Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Piloss #44840 üzenetére

    kalm007+Piloss:
    Köszi, az említett topicban nézelődtem, itt van egy értelmesnek tűnő és információ épp cocafe-tól:
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48490190&postcount=2714
    "Sony devices have access to MUSB registers. But when we try to dump it, phone reboots.
    Their device has usb switcher which supports OTG function, our usb switcher(FSA880) doesn't support OTG.
    In fact, I haven't digged the code deeply :("

    Innen:
    "We enabled internal VBUS successfully,see the picture,LED works with the current comes from phone.
    But it doesnt recognize my usb devices,so we need to do some hacks in OTG SW stuffs."

    Még itt ez van a "( USB Power Sharing )" résznél:
    "This can enable the internal vbus power supply for usb devices.
    But the phone still cannot recognize our usb devices now.
    We can use it for fun, like charging for other devices, USB fan...
    Quote:
    cd /sys/kernel/abb-regu
    echo 1 > VOTG

    * Say 0 to VOTG to disable
    * Plug OTG cable first, then enable it"

    (Meg még itt ír erről picit.) Ezek szerint valamilyen szintű tápellátás biztosítására képes, csak felismerni nem tudja valamiért az eszközöket...

    Itt:
    "Not yet..
    Extra vbus failed"

    Érdekesség, itt az egyik emberke linkelt egy videót, amiben valaki USB-s egeret+billentyűzetet csatlakoztatott az egérhez, és a videóban működik (rakás szar a videó minősége amúgy, nem tudom, hogy tehet fel ilyet valaki kézletörés nélkül ;]) állítólag a videókészítő nem akarta elérhetővé tenni azt a kernelt - vagy valami nagy kamu az egész (kérdés, hogy ügyeskedte össze, mert ahhoz meg melós), nem tudom. :DDD

    Na, asszem összeszedtem a lényeges infókat innen, nem tudunk jobbat, mint anyázni. :D Amúgy elég gáz, hogy még az S4 Mininél is csak külön kernellel (»»» garivesztés...) és Y-kábellel érhető el az OTG... :U Szóval Samsung, vazze...

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák