- Karnyújtásnyira került a PlayStation 2-től a Nintendo Switch
- Lenovo 3000 és IdeaPad notebookok
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- ZIDOO médialejátszók
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Megvan az első leolvadt tápkábel az új GeForce-okkal?
- Milyen processzort vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az 1.0-s specifikáció a munkacsoportnál van. Az AMD, az ARM, az ImgTec és nemrég a Vivante elfogadta (bár utóbbi cég nem tehetett mást, mert nem founder tag ). A Samsung és a Texas Instruments ül rajta. Ők most dolgoznak még két kiterjesztésen, amit szeretnének, ha elfogadna a munkacsoport. Ezzel elvileg nem lesz gond, de nem biztos, hogy az 1.0-hoz megvárják azokat, mert még az év vége előtt zárni fogják a speckókat, és akkor majd a következő körbe kerülnek be.
A CodeXL-be fog bekerülni az AMD-nél. Ennek a bétája már elérhető. De amúgy, ha OpenCL vagy C++ AMP alkalmazást írsz, akkor az automatikusan kihasználja majd a HSA előnyeit.
Az Intel az sosem fog belépni semmilyen nyílt kezdeményezésbe, ami elmossa a határokat a fizikai ISA-k között. Nekik mindegy, hogy HSA vagy más az infrastruktúra, maga az "írd meg egyszer és futtasd bárhol" koncepció kedvezőtlen számukra. A HSA-val még nem lenne bajuk, hiszen ők is tudják, hogy a programozóknak kell valami egyszerűbb infrastruktúra, azzal az alapgondolatával van a gond, hogy a HSA-hoz hasonló koncepcióban szart sem ér az x86, sőt, az őskövület alapok miatt inkább hátrány. Az Intel választása nagyon egyszerű jelenleg. A HSA széttépi a monopóliumukat, vagyis ugyanoda vezetne, ha beállnak támogatni, vagy esetleg nélkülük elterjed. A cél tehát ellene dolgozni. Persze a fejlesztőket nehéz lesz meggyőzni, hogy miért jó nekik legalább egy tucat cég architektúráira külön dolgozni, mint szimplán a HSA-t használva egyszerre mindet lefedni. Ez lesz a kemény dió. Főleg azután, hogy a HSA-t úgy módosították utólag, hogy legacy módban is fusson, vagyis nem kell egy cég direkt támogatása ahhoz, hogy egy HSA-ra írt program elinduljon az adott hardveren. Többféle futtatás lehetséges a HSA alkalmazásoknál, de olyan alternatívát nem ismer az 1.0-s specifikáció, hogy nem fut. Ezzel tényleg WORA az egész elv, mert még támogatnia sem kell az Intelnek. Persze nyilván a támogatás hiányának lesz sebességáldozata, de az programfüggő, hogy mekkora.[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
Új hozzászólás Aktív témák
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Karnyújtásnyira került a PlayStation 2-től a Nintendo Switch
- PlayStation 4
- Automata kávégépek
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Ford topik
- Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router
- Konteó topic
- Lenovo 3000 és IdeaPad notebookok
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- További aktív témák...
- ELKELT, FIZETVE! ASUS TUF RTX 4090 24GB GDDR6X videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte GAMING GTX 960 4GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Gigabyte RX 7600 GAMING OC 8G Garanciával
- EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING LHR 10GB GDDR6X
- Asus Dual RX 6600 XT OC 8GB GDDR6 Videokártya!
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest