- 3DMark (2013) eredmények
- Házimozi belépő szinten
- Ízléses, masszív és praktikus mikrotorony jött a Jonsbo műhelyéből
- Everest / AIDA64 topik
- Hővezető paszták
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Egy nap a TCL-nél: érkeznek az új tévék!
- OLED monitor topik
- Vezeték nélküli fejhallgatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
fatal`
titán
válasz
Zoli133 #15599 üzenetére
Ja igen, kamarush próbálkozott evvel. De aztán nem lett belőle semmi, ez egyébként a zárt bootloaderre vonatkozott, ha jól emlékszem, próbálták megoldani, hogy lehessen custom kernelt tenni.
A 3-as kernelt nAa hozta össze és a legacyxperia team javítgat rengeteg bugot.
(#15600) dhcodoki: Nincs mit.
-
Bergo
tag
válasz
Zoli133 #15297 üzenetére
Igazából nem tudom hogy a másik kernel mibe másabb mert sok van belőle és lehet nem is tudni ki mibe piszkált bele és mit módosított rajta. Így meg lutri is mint ahogy a főzött rom és végül csalódást okozott. Nem merek garanciát kockáztatni se a hiba lehetőségét egy ismeretlen bizonytalan valaki által mókolt kernel miatt.
De ha tudsz írni egy megbízható rendes tesztprogramot azt lefuttatom rajta hogy tudjam hogy áll a telefonom egy másik gyári kerneles főzött romos "versenyben"
-
fatal`
titán
válasz
Zoli133 #15102 üzenetére
Lehet, hogy korábban bugos volt, most viszont az FXP rommal tökéletesen működik. Az ékezetek az AOSP billentyűzetnél ugyanolyan ablakban jönnek fel, mint a gyárin, de sokat nem írtam vele fizikaival. SwiftKey van most fent, de Smartot használok alapvetően.
Régebben volt egy program a playen, hogy mást lehetett használni álló és fekvő nézethez, de sajnos elfelejtettem a nevét. Pedig fekvőhöz a smartot használnám, mert nem kell a képernyőn taperolni az ékezetes karakterekhez (hosszú nyomás után röviddel lehet váltogatni közöttük), állóhoz meg swiftkeyt a flow miatt.
Ha estetleg valaki tudja melyik volt ez a program, akkor jelezhetné.
-
fatal`
titán
válasz
Zoli133 #15099 üzenetére
Se AOSP keyboardot, se gyárit nem használtam sosem. Vagy smart vagy swiftkey, az pedig ugyanúgy működik az összes romon. Vagy feltolod az xperia keyboardot és akkor ugyanolyan lesz.
A SYM gomb pl. a gyári ROM-on csak a gyári billentyűzettel működik, CM-en bármelyikkel. Egyszerűen lecseréled a billentyűzet szoftvert és kész.
A MIUI-t csak zárton próbáltam, de egy katyvasz az egész
(#15100) D-Phrag: Ha független, akkor egyszerűen nyitható, de a garit elveszted. Zárt bootloaderre nem létezik JB.
-
beloadjoker
őstag
válasz
Zoli133 #14578 üzenetére
Értem köszi, találtam egy jó videót is egyébként az egész szétszerelésről, talán valakinek még hasznons lehet :
http://www.youtube.com/watch?v=sCPWOzLD-jc
Mivel a teló nem az enyém csak potom pénzért meg tudnám venni, azt hiszem még alszok rá egyet.
Köszi a sok segítséget ! :-) -
beloadjoker
őstag
válasz
Zoli133 #14573 üzenetére
Oh értem, eddig csak x8-on cseréltem de azon egyszerű volt.
Akkor egy ilyet kellene mondjuk bevállalni ?
http://viewitem.eim.ebay.hu/SONY-ERICSSON-SK17-XPERIA-MINI-PRO-SK17i-COMPLETE-LCD-SCREEN-DIGITIZER-TOUCH/230925339639/item
Ja és így ha így venném akkor ennek a cseréje mennyire nehéz ? Mondom eddig csak egy x8-at szedtem szét és cseréltem benne digitizert, esetleg találok a cseréről valahol videót ?
