Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    válasz ^Clown #9 üzenetére

    munka közben (pl. dtp) nem igazán mozgatod "b*szogatod" a monitort, tehát a illesztések pontatlanságából eredö gondokkal nem szembesüls. (max. éves nagytakaritásnál van arrébb rakva...)
    A csatlakozók munka esetében szintén nem problémásak akár macintosh akár pc vonalon nézed, mivel a legtöbb komoly cégnél a vidó nézést nem szeretik munka idöben, pláne nem egy ilyen cuccon. Aki otthonra veszi dolgozni az szintén nem ezen fog filmet nézni. (talán azért sem mert már van némi tökéje, nem a szüleivel lakik otthon, és van tv-je a másik szobában...) Tehát a "hagyományos" csatlakozokal szvsz nincs gond, analog portról nem hajtasz ilyen monitort, hdmi pedig csak egy opció és nem követelmény ebben a vonatkozásban.
    A háttérvilágitás ilyen szintü homogenitása sem napi szintü probléma, én egy Eizo CG221 dolgoztam aminek szvsz ennél kicsivel rosszabb a homogenitása és nem volt zavaró. Igazán csak az olyan képek esetében jelentett problémát ahol nagykiterjedésü sötét részek vannak, de gazdag tartalommal.
    Azok pedig a hazai nyomdai termékekkel szmben támasztott igényeket figyelembe véve ugy is eltünnek nyomás közben, arról nem is beszélve, hogy a legtöbb helyen (multiknál is!) ritkaság számban megy ha proof-ot fogadnak el és nem egy pdf-et, amit a saját kis laptopján vagy asztali olcsó lcd-jén fog megnézni a kedves ügyfél, aminek a szinhüségt ugye ismerjük...

    Öszintén szolva nekem ez az ár és tudás már azon a határon van amire érdemes beruházni a kompromisszumok tudatában.

Új hozzászólás Aktív témák