Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Reggie0 #101 üzenetére

    Az a baj, hogy kicsit szemellenzos manager-modon gondolkozol. Van, amikor az is siker, ha a gorbe kb egyenes marad, nem csak az, ha felfele megy.

    Eskuszom errol az a regi story jut eszembe, amikor meg az egyik elozo melohelyemen egy meetingen erveltem amellett a helyi felsovezetesnek, hogy igenis kell uj server. Nagyon rakeszultem a dologra meg minden. Volt egy grafikonom, ami a server leterheltseget mutatta az ido mulasaval. Szepen kirajzolodott rajta, hogy ahogy telik az ido es egyre tobb feladata van, maszik felfele a csik, mint az isten nyila. Ott orult az osszes idiota, hiszen ha a grafikon felfele megy, akkor minden fasza, siker van, orombodotta.
    Ujra kellett utemezni a meetinget. A kovetkezo alkalommal mar egy olyan grafikonnal erkeztem, ami a szabad kapacitast mutatta, szaguldott is szepen lefele.
    Megkaptuk a penzt, amit kertunk.

    Ha van egy technologiakkal foglalkozo ceg, amit annyira meglep a konkurenciaja, hogy gyakorlatilag irrelevanssa valik, annyira le van maradva, akkor az a koncepcio, ami erre az elmaradott, fostalicska technologiara epitve evekig biztositja a ceg tuleleset, az egy hatalmas siker, akkor is, ha nincs egbe tarto gorbes grafikon.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák