Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #68216320 #25 üzenetére

    Céges gépeken, ahol egy-egy programhiba vagy frissítés komoly problémákat okozhat? Igen, teljesen normális, erre vannak eszközök a rendszerben, ahogy eddig is voltak. Linuxon is majd lesz valami probléma, akkor mi lesz? Az biztosan user error volt?

    A frissítéseket el tudod halasztani Pro-n. 35 napra teljesen kikapcsolhatod, 30 napig minőségi frissítéseken nem kapsz, 365 napig funkciófrissítéseket sem. A 1903-mal ezt kiterjesztették Home-ra is. Enterprise-on mindent lehet szabályozni.

    Sokáig használtam Linuxot, és nekem az volt katyvasz. Minden program minden beállítása külön config fájlban volt, néha nekem kellett létrehoznom leírások alapján, ha valami nem működött jól. Most nem akarok belemenni egy ilyen vitába, de érzékeltetni szeretném, hogy ami szerinted alapjaiban probléma, az másnak nem feltétlenül.

    Egyébként valóban gond lehet, ha egy program teleszemeteli a gépet. Ismét, erre lenne megoldás az UWP. A rendszernek egy csomó problémája abból adódik, hogy kompatibilisnek kell lennie mindennel, ami régről maradt.

    Manapság már az a ritka, ha egy (kereskedelmi) programban nincs telemetria, mert egyszerűen milliószor hatékonyabb, mint a kézi visszajelzés. Ott van a játékokban, a driverekben, a böngészőben, a kliensekben, mindenben. Az Ubuntuban is ott van, persze nehéz összevetni egy olyan OS-sel, ami 900 millió gépen fut, meg amit nem csak rendszergazdák és hozzáértők használnak. Rengetegszer le volt már írva blogposztokban, hogy a telemetria alapján módosítanak valamin a következő Win10 kiadásban. Ha azt akarod, hogy 1 milliárd ember használja ugyanazt a rendszered, akkor nem várhatsz arra, hogy majd szépen logokat és részletesen, értelmesen megfogalmazott hibajelentéseket küldözgessenek. A rendszer beállításai szerint elküld X adatot a háttérben, a felhasználónak meg semmi dolga.

Új hozzászólás Aktív témák