Vagy még ez a része is ragasztva van ? -
havri1
félisten
válasz
Zoli133 #14267 üzenetére
Rom fent, de kezdhetem elölről, mert rootolás előtt elfelejtettem az alábbiakat elfelejtettem, és a folyamat elakadt...(telefon fekete kép, back "bill" világított csak, xp meg nem tudta telepíteni a driverét, és folyamatosan restartolt..az xda-s runbe.bat meg nem látta természetesen.
Most flashtool rakja újra a gyári romot, remélem ez felülírja a kernelt -
Liverbird
csendes tag
válasz
Zoli133 #14250 üzenetére
Na végre, negyedik próbálkozásra jött le a flashtool, a driverek települnek, mivel mini pro-t nem találtam a listában, hát települ mind...
Kérdés, az 1. hsz-ból melyik rom kell nekem? Mint említettem telenoros vagyok és még garim is van elvileg, nem tudom miből lehet gond, ha úgy alakulna
Aztán... mivel még nem használtam a progit, kérdezek. Valahogy wipe nélkül nem lehet működésre bírni a cuccot? Van pár szám a telefonkönyvben, amiről nincs mentésem, na meg szombaton küldtem egy öthetes lottót, ami bosszantó, mert amilyen a formám, fix, hogy most jön be az ötös, és szelvényszám hiányában tuti nem tudom igazolni, hogy én küldtem, hiába van ott a telefonszám
-
Liverbird
csendes tag
válasz
Zoli133 #14248 üzenetére
Ez gyors volt, köszi. Rendben, próbálkozom azzal a leírás alapján. Közben rákerestem, hogyan is lehet recovery módot indítani esetleg, el is indul a csökkentett mód, de az is restartol pár másodperc után. Ha valami gondom lenne a Flashtoollal, majd faggatózom.
Arra van esetleg tipped, mi okozhatja a hibát?
-
PHussy
csendes tag
válasz
Zoli133 #13984 üzenetére
Átmásolva természetesen szerkeszthető, ezzel nincs gond. Az a visszamásolással van, ugyanis, ha nem felülírható, akkor nem is törölhető. Esetünkben sincs ez másképp.
Rootot meg nem hagy kezelni, mert szerinte nekem nincsen ilyen jogom. Olyanom hogy lehet a saját telómon (azaz kinek van, ha nekem nincs)? -
PHussy
csendes tag
-
eclipse006
őstag
válasz
Zoli133 #13669 üzenetére
Erre már én is gondoltam, lehet ez lesz a következő lépés.
hunfatal: Már legalább 4 verziót próbáltam. 0.5.3.0, 0.9.9.0, 0.8.0.0, 0.7.1.0
pepe091: Ez is meg volt. De még kipróbálom egy XP-s gépen.
Egyébként mindegyikőtöknek köszönöm, hogy próbáltok segíteni, nagyon örülnék, ha ICS lenne a telómon.
-
eclipse006
őstag
válasz
Zoli133 #13642 üzenetére
Azt is próbáltam, annál nem is ad javítási lehetőséget, szimplán kiírja, hogy a legfrissebb szoftver van rajta, kilépés lehetőség van egyedül..
De nagyon bosszantó, egyrészt, hogy rég kijött már az ICS, és gondolom hála a Vodafon-nak, még mindig nem ajánl frissítést. Próbáltam flashtool-al, azzal a Sin header hibaüzenet jön be. Nincs root-olva a telóm, flasheléskor, mégis azt írja ki hogy rooted. -
bogil99
aktív tag
válasz
Zoli133 #13566 üzenetére
Az a vicc, hogy kb. 1-1,5 hete "ápoltam le". Ez alatt már beállhatott volna. De a fentieken túl bemutatott már olyat is, hogy 3X%-ról egy húzósabb alkalmazás indításával (pl. navi, vagy video) fél percen belül 1%-ot jelzett ki. Ez mind Batterystat után. Valahol láttam egy progiban (már nem tom melyik volt), hogy az akksim "healty" kitűnő. Na, ezek után 40% alatt már jobb vigyázni.
-
bogil99
aktív tag
válasz
Zoli133 #13555 üzenetére
Háát nem is tom.
Nálam a Smultronic5 -el is csinálja. Sőt, tegnap navigálásra használtam és nem volt nálam töltő, már attól tartottam hogy kinyúlik, mert 45%-ig lement, aztán amikor nem használtam a navit 2-3 óra múlva már 85%-ot mutatott, és onnan kezdett el visszaszámolni, most tart épp 48%-nál. -
Foose
addikt
válasz
Zoli133 #13340 üzenetére
Állítólag magától csinálta ezt a teló. Nem tudom,mert nekem is csak írta,hogy ez történt.
És a telepített appok ikonja is ezért tűnt akkor el,mert bezárta a launchert a teló? De ezt állítólag azóta csinálja neki a teló,mióta megvette. Kb másfél éves,újonnan vette. Most ugye mint írtam,2.3.4 van rajta. Tervben van hogy ráhúzom neki majd az itthoni gépen az ICS-t,csak felnőtt családos ember,akinek nemigazán van ilyesmire ideje. Hiába mondom én neki,hogy érdemes lenne. De akkor nincs semmi ilyen beállítás,aminek köszönhetően ezt csinálja? Így írta nekem: "mitől van az,hogy a teló átvált takarékos üzem módba? ilyenkor tünnek el azok az ikonok,amilyen alkalmazást telepítettem,a gyári ikonok nem. És egyszerűen nem lehet kikapcsolni sehol. Az ideg evett meg tegnap. Ezt is akkor vettem észre,mikor hívni akartalak." Szóval ezt így én sem értem. Azt tudni kell,hogy szinte tisztán használja a telót,mármint úgy értem,hogy nincs neki rajta semmi,amivel néha gyorsítótárat ürítene,vagy feleslegesen futó appokat bezárna.
-
ko9
addikt
válasz
Zoli133 #12986 üzenetére
Igen, mert balga módon elfelejtettem átírni a AndroidMainfest.xml-t - ugyanis az eredetit nem tudjuk használni, mert az nem forog - mert az egész Messaging app frissítve lett, és a mainfest egy olyan BootCompleted classt akar meghívni, ami már nincs az appban. Erre az orvosi rendelőben jöttem rá, majd javítom.
Kiadni azért nem adtam ki, mert nincs benne a hangerőgombokkal való számléptetés... Control Panel miatt át lett alakítva a PhoneWindowManager, és az eddigi patch nem megy... Majd ha azt sikerült fixálni, egyelőre viszont új projekten dolgozom -
ko9
addikt
válasz
Zoli133 #12731 üzenetére
Minden ROM cserénél kapsz egy egyedi azonosítót, ami azonosítja a készüléket a Play árúház számára. Ez a Device ID, foggalmam sincs mi alapján generálja. Ha /data partíciót nem wipeolsz, akkor megmarad, és a *#*#8255#*#* kombinációval tudod megnézni. Nem tudom, hogy ez ahhoz a programhoz mennyire kötődik
-
Foose
addikt
válasz
Zoli133 #12554 üzenetére
Na de alapvetően nekem az volt a kérdésem,hogy ha T-s karit használtam,(3G-n) akkor egy oldal betöltése után átváltott a piktogram H-ról 3G-re. (szóval a net kapcsolat aktív volt,de nem töltött épp semmit) Telenoros karival ugyanígy 3G-n ha már nem tölt semmit,akkor is H piktogram van,nem"áll át" 3G-re. És itt kérdem,hogy ez eredményezhet olyat,hogy jobban merül az akksi,mert folyton H-n van a hálózat,nem úgy mint T-s karival,átvált 3G-re,ha nem használja épp a netet.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Eladó 2db Samsung a52s
- iPhone 13 pro / 128gb / Vodafone függő / 83%akku / gyönyörű,karcmentes állapot
- BONTATLAN Új Iphone 16 és 16 Plus 128-512GB 1év APPLE garancia gyári független Deák AZONNAL Átvehető
- Xiaomi Mi 10T Lite - 6/128 - szürke
- AKCIÓ BONTATLAN Új iPhone 16 PRO MAX 256GB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető
- HP Laptop 15-fc0026nh (AY7E1EA)
- Azonnali készpénzes AMD CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
- BenQ PD-3200-U Monitor - Designer 4K 32"
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged