Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolto

    őstag

    Fú, Laca, grat meg minden, nem emlékszem, hogy valaha készült volna ilyen alapos teszt a Ph!-n. Szuper volt, köszi.

    A gép nagyon szimpatikus, finom kis műszer, de az egész műfaj az, az Oly is nagyon tetszik. Ha sok pénzem lenne, biztos szívesen eljátszanék egy ilyennel, bár az az igazság, hogy mindig-zsebben-lévő gépnek kicsit nagy, főleg a zoomokkal, nagy gépnek meg van nagy gépem, harmadiknak meg nem kéne :).

    Viszont töröm a fejem ezen a célcsoportos eszmefuttatásodon, és azon gondolkodom, hogy szerintem ezt nem azok fogják megvenni, akik képminőségben akarnak továbblépni a kompaktról, hanem akiknek a kompaktok túl kommerszek, van pénzük és valami első pillantásra drágát, geeket szeretnének, mert a jó kocsi, jó ruha, jó telefon mellé nem villanthatnak egy Canikoly ultrazoommal. Szeritem őket nem érdekli a képminőség, nem törik a fejüket zajon, peremsötétedésen és kromatikus abeLLáción. Ha törnék, akkor biztos olvasnák a fórumokat, és nem is ilyen gépre vágynának, hanem egy DSLR-re. Az nekik túl bonyolult, macerás, nehéz -- és újabban már kommersz is, mert lássuk be, felhígult a DSLR-es közönség.

    Persze ez csak az én véleményem, talán nem is eléggé árnyalt, lehet vele vitatkozni. De konkrétan két olyan srácot is ismerek, akik emiatt vettek nem tükrös, cserélhető optikás gépet.

    @Mandarinn:
    Azt tudjuk, hogy Laca nem egy fotóművész, elég fantáziátlanok az alkotásai, de a képek minősége szerintem nem rossz. Van egy szint, ami fölött már csak nagyon apró lépésekben lehet észlelni a különbséget, és ezek jócskán túl vannak az átlag kompakt minőségén. Alig van zaj, szép a bokeh, szépek a színek, jó a kontraszt és az élesség is (akinek nem elég ropogós, az még korrigálhat rajta utólag). Az a baj, hogy sokan azonnal 100%-on nézik a képeket, pedig úgy soha nem fogjuk nézni őket élesben. Vagy monitorra kerülnek mondjuk háttérképként vagy képernyővédőként, vagy kinyomtatjuk őket, általában max. 15x18-as méretben, ritkábban A4-ben. Szóval én sose bosszantom magam a 100%-os látvánnyal, bár itt most azt is megnéztem, és annak alapján írtam, amit feljebb írtam. Persze megértem, hogy ennyi pénzért az ember _nagyon_ sokat vár, és bizony ennél jóval jobb képeket lehet csinálni egy sokkal olcsóbb DSLR-rel és egy korrekt (pl. Sigma 17-70-es) obival.

    Bocs a hosszú postért. :B

    [ Szerkesztve ]

    Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

Új hozzászólás Aktív témák