem ért és nem is akar érteni a windowshoz. Ezekből a gépekből lesznek a zombik, a spam kézbesítők, a ddos flooderek, stb. -
bambano
titán
Vannak tények, amelyekkel nehéz vitába szállni. Ezek pl.
1. léteznek vírusok. fogalmazhatnék úgy is: rohadt sok vírus létezik. sokkal több, mint szeretnénk.
2. a vírussal fertőzött gépek igen jelentős százaléka windows családba tartozó operációs rendszert futtat.
3. Fenti két tényből következik, hogy fel lehet rakni és lehet úgy üzemeltetni windowst, hogy az rossz legyen és kedvezzen a vírusoknak.
4. fenti 3 tényből nem túl nagy bátorság levonni azt a következtetést (lehet, hogy ez téves, de mégiscsak erre utalnak a jelek), hogy a windowsok jelentős részét nem jól üzemeltetik. Lehet, hogy a default install nem jó, nem tudom.
Ezekből nem lehet levonni azt a következtetést, hogy a windows biztosan mindig hibátlan. Abból, hogy linuxra jelenleg nem nagyon van vírus, sem azt nem lehet kikövetkeztetni, hogy azért nincs, mert a linux hibátlan, sem azt, hogy azért nincs, mert kevés a linux és nem célcsoport a vírusfejlesztőknek.
Független tesztelők megvizsgálták, melyik oprendszer alapértelmezett installja mennyi ideig bírja a publikus interneten, mielőtt feltörnék őket. A windowsok nem bírják annyi ideig, hogy le tudd tölteni az aktuális sp-t rá.
Azzal vitázni lehetne, hogy ha linux lenne a domináns oprendszer, ugyanennyi vírus lenne-e rá. A linux szerkezete és felépítése nagyságrendekkel egyszerűbb, mint a windowsé. Ha linuxon kapok egy levelet, akkor a levelező megmutatja ,ha melléklet van benne, akkor kattingathatok, hogy előkerüljön. Ha outlookban kapok, esetleg egy kacifántosabbat, akkor elindul a fél windows meg az office applikációk garmadája, mire meglátom a levelet. Script basic, internet explorer, excel. Sok helyen az alapértelmezett szövegszerkesztő a word, a maga scripting engine-jével. Bizonyára megnézték, hogy ezek a programok önmagukban jók-e. Megnézte valaki, hogy ha ezek a programok egyszerre egymást hívogatják, akkor milyen mellékhatások keletkeznek?
Hogy az MS mennyire komoly fejlesztő cég, abba az is beletartozik, hogy képes-e a határidőket tartani.
Flame on: jobb lenne, ha a windowst nem mérnökök, hanem programtervező matematikusok fejlesztenék. Egyébként pedig valami nincs rendben egy oprendszerrel, ha ekkora cég ennyi idő alatt nem tudta megoldani, hogy ne legyenek vírusok rajta. Nem foltozgatni kellene, hanem strukturálisan rendberakni egyszer és mindenkorra. Az is szép történet, amit az automatikus rendszerfrissítéssel csinált az MS. A licensz szerint az MS-nek joga van bármikor bármilyen programot telepíteni a gépedre anélkül, hogy akár előre, akár utólag értesítene erről. Banki szféra válasza erre az, hogy ilyen feltételekkel nem tudják elfogadni a windowst, keresnek helyette mást. -
bambano
titán
Nekem annyi van az xfree86.conf-omban, hogy egy felbontáson szeretem használni a monitort, a maximális frekvencia meg annyi, amennyi. Pl. default color depth 24, 24 bites színmélységen 1600x1200 a felbontás, a monitor maximális frekvenciája meg 62 hz. ezzel a tft-m teljesen jól működik. A crt-s gépen meg annyi, hogy a felbontás 1280x1024, a max frissítés 86hz.
Amikor elindul az xfree, letölti a monitorról az összes paramétert, amit az tud, és összesakkozza az általam megadott határértékekkel. Az alapértelmezett felbontáshoz megkeresi a monitorról letöltött adatok közül azt, amelyik legmagasabb képfrissítéssel még belefér az általam megadott max frissítésbe és abból az adatsorból megkapja a teljes konfig sort, a scanline hosszát, a kioltás kezdetét, a visszafutás kezdetét, a visszafutás végét, stb.
Szerkesztve: jobban megnézve az eredeti hozzászólásodat, ugyanarról beszélünk, csak az enyémben több a locsogás
[Szerkesztve] -
bambano
titán
Viszont a latexhez adott stíluslapok helyesek, jól tervezettek és azt a nem kis erőfeszítést, ami ezeknek a szétbarmolásához kell, már sok user nem akarja megtenni. Milyen szép is lenne, ha az egyetem kiadna egy stíluslapot, amivel változtatás nélkül meg tudod csinálni a szakdolgozatodat. Ideális esetben az ország összes egyeteme adna ki egy ilyet, az Oktatási Minisztérium meg karbantartaná.
Na, felébredtem.
[Szerkesztve] -
bambano
titán
Most sarkítani fogok. Sok év alatt sem tudtam egyetlen pozitív dolgot megtudni az ms word-ről. Szerintem az egész rendszer egy tévedés, mert olyan dolgokra kényszeríti rá a felhasználót, amihez a felhasználónak semmi köze. Pl.
A word ''előnyeként'' lehetne mondani, hogy könnyű megváltoztatni benne a margót. Megfogom a vonalzón azt a vackot és odébbhúzom. Viszont a margó nem lehet akárhol, csak ott, ahol egy szakképzett tipográfus elképzelte, minden más helyen rossz kinézetű dokumentum fog születni. Vagyis a word könnyű lehetőséget ad arra, hogy elrontsd a doksidat. Ez helyes?
Más: szakdolgozatot írnak a környezetemben. Az irodalomjegyzék összeállítása rémálom, a formátumával sincsenek mindig tisztában, a helyes citálás meg külön órákat érdemelne. Szerintem egy felhasználótól, aki a saját gondolatait akarja papírra vetni, nem kellene elvárni sem tipográfiai, sem más nyomdatechnikai ismeretet.
Felmerül a kérdés tehát: az, hogy a wordben mindent könnyen meg lehet csinálni, az jó megoldás-e? Nem az a jobb megoldás, hogy pl. LaTeX-ben egy margó átpakolásához vagy egy irodalomjegyzék formátumának megváltoztatásához vért kell izzadni? Helyes-e mindig a felhasználói igények kielégítése? Az eredeti vitaindító cikk is erről szól, hogy hibáztatható-e a linux azért, mert nem elégít ki minden felhasználói igényt. Megtoldhatnánk a kérdést azzal, hogy lehet-e szó nélkül hagyni azt, hogy a windows meg igen?
üssetek agyon
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Gumi és felni topik
- Érkezik az OpenAI saját böngészője
- Tőzsde és gazdaság
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Gitáros topic
- Háztartási gépek
- Autós topik
- További aktív témák...
- Apple 20W adapter gyári!!!! Bontatlan!
- Lenovo Thinkpad x13 i7-10610U 32GB RAM 512SSD Érintőkijelző
- Garancia! GAMER PC! Ryzen 5600X / RTX 3070 / B550 / 32GB 3200MHz /1Tb + 512Gb NVMe / 600w!
- iPhone SE2 64GB fekete, gyönyörű újszerű állapotban, 3db van, 85% 92% és 100% akkuval
- iPhone SE2 64GB 82% piros, saját dobozzal
- 15,6" Dell Latitude laptopok: E6540, E5550, E5570, 5580, 5590, 5500, 5501, 5510/ SZÁMLA + GARANCIA
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A20e/Samsung Galaxy A40/Samsung Galaxy A04s/Samsung Galaxy A03s
- Készpénzes számítógép PC félkonfig alkatrész hardver felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - HP Elite / ZBook Thunderbolt 3 docking station
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900KF 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest